English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Starší dorky ukončily rok 2014 vysokou výhrou a 1. místem ve skupině

Starší dorky ukončily rok 2014 vysokou výhrou a 1. místem ve skupině 14.12.2014 22:58:47 - autor: , přečteno 1332x


DHK ZORA Olomouc - HK Hodonín 44:27 (25:15)


Průběh utkání: 4:0, 7:1, 9:6, 12:7, 16:8, 20:10, 25:15 - 27:15, 32:18, 36:21, 39:23, 43:25, 44:27.

Rozhodčí: Friedel, Mohyla           50 diváků                      7 m hody: 2/2 - 8/7                       vyloučení: 2 - 3

Sestavy a branky:
Olomouc: Beranová, Hašlarová - Chlandová 3, Vaňková 1, Zimová 4/1, Sklenářová 4, Trumpešová 5, Kratochvílová 6/1, Klevetová 3, Míšová 6, Hurychová 3, Večeřová 1, Kašpárková 3, Doleželová 5.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Hodonín: Čižmářová - Bydžovská 5/2, Kolísková 1, Jastrabová 3/1, Kosířová, Kalinová 10/4, Nováková, Višňovská 8.

Trenér: Antonín STŘELEC

Posledním utkáním podzimní části sezony byl nedělní zápas s celkem Hodonína, nad nímž Hanačky na jejich hřišti zvítězily vysoko 19:40, očekávalo se tedy, že utkání se stane jednoduchou záležitostí domácího celku. Začátek střetnutí tento předpoklad potvrdil, domácí družstvo za šest minut vedlo 7:1 a stalo se pánem na hřišti. Vinou nebývale vysokého počtu hrubých chyb v obraně, kdy se našim děvčatům nedařilo ubránit zejména technicky dobře vybavenou hráčku Višňovskou, která se po kličce dostávala velmi snadno až na brankoviště a odtud snadno překonávala domácí brankařku, se Hodonínu podařilo za pět minut snížit na 9:6. Jmenovaná hráčka hostí také v první čtvrtině utkání nastřílela šest branek z osmi, všechny stejným způsobem - z náskoku nad brankoviště. Po změně v sestavě a důrazné domluvě trenéra k uvedeným chybám, se hra obrany přece jen zlepšila, domácí obrana se se situací vyrovnala a vedení začalo opět narůstat. Ve 20. minutě jsme vedli 17:8 a poločas skončil desetibrankovým vedením.

Také po změně stran držely Hanačky otěže zápasu pevně ve svých rukách a své vedení neustále navyšovaly, přesto, že se postupně na hřiště dostaly všechny hráčky z lavičky a všechny se také zapsaly do střelecké listiny. Poslední čtvrtinu zápasu se brankostroj domácích hráček trochu přibrzdil, v tomto úseku hry byl poměr dosažených branek pouze 8:6, několikrát se trefila po střele ze střední vzdálenosti Nikola Kalinová, skóre hostujícího družstva však narůstalo nejvíc po proměněných sedmimetrových hodech, kterých zahrávalo ve 2. poločase šest, některé však byly hodně přísné. Konečný výsledek o 17 branek je sice naprosto jednoznačné, trenér však nebyl příliš spokojen s obrannou fází hry, 27 branek je od soupeře kvalit Hodonína v naší síti přece jen vysoké číslo, i když i v řadě ostatních utkání dosahovaly Jihomoravanky vysokého brankového účtu. Více zaráží to, že pouze pět branek jsme obdrželi z prostoru spojek, ostatní mimo sedmi 7 m hodů  byly z náskoků nad brankoviště, ať již po průniku 10, z místa pivota - 3, nebo po brejku – 2.

Předchozí výčet střeleckých prostorů po obdržených brankách také korespondují s výkonem brankařek. Jak Dáša Beranová, tak i mladičká Hašlarová ve 2. poločase podaly vcelku dobré výkony, počet úspěšných zásahů ale nebyl příliš vysoký. Střelecky se jak už bylo řečeno, prosadily všechny hráčky, nejvíc se dařilo spojkám, potěšil brankový přínos všech křídel, prosadila se také Míšová na pivotu. Na hře soupeře byl patrný rukopis trenéra Střelece, výraznými postavami sestavy, ve které byla jen jediná hráčka na střídání byly zejména Kalinová, Višňovská a Bydžovská.

Tímto vítězstvím a zejména porážkou Veselí v Porubě se naše děvčata vyšvihla na první místo v tabulce a stala se vítězkami moravské části soutěže, která začne na přelomu ledna a února roku 2015.