English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > České házenkářky čekají na los kvalifikace o M

České házenkářky čekají na los kvalifikace o M 20.12.2014 12:50:20 - autor: , přečteno 1071x


V neděli 21. prosince 2014 skončí v Budapešti dvěma zápasy o medaile EURO 2014. Nejprve od 15:30 hod. nastoupí v boji o bronzové medaile družstva Švédska a Černé Hory, od 18:00 hod. nastoupí vítězové semifinále Norsko a Španělsko o titul. Ještě před tím, od 13 hodin se ale v klubovně Sportovní arény Lázslo Pappa v Budapešti, sejde evropská házenkářská generalita, aby provedla losování devíti dvojic pro evropskou kvalifikaci o postup na MS 2015, které se uskuteční v Dánsku.

Pro losování bude v osudí devítka nasazených, které určilo pořadí na 2. - 11. místě právě končícího ME. Přímý postup na MS má samozřejmě pořádající celek Dánska a nový mistr Evropy, který vzejde z budapešťského finále. Nasazená „devítka" tedy bude mít toto složení:
Poražený finalista (Norsko-Španělsko), Černá Hora, Švédsko, Maďarsko, Francie, Nizozemsko, Rumunsko, Německo a Polsko. Z těchto družstev vzejde také soupeř pro play-off české reprezentace.

Mezi devítku nenasazených, se kterými se naše reprezentace o postup určitě neutká jsou také ještě družstva zvučných jmen, čtveřice vyřazených ze základních skupin ME, tedy Chorvatsko Rusko, Srbsko, Ukrajina, dále čtveřice, která postoupila z první fáze kvalifikace - Česká republika, Slovinsko, Rakousko a Island a 12. účastník EURO 2014 - Slovensko.

Budeme držet palce našim zástupcům, aby jim los přidělil „hratelného" soupeře, i když každý z nasazené devítky patří mezi evropskou elitu.