English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Češky o MS s Nizozemskem

Češky o MS s Nizozemskem 21.12.2014 14:47:09 - autor: , přečteno 1217x

Nedělní los v Budapešti rozhodl o tom, že šeská ženská reprezentace se pokusí postoupit mezi světovou elitu na MS v Dánsku, které se uskuteční  v prosinci příštího roku, v play-off proti Nizozemsku.

České házenkářky se v závěrečné fázi kvalifikace o postup na mistrovství světa 2015 utkají s Nizozemskem. Rozhodl o tom los před zápasy o medaile na právě končícím mistrovství Evropy v Budapešti. Ke dvěma utkáním play-off nastoupí Češky nejprve 6. června v Nizozemsku, odveta se hraje o týden později, nejpravděpodobněji v Mostě.

„S výsledkem losu nejsem vůbec spokojený. Je to jediný tým, proti kterému jsem kvalifikaci nechtěl hrát. Myslím si, že hra Nizozemek nám nevyhovuje, protože hrají velmi rychlou, běhavou házenou, ne silovou. Ale nedá se nic dělat, moc na výběr nebylo a my se nemůžeme na nic vymlouvat,“ řekl bezprostředně po skončení losu trenér české ženské reprezentace Jan Bašný.

Nizozemky nemají v házenkářském světě příliš „velké“ jméno, a proto budou podle Bašného fanoušci považovat výsledek losu za příznivý. „Nizozemsko prostě není takový házenkářský pojem, jako jiné týmy. Lidé si budou myslet, že tento los je dobrý, hratelný. Myslím si ale, že stylem hry je to tým, který nám hodně nevyhovuje. Snažíme se soupeře přehrávat rychlostí, dobrou obranou, rychlým útokem a tuhle zbraň proti Nizozemsku nebudeme moct uplatnit. Jejich styl hry je podobný a navíc jsou mnohem rychlejší a pohyblivější, než my. Tomu se budeme muset přizpůsobit a něco nového vymyslet,“ konstatoval Bašný.

Nizozemsko skončilo na právě končícím mistrovství Evropy v Maďarsku a Chorvatsku na sedmém místě, což je jejich nejlepší výsledek v historii ženské házené. Nizozemky porazily například Německo nebo Slovensko, vedené českým trenérem Dušanem Polozem, remizovaly se Švédkami, které získaly v Budapešti bronzové medaile.

Play-off kvalifikace se hraje se systémem doma – venku, jako první má výhodu domácí hřiště tým, který byl vylosován jako první. O postupujícím rozhodne větší počet bodů, při jejich shodě, rozhoduje rozdíl ve skóre, následně větší počet vstřelených branek na hřišti soupeře.

Dvojice celků pro play-off

Nizozemsko – Česká republika
Francie – Slovinsko
Německo – Rusko
Srbsko – Rumunsko
Ukrajina – Polsko
Černá Hora – Island
Rakousko – Maďarsko
Tým na konečném 2. místě na ME 2014 – Slovensko
Chorvatsko - Švédsko