English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Jedenácté kolo WHIL bude hráno ve dvou blocích, ten první už ve středu

Jedenácté kolo WHIL bude hráno ve dvou blocích, ten první už ve středu 12.01.2015 18:48:07 - autor: , přečteno 1257x

Nejprve ve středu 14. ledna budou sehrána tři utkání, o víkendu bude kolo dohráno zbývajícími třemi utkáními, když všechna budou hrána v Česku. Ve středu bude pozornost příznivců zaměřena především do Prahy, kde v Edenu nastoupí český lídr Slavia proti Panenkám z Veselí, které ještě asi přijedou s náhradním řešením na postu trenéra, protože definitivu na lavičce by chtěl manažer klubu Miloš Körösi mít dotaženou do utkání v Prešově, což bude 24. ledna. Nabídku končícího trenéra Hudáka, že by utkání na Slavii ještě odkaučoval, vidí vedení Veselského klubu jako kontraproduktivní.

Hanačky mají před sebou výzvu v povinném zisku obou bodů v zápase proti poslednímu týmu tabulky ŠKP Bratislava. Zajímavý souboj lze očekávat v Partizánskem, kde nastoupí Slávia už posedmé v domácím prostředí, ale zatím zde podává jen průměrné výkony, když v šesti utkáních ztratila už sedm bodů. Jeho soused v tabulce - nováček soutěže Prešov sice venku získal jen dva body v Bratislavě, jeho sobotní výkon proti Michalovcím však byl hodně nadějný.

Dnes si přiblížíme soupeře středečních zápasů, k víkendovým utkáním se vrátíme ve čtvrtek. Jedenáctým kolem bude dohrána první polovina základní části soutěže, jediné neodehrané utkání mezi Prešovem a Porubou čeká na oba soupeře až 22. února, kdy Poruba nastoupí po sobotním zápase v Michalovcích k nedělní dohrávce v Prešově.

V 17:30 hod.: DHC Slavia Praha - HC Veselí n. Mor.
Český lídr je zatím v těsném závěsu za vedoucími Michalovcemi a tuto pozici by si rád zachoval i před zahájením odvetných zápasů. Slavistky budou v zápase favoritkami, v sobotu v Partizánskem předvedla solidní výkon. Od prvních minut si vytvořila náskok, který po celé utkání navyšovala a utkání v poklidu dohrála. Šanci v utkání dal trenér Hlavatý všem hráčkám, brankově se prosadily především spojky Kutlvašrová s Kordovskou a na křídlech pak Chmelařová s Jonášovou. Bude zajímavé sledovat, co trenérská rošáda, která ještě asi nebude dořešena, udělá s mladými hráčkami hostujícího celku. Své sedmnácté narozeniny oslavila v sobotu proti mistrovskému Baníku Most talentovaná Jana Šustková sedmi brankami, ani ty však na výhru nestačily. Dalšími tahounkami družstva jsou pak především Slovenky Vargová a mladá Gajdošíková, prosazuje se také Klára Jandásková.

V 18:00 hod.: HK Slávia Partizánske - Bemaco Prešov
Slovenské derby sousedů v tabulce slibuje zajímavý duel. Tradiční třetí slovenský tým letos nepodává tak vyrovnané výkony jako v předchozích sezonách, jako by se družstvo nedokázalo vyrovnat s odchodem své ústřední postavy - Kertészové. V popředí střelkyň stojí pouze Michnová a dvojice křídel Blažeková a Szöokeová. Přitom Partizánske se může spolehnout dlouhodobě na vyrovnanou dvojici brankařek Škvareninová - Súlovská, které si dlouhodobě udržují vysoký standard. Nováček z Prešova v sobotu odehrál proti Iuventě snaživý výkon na zkušeného soupeře to však bylo mále. Dlouhodobě se v dresu Prešova prosazují Tatiana Šutranová a Maďarská legionářka Kuti.

V 18:00 hod.: DHK ZORA Olomouc - ŠKP Bratislava
Před pokračováním interligy absolvovaly Hanačky přípravný turnaj v Rakousku, kde v konkurenci čtveřice rakouských družstev dostaly všechny hráčky prostor pro znovuzískání zápasového rytmu. V Rakousku nakonec podlehly těsně pouze druhému týmu nejvyšší soutěže Wiener Neustadtu. V dobrém výkonu pokračovalo družstvo i v prvním interligovém klání, bohužel je ale opustilo štěstí, když jim nebyly uznány dvě sporné střely, kdy míč podle rozhodčích nepřešel celým objemem přes brankovou čáru, družstvo však situaci vidělo jinak. I přesto však Olomoučanky podaly dobrý výkon, byly domácímu týmu více než vyrovnaným soupeřem a nejméně bod by jim za jejich výkon určitě slušel. Všichni v Olomouci věří, že poslední zápas první části dlouhodobé soutěže ukončí Hanačky výhrou a přiblíží se svým konkurentkám. Domácí tým samozřejmě nastoupí v roli jednoznačného favorita.