English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Kanonáda Hanaček v poslení čtvrthodině

Kanonáda Hanaček v poslení čtvrthodině 14.01.2015 23:27:53 - autor: , přečteno 1277x

DHK ZORA Olomouc - ŠKP Bratislava 35:14 (15:9)
Průběh utkání: 0:1, 3:1, 5:3, 7:4, 9:5, 12:6, 14:7, 14:9, 15:9 - 17:9, 19:12, 26:14, 35:14.

Rozhodčí: Brzósková, Pavelová 125 diváků 7 m hody: 6/5 - 1/0 vyloučení: 1 - 7, přímá červená karta Zámečníková (Bratislava) za hrubý faul-

Sestavy a branky:
Olomouc: Derzsiová, Dederlová, Rašková - Růřičková 5/4, Jansová 2, Sovová 1, Hvostaľová 1, Berová 3, M. Salčáková 6, V. Fryčáková 2, Dostálová 2, Severová 1, Kubáčkoivá 3/1, Salašová 4, K Salčáková, 2, Gebr Selassie 3.

Trenér: Mgr, Jan BĚLKA

Bratislava: Blahutiaková, Bučeková - Marčeková 3, Lešková 1, Hlásniková 3, Čimová 2, Majzunová, Schwarzová 2, Sláviková 1, Ďuriníková 1, Zámečíková, Majerníková, Brindzová, Vaninová 1.

Trenérka: Silvia PRIKLEROVÁ

Středeční předehrávka Hanaček s posledním týmem tabulky – ŠKP Bratislava měla potvrdit stoupající výkonnost domácího družstva,  což se také od prvních minut potvrdilo v plné míře. Skóre však ve prospěch favorita nenaskakovalo v takové míře jak se očekávalo, příčinou byly příliš časté nepřesnosti a kopec smůly při zakončování. I když Hanačky po první brance svého soupeře nic neponechaly náhodě a skóre v jejich prospěch neustále narůstalo, Slovenkám se však dařilo držet vcelku přijatelný výsledek. V 9. minutě vedlo domácí družstvo jen 7:4, ve 20. 12:6 a stejným rozdílem branek skončil i první poločas.

Po změně stran pokračoval vývoj tak jak skončil první poločas, domácí děvčata do soupeře bušila ze všech sil, výsledek se však nijak výrazněji neprojevoval. První desetiminutovkuhé půlky vyhrálo domácí družstvo jen 4:3 a na ukazateli svítil stav 19:12. Potom se ale začaly dít věci. Domácí rychlonohé hráčky, především obě sestry Salčákovy, ale také Salašová a další děvčata začala mít fyzicky nad soupeřkami navrch a začaly také padat góly. Posledních 15 minut totiž vyhrály Hanačky 16:2, když jediné dvě „slepené“ branky vstřelila  Sabina Hlásniková během jediné minuty, jinak Slovenky vyšly úplně naprázdno. Nakonec se zrodilo výrazné vítězství, tak jak se před utkáním očekávalo.   

Kometnář od aasistentky trenéra Mgr.Lucie Fabíkvé:

V prvním domácím zápase v novém roce čekal na naše házenkářky soupeř ze spodní části tabulky - ŠKP Bratislava. Přestože naše děvčata byla jasnými favoritkami, rozhodně je nečekal jednoduchý úkol, za prvé jsme měli za sebou smolný zápas minulý týden s Porubou, kdy jsme prohráli velmi těsně až v závěru zápasu, a za druhé od nás každý očekával, že jasně vyhrajeme, a nejlépe co nejvyšším rozdílem, a s tímto pocitem se nehraje úplně snadno.

     Holky se s tím ale dobře popraly a od začátku zápasu plnily roli favorita, kromě prvního gólu, který vstřelil Senec, bylo vedení stále na naší straně, děvčata prokazovala jasnou převahu, i když jejich výkon rozhodně nebyl ideální, v mnohých okamžicích si dokonce vysloužil ostrou kritiku domácího trenéra. Naše hra byla jako na houpačce - jedna krásná - skoro exhibiční akce - kdy Anička Gebre Selasie hodila přihrávku do vzduchu na naskakující Kristýnu Salčákovou, abychom vzápětí hodily tři balóny do auta, další krásný výpich míče Ivany Salašové, abychom to pokazily dvěma hrubkami na středu obrany, a tak to šlo stále dokola. Měřítko snesla snad jen poslední patnáctiminutovka zápasu, kdy se holky snažily plnit pokyny z lavičky a hrály soustředěně, což vedlo k neustále se navyšujícímu náskoku.

     Do gólové listiny se zapsaly všechny hráčky, všechny také měly své světlé a naopak hodně "tmavé"okamžiky, individuální pochvalu si však zaslouží snad jen všechny tři brankařky - Nori Dersiová, která měla svou interligovou premiéru na domácí palubovce a svou šanci chytila za pačesy a ukázala, že se s ní musí počítat, a dále pak naše stabilní opory Michaela Dederlová a Lucie Rašková, z hráček v poli byla velmi příjemným překvapením s chutí hrající Martina Salčáková, která na soupeřky platila svou rychlostí a dravostí.