English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > O víkendu se 11. kolo WHIL dohraje třemi zápasy

O víkendu se 11. kolo WHIL dohraje třemi zápasy 15.01.2015 11:55:07 - autor: , přečteno 1636x


Po střední předehrávce poloviny zápasů interligy, v nichž slavily úspěch jen domácí týmy, bude 11. kolo dohráno o víkendu třemi zápasy hranými jen v Česku. Nejprve v sobotu nastoupí v Písku Jihočešky proti Šaľe a v Mostě přivítají ve šlágru kola Porubu, v neděli kolo dohrají ve Zlíně, kam zamíří slovenský mistr a lídr soutěže Iuventa Michalovce.

Ve středečních zápasech tedy nedošlo k žádnému překvapení, výhry domácích se ve všech případech očekávaly. V pražském Edenu vydržely Panenky pod vedením „náhradního kouče" zlínského mládežnického trenéra Milana Budaye vzdorovat rozjetým domácím hráčkám jen poločas, poté pak podle slov trenéra úplně fyzicky odpadly, což pro něj bylo velkým překvapením. V Partizánskem se hrálo slovenské derby a domácí měly potvrdit, že jejich dosavadní výsledky v sezoně neodpovídají ambicím a výkonnosti, kterou družstvo disponuje, což se mu nakonec proti nováčkovi z Prešova také podařilo.

Olomoučtí trenéři jakoby středeční utkání pojali ještě jako pokračování zimní přípravy, když pravidelně střídali celé družstvo. Stejné penzum času na hřišti dostala i trojice brankařek a poprvé se v ostrém souboji představila i nadějná a talentovaná Slovenka Eleonóra Derzsiová, která sice měla nejtěžší pozici v tom, že soupeř byl ještě plný sil a elánu. Nori zvládla premiéru výborně, i když musela čelit celkem 20 střeleckým pokusům, pustila za svá záda jen 7 míčů, což ji ve statistikách WHIL vyneslo s 59 % úspěšnosti do čela.

Zajímavostí ve všech třech středečních předehrávkách byla skutečnost, že vítězná družstva o své výrazné výhře rozhodla vždy poté, kdy se po šňůře několika branek v řadě prakticky rozhodlo o výsledku. Slavia od stavu 13:13 proti Veselí nastřílela sedm branek a odskočila na 20:13, posléze pak z 21:16 na 26:16, Partizánske zlomilo odpor Prešova, když navýšilo své vedení 16:13 na 21:13 a Hanačky od 15. minuty 2. poločasu kdy vedly 19:12, vyhrály poslední čtvrthodinku 16:2, aby nakonec vyhrály 21 brankovým rozdílem.

Pojďme si v krátkosti přiblížit, co lze očekávat od trojice víkendových dohrávek 11. kola WHIL:

Sobota 17. 01. v 15:00 hod.: Sokol Písek - Slovan Duslo Šaľa
U Otavy budou chtít domácí házenkářky vytěžit místo zlata, interligové body v souboji s celkem Slovenského velkoklubu Šaľy, což by jim hodně pomohlo v jejich snaze zapojit se výrazně do souboje o postup mezi českou elitu. Napomoci by jim k tomu mohl solidní výkon v Bratislavě před týdnem proti ŠKP, ale také výrazné oslabení soupeřek, když jejich elitní brankařka Adtriana Grandtnerová ohlásila očekávání radostné události. Výbornou formu prokázala reprzentantka v dresu Písku Veronika Malá, která v posledních dvou interligových zápasech nastřílela 17 branek. Slovenkám však jde také o hodně, současné 4. místo v interligové tabulce určitě nenaplňuje ambice družstva, jehož trenér Rudolf Petrikovič má k dispozici hned němkolik hráček, které jsou schopny samy rozhodnout zápas, mají-li svůj den. Připomeňme jen na příklad čtvrtou nejúspěšnější kanonýrku interligy Andreu Kertészovou, nebo nejproduktivnější křídlo soutěže Réku Bízikovou, nebo výbornou pivotku Trochtovou která je také šéfkou Šaľanské obrany. Právě pro tuto kvalitu kádru, považujeme Slovenky za mírné favority zápasy na jihu Čech.

Sobota 17. 01. V 18:00 hod.: DHK Baník Most - Sokol Poruba
Za šlágr kola lze po právu považovat toto utkání dvou předních českých družstev, i když jedno z nich je zmítáno problémy, které se ale jak prokázalo utkání před týdnem ve Veselí, nejsou pro hru a výkonnost celku rozhodujícími, což se samozřejmě od vítěze Evropského Challenge Cupu dalo očekávat. Na lavičce družstva už pravděpodobně zasedne i nový trenér Ľuboš Hudák, i když asi rozhodující slovo bude mít stále ještě Jirka Hanus, který družstvo přece jen zná mnohem líp. Hráčský kádr se nezměnil, došlo dokonce k posílení tím, že se do hry zapojila už i reprezentantka Borovská, ale po zranění také Weisenbilderová, stálicemi však jsou stále Slovenky Szarková se Súkenníkovou, ale také mladé pušky Ryšánková, Jeřábková, nebo Zachová. Sokol Poruba bude muset na severu Čech pro úspěch podstatně zkvalitnit svou hru, výkon před týdnem proti Hanačkám, které dokázaly s favoritem držet krok by určitě na úspěch proti Černým andělům nestačil. Favoritkami zůstávají domácí házenkářky.

Neděle 18. 01. V 17:00 hod.: HC Zlín - Iuventa Michalovce
V posledním utkání kola nastoupí v neděli ve Zlíně obhájce a vedoucí celek soutěže, Iuventa, proti ambicióznímu domácímu družstvu. Zlín ještě v letošním ročníku se všemi družstvy z vedoucí šestice prohrál, jediný bod získal doma s Veselím a chtěl by první polovinu dlouhodobé části ukončit skalpem nejcennějším. Před týdnem v Šaľe také neuspěl, domácí družstvo si dovolilo v průběhu zápasu vystřídat celou lavičku a přesto svého soupeře jednoznačně přehrálo. Družstvu chybí jednoznačně zkušenost Tothové, která odehrála jen šest zápasů. Nejlepší hráčkou a střelkyní se tak trochu nečekaně stala Lenka Hradilová, která je na pátem místě mezi nejlepšími střelkyněmi. Pro zajímavost druhou nejúspěšnější střelkyní Zlína je Brandová, která zaostává přesné o 40 zásahů a to je jak je vidět na šičku WHIL zatím nestačí. Iuventa vede s naprostou suverenitou, přišla před vánocemi sice o svou kapitánku Hruščákovou (Tobiášovou), na jejich hráčské kvalit to však není příliš znát. Do družstva se vrátila Michaela Géci (Kovaličková) a každým dnem se očekává návrat kanonýrky Rebičové. Faviorikami jsou Slovenky, překvapení však není vyloučeno