English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Žákovská liga se rozjela na plné obrátky

Žákovská liga se rozjela na plné obrátky 19.01.2015 09:59:10 - autor: , přečteno 1606x


Na pěti místech se o víkendu prvním kolem rozjel v novém formátu další ročník Žákovské ligy, který se stal jednou z nejoblíbenějších dlouhodobějších soutěží, v kategorii staršího žactva. Několik let, kdy se hrálo systémem podle TV soutěže „nejslabší máte padáka", kdy v každém kole vypadl z další soutěže poslední tým v každé ze skupin a nakonec do posledního finálového kola zůstala jen šestice nejúspěšnějších, která si to rozdala o medaile a konečné pořadí. Od letošního ročníku se nejúspěšnější družstva krajských soutěží a další, která postoupila ze sítě kvalifikací střetnou v několika turnajích, kdy se družstva střetnou systémem každý z každým o celkové počadí mezi 25 družstvy. Systém pro řadu družstev daleko výhodnější, protože budou mít možnost poměřit se se všemi soupeři z celé republiky a navíc mají zajištěny pravidelné turnaje na různých místech po celou jarní část sezony.

Jedním z míst, která se stala pořadateli turnaje prvního kola se stal olomoucký klub DHK ZORA Olomouc. V neděli po celý den se tedy uskutečnil turnaj pěti družstev v časech 2 x 20 minut, při němž bylo sehráno 10 většinou kvalitních zápasů. Ve skupině dominovala obě družstva HC Zlín, kde zejména družstvo A jednoznačně převyšovalo své soupeře a potvrdilo, že v mládežnických kategoriích se v klubu pracuje velmi kvalitně a vyrostla tam řada velkých talentů, které se již prosazují i v interligovém celku žen a v družstvu B, které v současnosti vede 1. ligu žen. Družstvo vedené trenérkou Hanou Kolářovou bylo herně „úplně jinde" a se všemi soupeři si poradilo bez většího vypětí sil. Družstvo je velmi vyrovnané, běhavé a dobře trénované, všechny hráčky jsou narozené v ročníku 2000, je zřejmé, že hráčky jsou vybrané podle odpovídajících somatotypů potřebných pro sportovní hry, prakticky nemá slabiny a bude jistě patřit k favoritům celé soutěže ŽL. S jedinou porážkou, právě od svého A týmu odjelo z Olomouce zlínské družstvo B, které vykazuje podobný rukopis jako družstvo A, děvčata jsou jen o ročník narození mladší. Další dvě družstva HK Hodonín a Sokol Poruba skončila na posledních dvou místech, když se ve vzájemném utkání rozešla smírně. V družstvu Hodonína je výrazným talentem vysoká levoruká Valerie Smetková, která ve čtyřech utkáních nastřílela 37 branek, další oporou týmu byla brankařka Barbora Zichová. Celek Poruby neměl v družstvu tak výraznou postavu, hráčky jsou nižších postav oporou je především Monika Weissová.

Olomoucké družstvo, které hraje po určitých peripetiích při kvalifikaci, kdy bylo družstvo klubem odhlášeno, pod hlavičkou ZŠ Holečkova Olomouc, Děvčata při utkáních v domácím prostředí příjemně překvapila, když dva zápasy vyhrála a v utkání s favorizovaným B týmem Zlína podlehla jen o jedinou branku, když v poslední vteřině utkání neproměnila vyloženou šanci na vyrovnání, V průběhu turnaje se do výborné formy dostala brankařka Klaudie Kleislová, nejlepšími střelkyněmi a hráčkami týmu byly Ema Vykoukalová a vysoká střelkyně Sára Korbařová, světlé momenty měly i další hráčky na příklad Tereza Veselá, nebo Markéta Dobrovská.

Sestava a branky Olomouce:
Klaudie Kleislová, Aneta Dobrovolná, Barbora Švábová - Tereza Veselá 7, Michaela Vondrková 4, Ema Vykoukalová 18/1, Sára Korbařová 17/4, Michaela Štěpánková 2, Nikol Hrabalová, Kristýna Očenášková 5, Hana Černá 2, Markéta DFobrovská 7, Michaela Kalabisová 3.

Trenérka: Monika VYKOUKALOVÁ

Přehled všech utkání:
HC Zlín A - HC Zlín B 25: 8, ZŠ Holečkova Olomouc 25:13, Sokol Poruba 24:10, HK Hodonín 26:20.
HC Zlín B - ZŠ Holečkova 14:13, Sokol Poruba 22:11, HK Hodonín 32:17
ZŠ Holečkova Olomouc - Sokol Poruba 22:18, HK Hodonín 18:14.
Sokol Poruba - HK Hodonín 14:14.

Konečné pořadí:

1. HC Zlín A 4 4 0 0 100:51 8
2. HC Zlín B 4 3 0 1 76:66 6
3. DHK ZORA-ZŠ Holečkova Olomouc 4 2 0 2 66:71 4
4. Sokol Poruba 4 0 1 3 53:72 1
5. HK Hodonín 4 0 1 3 65:90 1
.