English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky vedly nad Šaľou v poločase o osm branek, nakonec vyhrály o jediný gól

Hanačky vedly nad Šaľou v poločase o osm branek, nakonec vyhrály o jediný gól 24.01.2015 23:38:12 - autor: , přečteno 1795x


DHK ZORA Olomouc - Slovan Duslo Šaľa 29:28 (19:11)
Průběh utkání: 2:0, 3:3, 5:3, 5:5, 7:5, 8:7, 9:8, 12:8, 17:10, 19:11 - 20:12, 20:17, 21:17, 21:21, 22:22, 24:22, 27:24, 27:27, 28:28. 29:28.

Rozhodčí: Pavlát, Frieser            270 diváků                       7 m hody: 2/2 - 2/2,                vyloučení: 2 - 3

Sestavy a branky:
Olomouc: Rašková, Dederlová - Rúžičková 5, Jansová, Sovová 1, Hvostaľová 3, Berová 3. M. Salčáková, V. Fryčáková, Dostálová 1, Severová, Kubáčková 9/2, Salašová 1, K. Salčáková 2, Gebre Selassie 4.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Šaľa: Haládiková, Kvasnicová - Bujnochová 6, Trochtová 3, Rácková, Klučková 5, R. Bíziková 6, Kodajová 6/2, Pócsiková 1, Demajová, Tulipánová, B. Bíziková 1, Blehová, Veselková.

Trenér: Mgr. Rudolf PETRIKOVIČ

Komentář přidala asistentka trenéra Mgr. Lucie Fabíková:

Velmi překvapivý a zároveň černý víkend pro favority čekal na fanoušky v úvodním kolem odvetné části Whilky. Nejprve porazila Poruba Slavii na jejím hřišti, vzápětí padl Zlín na horké půdě Písku a Veselí v Prešově a vše dovršily naše házenkářky, které proti favorizované Šale připravily pro své příznivce infarktový zápas.

Přestože byla Šala velkým favoritem, hodně jsme si na ni věřili, protože už v prvním utkání na Slovensku jsme prohráli jen těsně, a navíc naše výkony v posledních týdnech napovídaly, že naše forma by měla jít nahoru. A přesně těmto předpokladům odpovídal první poločas. Holky na soupeřky vletěly jako uragán, tvrdě bránily a snažily se slovenské střelkyně k ničemu nepustit, tady vše režírovala neprůchodná Lucie Severová, zezadu to jistila spolehlivá Lucie Rašková a soupeřky byly tak zaskočeny, že se téměř do žádné pořádné šance nedostaly a v prvním poločase byla pro nás velmi nebezpečná jen křídelnice Réka Bíziková.

Dobrá obrana dodala holkám sebevědomí i v útoku, kde se jim dařilo téměř vše, na co sáhly - perfektně fungoval rychlý přechod, který zakončovaly buď z první vlny Kristýna Salčáková, nebo Lucie Dostálová, nebo nekompromisně  z druhé vlny Tereza Kubáčková, v postupném útoku vše dirigovala agilní Anička Gebre Selasie, která nejenže sama střílela, ale hlavně rozdávala gólové přihrávky pro Katarinu Berovou, Kateřinu Růžičkovou a už dříve zmiňovanou Terezu Kubáčkovou a velmi cenné góly v důležitých okamžicích střílela Katarina Hvostalová. Děvčata hrála s obrovskou chutí a ve velké euforii a do šaten odcházela s osmibrankovým náskokem.

Přestože taktické pokyny zněly: "Hrajeme stejně, jako by stav byl 0:0", soupeře nesmíme do ničeho pustit, holky s těmito pokyny očividně nesouhlasily a nejspíš měly pocit, že by se diváci nudili, kdyby ve druhém poločase pokračovaly tam, kde v tom prvním skončily, a že tudíž musí udělat zápas napínavějším, a tak se začaly dít věci. Děvčata si myslela, že se zápas dohraje sám a po několika ztrátách, způsobených ležérním nebo zbrklým zakončením, začala ztrácet sebevědomí a přestala hrát tak, jak to předtím fungovalo, navíc soupeř změnil obranu, a bylo zle - během deseti minut jsme ztratili těžce vydřený náskok a zápas začínal od nuly.

Skóre se v těchto okamžicích přelévalo z jedné strany na druhou, dokázali jsme si ještě znovu vypracovat třígólový náskok, ale po několika neproměněných vyložených šancí soupeř opět vyrovnal a začalo pořádné drama, ve kterém měl momentálně navrch slovenský vicemistr. Naše holky se však nevzdaly a ukázaly obrovskou vůli po vítězství a týmovou semknutost a sebraly poslední zbytky sil a bojovaly jako  lvice, což jim přineslo ovoce - Kristýna Salčáková, Ivana Salašová a Katarina Hvostalová proměnily v důležitých momentech své šance, konečně začala v druhém poločase zase střílet Tereza Kubáčková a důležité zákroky předvedly také Michaela Dederlová a Lucie Rašková, a tak jsme se nakonec mohli radovat z těsného, ale velmi cenného vítězství, které by nám mělo pomoci do dalších zápasů hlavně po psychické stránce, protože děvčata ukázala, jaká je jejich týmová síla.