English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Z házené jen sestry Fryčákovy a starší dorostenky Zory

Z házené jen sestry Fryčákovy a starší dorostenky Zory 27.01.2015 12:17:20 - autor: , přečteno 1323x


Tradiční vyhodnocení nejlepších sportovců Olomouckého okresu za rok 2014, se minulý týden opět po dvou letech uskutečnilo tak jako dříve v důstojném stánku - obřadní síni olomoucké Radnice. Olomoucká házená měla mezi oceněnými pouze dvě želízka v ohni. V juniorské kategorii jednotlivců se mezi nejlepší desítku dostala sourozenecká dvojice Vendula a Tereza Fryčákovy, patřící k velkým talentům české házené, když Tereza v minulém roce startovala v dresu juniorek U 19 na MS Chorvatsku, po operaci kolena však podzimní část sezony protrpěla při vleklé rehabilitaci. Vendula, také juniorská reprezentantka v nové sezoně naskočila do hráčského kádru interligového celku Zory a hned se zařadila mezi jeho velké opory.

K trochu trapné situaci došlo při vyhlašování nejlepšího kolektivu mládeže, kde olomoucké družstvo starších dorostenek DHK ZORA, již po třetí v řadě obhájilo titul mistryň České republiky a podruhé obhájilo Česko - slovenský pohár, tedy dosáhlo výsledků, které v házené neměly obdoby a takovými úspěchy se nemohly pochlubit ani další kolektivní sporty v okrese. K překvapení většiny přítomných se však nejlepším mládežnickým kolektivem stal oddíl veslování. Nic proti úspěchům mladých veslařů, ale co má veslování společného s kolektivním sportem ?

Nejlepším kolektivem dospělých se stali hokejisté Olomouce, kterým samozřejmě jejich spanilou jízdu extraligou přejeme, ale do nejvyšší soutěže v průběhu roku a stejný krok se podařil, dokonce s podobným umístěním v nejvyšší soutěži, i házenkářům Tatranu Litovel, toho si nikdo nevšiml ?