English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Ve 13. kole snad nebude tolik překvapivých výsledků

Ve 13. kole snad nebude tolik překvapivých výsledků 28.01.2015 18:39:55 - autor: , přečteno 1936x


Minulé kolo interligové soutěže, které bylo zahajovacím, v druhé polovině dlouhodobé základní části, se stalo výsledkovým zemětřesením. Nejprve v páteční předehrávce v Edenu si vyšlápl český zástupce v Evropských soutěžích Sokol Poruba na do té doby v domácím prostředí stoprocentní Slavii. získal, cenné dva body a vyslal signál k návratu do absolutní špičky tabulky. V sobotním odpoledni v jižních Čechách vyhrály v dramatické koncovce domácí Sokolky nad Zlínem a posunuly se na dostřel čela pelotonu usilujícího o postup do českého play-off. Další třaskavá nálož vybouchla na východě Slovenska, kde neuspěly Panenky z Veselí po výměně svého trenéra a zkušený Ján Packa zažil nepříjemnou sprchu hned na startu nového angažmá. Posledním v dlouhé řadě nečekaných výsledků pak byl skalp slovenského vicemistra na Hané, kde domácí ZORA po čtyřech letech opět vyhrála nad Duslem Šaľa.

Nastávající 13. kolo WHIL nabízí také několik velmi zajímavých duelů, mezi které patří zejména šlágr kiola v Šaľe, kam přiletí Černí andělé - český mistr Baník Most. Zajímavé zápasy uvidí diváci na Moravě v utkáních považovaných za derby, ve Veselí nastoupí domácí, ke kterým „přes kopec" přijede ze Slovenska Partizánske a ve Zlíně se domácí budou chtít rehabilitovat za porážku v Písku a oživit si tak ambice na play-off. Zbývající zápasy by měly přinést poklidné výhry favoritů, v Písku nastoupí slovenský mistr Michalovce, v Bratislavě nastoupí proti ŠKP Slavia Praha a v Ostravě už v pátek přivítají Prešov. Sokolky mají před sebou náročný program, po páteční předehrávce s Prešovem, nastoupí ve středu v předehrávce v Partizánskem a po něm naberou kurs směr portugalské Porto, na jehož předměstí sehrají v sobotu a v neděli obě utkání osmifinále Challenge Cupu s družstvem Colegio De Gaia.

Pojďme si přiblížit jaké zápasy 13. kolo WHIL nabízí:

Pátek 30. 01. 2015 v 18:00 hod.: Sokol Poruba - Bemaco Prešov
Domácí družstvo má za sebou v minulém kole nečekanou výhru v Praze, odkud svěřenkyně Jana Beňadíka přivezly dva cenně body. Sokolky se poučily z nemastného - neslaného výkonu před týdnem v Mostě a od začátku zápasu na Slavii udávaly tón hry. Výkon se odvíjel od kvalitní obrany v čele s výbornou Dolákovou v brance, zlepšila se hra křídel, zejména Rechtorisová, střelecky zazářila na spojce levoruká Šviráková. Domácí družstvo bude chtít na svůj výkon navázat i v domácím prostředí, kde zvládla zatím všechna utkání bez porážky, jediný bod ztratila s Iuventou. Prešov v minulém kole překvapil svou výhrou nad Veselím a ještě chce všem ukázat, že vstup do interligy byl správným krokem klubu. Družstvo má ve svém středu trojici excelentních střelkyň Šutranovou, Babukovou a Maďarku Kuti, které patří k nejlepším v soutěži. Favoritkami jsou domácí házenkářky.

Sobota 31. 01. V 15:00 hod.: ŠKP Bratislava - Slavia Praha
V utkání družstev z hlavních měst obou republik budou favoritkami Slavistky, které jsou před svými soupeřkami v tabulce o propastných 18 bodů. Jde v podstatě o soupeře dvou rozdílných kvalit, která se prokáže určitě vysokou výhrou hostujícího družstva, které by nemělo mít u Dunaje sebemenší problémy. V podzimním utkání v Praze vyhrály sešívané vysoko 31:17.

Sobota 31.01. v 15:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa - DHK Baník Most
Jednoznačně šlágr kola, ve kterém se střetnou slovenský vicemistr s českým mistrem. V aktuální tabulce je český mistr zatím na druhém místě tabulky, Slovenky zaostávají o tři body a jsou čtvrté. Šaľanky předvedly na Hané dvě tváře. V prvním poločase snad s výjimkou Réky Bízikové. nepředvedla žádná z hráček ani náznak toho, že se jedná o špičkové interligové družstvo. Do kabin po hře na jednu branku šly hodně sklesle. Co s děvčaty ale v šatně udělal trenér Petrikovič je záhadou, zasloužilo by si to hluboký rozbor, a určitě získal velký respekt. Druhou půli začaly Slovenky jako by nastoupilo jiné družstvo, hráček bylo hned plné hřiště a po 13 minutách hry dokázaly vymazat osmibrankové manko z prvních třiceti minut. Trefovat se začaly Bujnochová, Klučková a Kodajová, vynikající zákroky předvedla brankařka Haládiková. Hanačky se ale včas vzpamatovaly a v hektickém závěru si body přece jen vybojovaly. V družstvu hodně chyběla Kertészová, naopak se do hry vrátily Blehová, Pócsiková a Veselková. Severočešky to v Bratislavě neměly těžké, družstvo už vedl nový lodivod Hudák, teprve proti Šaľe budou muset ukázat co v nich je. Na podzim v Mostě skončilo urkání nerozhodně 31:31, vyrovnanou bitvu očekáváme i tentokrát.

Sobota 31.01. v 17:00 hod.: HC Veselí n.Mor. - HK Slávia Partizáínske
Panenky budou chtít určitě v tomto duelu rychle zapomenout na své nepovedené utkání před týdnem na Šariši, kde v souboji s nováčkem nechali oba cenné body. V Prešově už pod v vedením nového trenéra Jána Packy družstvo po zásluze prohrálo. Hráčky hodně chybovaly, neproměňovaly vyložené šance, ale také si příležitosti dost obtížně vytvářely. Trenér Packa po zápase poukazoval na špatnou fyzičku celku a jeho úzký kádr. Ze Šariše si zlomený prst přivezla pivotka Vinklárková, která bude družstvu chybě asi měsíc. Slovenky sice v Michalovcích prohrály, ale už nedávná výhra právě nad Prešovem devítibrankovým rozdílem a také nadějný výkon na Zemplíně dává tušit, že se forma třetímu slovenskému celku vrací. Na Slovácku to může být hodně zajímavé, v roli favorita ale bude domácí celek, který na podzim v Partizánskem dokázal remizovat 20:20.

Sobota 31.01. v 18:00 hod.: Sokol Písek - Iuventa Michalovce
Na jihu Čech panuje spokojenost nad výhrou proti favorizovnému Zlínu, i když i v předchozích zápasech proti tomuto soupeři, si většinou uměly Jihočešky poradit. V letošní sezoně však Zlín vybudoval hodně silné družstvo a je považován za favorita postupu do play-off. Domácí ale podaly nadšený bojovný výkon a body zůstaly zaslouženě doma. Před utkáním družstvo získalo posilu z Jindř. Hradce v podobě zkušené Zuzany Kohoutové, od které si Sokolky hodně slibují. Slovenský mistr si do jižních Čech přijel bezpochyby pro další dva body, chtěl by konečně setřást své pronásledovatele, ještě před posledními koly, kdy ho čeká série proti největším soupeřům. Hráčský kádr je stabilizován a je v tomto utkání favoritem. Na podzim v Michalovcích vyhrálo domácí družstvo 34:24.

Neděle 01. 02. v 17:30 hod.: HC Zlín - DHK ZORA Olomouc
Středomoravské derby se dá směle také označit za šlágr, alespoň pro družstva ze středu tabulky, pro které bude utkání jedním z klíčových pro další výboj situace. Oba soupeři jsou v současnosti v opačném rozpoložení, Zlíňačky po počátečním výborném vstupu do soutěže se zasekly a v posledních sedmi kolech dokázaly jen jednou vyhrát a to s posledním ŠKP Bratislava. Naopak Hanačky po prvních neúspěšných zápasech se probraly až v sedmém kole a v dalších šesti zápasech jen jednou nebodovaly a to před dvěma týdny v Ostravě s Porubou. Zatímco domácí budou prahnout po tom, aby se nepříznivá šňůra přetrhla, naopak Hanačky budou chtít svou sérii úspěšných zápasů prodloužit. Pozitivní ve hře Hanaček je to, že ta tam je jejich ustrašenost z prvních kol, děvčata získala obrovskou sebedůvěru, která vyvrcholila v posledním zápase proti Šaľe. Samozřejmě zase mohou přijít výpadky, to, že se nepodaří některý zápas potká i daleko silnější družsta. Důležité je aby děvčata znovu nastupovala nebojácně, ale s pokorou. Olomoučtí příznivci určitě začali svému družstvu věřit, jistě jich řada přijede i v neděli podpořit děvčata přímo do Zlína, kde je ale bude čekat pravé peklo. Domácí vědomy si toho, že už konečně zase musí zabrat, budou hrát až na krev a to by mohl být další výhodný aspekt pro naše družstvo. Přemotivovanost hráček může někdy být až kontraproduktivní. Věřme ale, že se ve Zlíně bude hrát korektní, dramatická a kvalitní házená, která potěší oko diváka. A pokud to bude pro Hanačky i s bodovým ziskem, bude jen bonusem a tou pověstnou třešničkou na dortu. Utkání může být i soubojem kanonýrek z obou týmů, které jsou v současniosti v popředí tabulky střelkyň. Zlínská Hradilová předvádí výborné střelecké výkony po celou sezonu a vyšvihla se až na samou špici tabulky, Tereza Kubáčková zazářila v utkání proti Šaľe a má už na svém kontě rovnou padesátku zásahů a Katka Růžičková je dokonce o sedm přesných zásahů před ní.  První utkání na podzim v Olomouci vyhrály Zlíňačky 18:23, takže výhra šestibrankovým rozdílem by byla úplně nejlepší.