English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > O víkendu začínají soutěže řízené ČSH

O víkendu začínají soutěže řízené ČSH 29.01.2015 13:35:04 - autor: , přečteno 1399x


Zimní přestávka pro družstva v soutěžích řízených z ČSH, ve kterých startuje čtveřice družstev našeho klubu, byla v této sezoně nezvykle krátká. V první lize žen a liga starších dorostenek byl rozpis zápasů až do víkendu, který bezprostředně předcházel vánočním svátkům. Družstva tedy měla na volno pro regeneraci a přípravu na jarní část soutěží jen něco málo přes měsíc času.

O tomto víkendu tedy znovu zaduní rány střel míčů v halách všech dorosteneckých soutěží a 1. ligy žen, aby až do konce května družstva rozhodla o vítězích a poražených, o postupujících a sestupujících. Z našeho klubu začnou soutěže pro B družstvo žen v 1. lize, která bude druhou odvetnou polovinou soutěže, obě družstva dorostenek - starších a mladších, která si vybojovala v podzimním „rozstřelu" postup, budou hrát v 1. lize - tedy o tituly a medailová umístění a druhé družstvo mladších dorostenek bude hrát v moravské skupině 2. ligy. Rozpis soutěže 1. ligy žen, starších a mladších dorostenek však stanovil při lichém počtu účastníků, že vždy jedno z družstev bude mít v každém kole volný los, hned v 1. kole potkalo tento úděl naše obě prvoligová družstva dorostenek.

V neděli se tedy v 1. kole jarního pokračování představí v Olomouci v hale DHK ZORA Olomouc jen obě klubová béčka - ženy a mladší dorostenky.

Neděle 01.02. v 10:15 hod.: mladší dorky DHK ZORA Olomouc B - Sokol Ostrava-Zábřeh
Zatímco A celek mladších dorostenek si na svou jarní premiéru ještě týden počká, druhý celek nastoupí proti soupeři, který v podzimní části hrál ve druhé moravské skupině a skončil tam poslední bez bodového zisku. Naše děvčata tedy mají reálnou šanci hned v úvodu jara bodovat. Naše družstvo je sestaveno z hráček, které nejsou na soupisce A týmu mladších dorostenek a z děvčat hrajících za starší žačky, které budou získávat cenné zkušenosti. Z děvčat, které patří do prvoligového Ačka mohou nastoupit na příklad Ošlejšková, Pšenicová, Mikulenková, Glogarová, na hřišti samozřejmě uvidíme kmenové hráčky B týmu na příklad Concolino, Soukupovou, Vítkovou, Lindnerovou a další, hrát mohou i některé starší žačky. V družstvu Ostravy jsou nejvýraznějšími hráčkami Zmydlochová a Martináová. Soupeřky s naším A týmem na podzim prohrály oiba zápasy - 46:17 a 38:18.

Neděle 02.02. ve 12:00 hod.: 1.liga ženy: DHK ZORA Olomouc B - Sokol Vršovice
Zatímco na začátku soutěže na podzim odjíždělo naše B družstvo do Prahy s určitými obavami, protože Vršovice v minulém ročníku patřilo k těm lepším družstvům v soutěži, po absolvování poloviny soutěže už bude vystupovat v domácím prostředí v roli favorita. Nejen proto, že si v září z Prahy přivezlo výhru 27:34, ale také postavení obou družstev v tabulce o tom vypovídá. Naše družstvo je sedmé s 12 body, Pražanky jsou předposlední se čtyřbodovým ziskem. V průběhu zimní přestávky došlo v našem družstvu jen k malým změnám, s házenou skončila Andy Kulíšková, ostatní kmenové hráčky by měly pokračovat. Zůstává tedy otázka jak to u béček bývá, kdo družstvo v tom, kterém zápase posílí. Protože v neděli hraje interligový tým důležitý zápas také v neděli ve Zlíině, budou tentokrát uvolněny pro 1. ligu jen brankařka Derzsiová a Ždánská. I tak by ale mělo družstvo nad svými soupeřkami vyhrát, když bychom měli na hřišti vidět na příklad Adélu Samcovou, Zdenu Kosovou, Lucku Hochvaldovou, Pavlu Macharáčkovou atd., nebo některé starší dorostenky - na příklad Jarmilu Trumpešovou, nebo Adrianu Míšovou. V družstvu hostí hraje několik známých hráček, především mladé Moracová s Vyčítalovou, nebo zkušené Salačová, Frölichová, Ketnerová, Borová a další.