English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Holky postoupily do osmifinále poháru - KS Zgoda Ruda Śląska - Bielszowice – DHK ZORA Olomouc 22:23 (9:10) + VIDEO

Holky postoupily do osmifinále poháru - KS Zgoda Ruda Śląska - Bielszowice – DHK ZORA Olomouc 22:23 (9:10) + VIDEO  Obsahuje videogalerii 11.11.2007 09:14:07 - autor: dhkzora, přečteno 2980x

Challenge Cup 2007-2008

Se střízlivým optimismem odjížděly Olomoucké házenkářky do Polska k odvetě 3.kola Challenge Cupu, když si sebou vezly šestigólový náskok. Byly si vědomy síly svého soupeře i toho, že v prvním zápase v Olomouci musely k výhře podat maximální výkon a že se jim v utkání herně velmi dobře dařilo.

Do utkání nastoupily Hanačky sebevědomě a hned s prvním hvizdem znovu přesvědčily domácí hráčky i plnou halu diváků, že si přijely historický postup vybojovat. S výjimkou úplného začátku utkání byly stále o branku před svým soupeřem, jehož hráčky byly s postupujícím časem stále nervóznější z vývoje skóre, které vůbec nečekaly. Předpokládaly totiž, že v několika minutách smažou manko z Olomouce a postupně si vybudují dostatečný náskok k postupu do dalšího kola.

Proti nim však stál i tentokrát soupeř hrající v pohodě, disciplinovaně a prokazující, že jim podzimní forma stále drží. Stavebním kamenem byla opět obrana, za kterou v brance tentokrát stála Lenka Černá a znovu přesvědčovala o své vynikající výkonnosti. Po celý zápas předváděla výborné zákroky a domácí střelkyně z ní byly nešťastné. Obrana jako celek zahrála skvěle, pohlídala si zase největší zbraně soupeře - hru přes pivoty i střelbu vysokých spojek z dálky Střed obrany byl neprostupný, jako zeď zde stály Kovačíková, Marcišová, Vašková a Šašková a křídla ubránila bez problémů své protihráčky.

Hostující družstvo si ve druhém poločase vybudovalo až čtyřbrankový náskok a do hry se postupně zapojovaly i všechny ostatní hráčky z lavičky, takže každá z nich se svým dílem o postup a výhru zasloužila. Mimo famózní Černé v brance je třeba vyzvednout výkon Hejtmánkové, která s přehledem dirigovala hru družstva v útoku, důležité branky zaznamenaly i střelkyně Šašková s Vaškovou, na kterou soupeř hrál po větší část utkání osobní obranu. Nebojácnými průniky a úspěšným zakončováním svých akcí se prosadila mladá křídla Hrbková a Tomečková.

Z domácího družstva se tentokrát gólově víc prosazovala jejich nejlepší hráčka, Ukrajinka Pohrebnyak, po počátečních výborných zásazích brankařky Krzymińské se její výkon vytrácel, takže se v brance postupně vystřídaly i obě další gólmanky, domácímu družstvu to však bylo málo platné.

Hostující družstvo tak může s nadějemi shlížet k úternímu losu, který mu přidělí soupeře pro osmifinále, které se ale hraje až v únoru.

Rozhodčí: Rutkovskis, Dzerve oba Lotyšsko, řídili utkání s přehledem a naprosto objektivně. 400 diváků, 7m hody 7/5 - 3/2 Vyloučení 3 - 4.

Sestavy a branky:
KS Zgoda Ruda Śląska Bielszowice: Krzymińska, Musiol, Łakomska - Pohrebnyak 7/3, Pawlik, Jasińska 2, Sikorska 1, Kozyra 3/2, Kucińska 1, Krzymińska, Obrusnik 2, Weselak 4, Olek 2, Knoroz.

DHK ZORA Olomouc: Černá, Raníková, Kozáková - Hejtmánková 4/1, Selucká 1, Stuchlová 1, Kovačíková 1, Marcišová, Šašková 2, Hrbková 6/1, Vašková 3, Dostálová, Kňourková, Tomečková 4.

Videogalerie

Celý zápas rozdělený do 10-ti souborů po cca 100MB 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10