English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Výkon Nori Derzsiové v brance pomohl k zisku dvou bodů

Výkon Nori Derzsiové v brance pomohl k zisku dvou bodů 01.02.2015 23:40:02 - autor: , přečteno 1387x


DHK ZORA Olomouc B - Sokol Vršovice 37:26 (19:10)
Průběh utkání: 0:1, 3:1, 4:3, 8:3, 8:6, 11:7, 15:9, 15:10, 19:10 - 19:13, 21:13, 24:16, 24:20, 28:21, 33:21, 34:24, 36.24, 38.26.

Rozhodčí: Fukala, Mohyla             40 diváků                 7 m hody: 3/3 - 4/3                          vyloučení: 2 - 4

Sestavy a branky:
Olomouc B: Derzsiová - Ždánská 8, Konečná 1, Hichvaldová, Míšová 4, Kosová 10/3, Macharáčková 5, Samcová 4, Koppová 4, Studená 1.

Trenérka: Gabriela KUBÁČKOVÁ

Vršovice: Skorunková, Ferusová - Chajdová, Rejmontová 7/3, Rohlíková, Fröhlichová 2, Borová 4, Špačkoá1, Chvalná 1, Poskočilová, Novotná 1, Šajnerová, Ketnerová 8, Pelikánová 2-

Trenér: Jaroslav KUPR

Olomoucké béčko nastupovalo do utkání sice v roli favorita, ale přece jen s určitými obavami pramenícími z trochu děravé sestavy, kterou měla trenérka k dispozic. Do utkání u nenastoupila pivotka Kulíšková, která z pracovních důvodů zanechala činnosti, v sestavě chyběly i hráčky širšího kádru interligového celku, které pravidelně na podzim v B týmu nastupovaly, které večer hrály ve Zlíně v dresu interligového A týmu (Hvostaľová, Jansová, Sovová M. Salčáková a řada dalších). Nakonec do utkání nastoupila jen desítka hráček, včetně jediné brankařky. Je třeba hned v úvodu říci, že obrovský podíl na tom, že se utkání vyvíjelo podle not domácího týmu měl vynikající výkon mladé slovenské brankařky Eleonóry Derzsiové, která si držela úspěšnost vysoko nad 50 % a zlikvidovala množství těžkých střel soupeřek.

Skóre utkání bylo vyrovnané en prvních 8 minut do stavu 4:3. Domácím se poté podařila šňůra čtyř branek a poměr branek narostl na 8:3. Soupeřky se však nevzdávaly a využívaly každou příležitost k ohrožování branky domácích. Zejména zásluhou rychlých protiútoků, vedených převážně rtuťovitou Petrou Ketnerovou, ale také několika povedeným střelami mladé Rejmontové se jim podařilo snížit na 8:6 a až do závěrečné desetiminutovky prvního poločasu udržovaly přijatelný rozdíl branek. Domácím děvčatům se povedlo náramně posledních osm minut poločasu, který vyhrálo 8:1, takže poločas skončil jejich vedením 19:10.

Druhý poločas začal tříbrankovou úspěšnou šňůrou hostujícího družstva, které tak snížilo na rozdíl šesti branek a v přítomných to evokovalo vzomnky na nedávné utkání interligy domácích děvčat proti Šale, kdy vedly podobným rozdílem a během osmi minut soupeř dokázal vyrovnat. Po time outu se děvčata srovnala, do poloviny poločasu se hrálo vyrovnaně, hostující celek však znovu využil hluchého místa v koncentraci domácích hráček a čtyřmi brankami v řadě snížil na čtyřbrankový rozdíl. Zásluhou několika tvrdých střel Pavly Macharáčkové z dálky se domácímu týmu podařilo výsledek pohlídat a vcelku bezpečně nad svými soupeřkami vyhrály.

Mimo již jmenovaného výkonu Nori Derzsiové, se dařilo v útku zejména Zdeně Kosové, dobrý zápas odehrála Míša Ždánská, která hrála několik minut i ve středu útoku, na soupeře však platily zejména její rychlé brejky zakončované přesnou střelbou. S střelecky se prosadila Pavla Machráčková, ve druhém poločase se začalo dařit také Adéle Samcové, důležité branky v prvním poločase přidala Martina Kopová. Jediná dorostenka v utkání Adriana Míšová splnila to, co se od ní očekávalo.

Z družstva hostí na sebe upozornila především rychlonohá Petra Ketnerová, střeleckyse dařilo mladé Rejmontové.