English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V interlize skončil další trenér - dokonce od slovenského mistra

V interlize skončil další trenér - dokonce od slovenského mistra 05.02.2015 11:57:04 - autor: , přečteno 1406x


Minulý víkend se znovu neobešel bez překvapujícího výsledku, bomba vybuchla poblíž řeky Otavy v jižních Čechách, kde úřadující slovenský mistr Iuventa Michalovce odjel domů na východní Slovensko jen s polovičním bodovým ziskem. Nadšeně bojující domácí celek uhrál proti vysokému favoritovi cennou remízu a to ještě musí být hostující družstvo rádo, že neodjelo úplně s prázdnou. V Písku se hrál opravdu infarktový závěr. Iuventa ještě šest minut před koncem vedla v jižních Čechách 20:24, v poslední minutě však už bylo vyrovnáno 24:24 a to ještě mohly zůstat oba body doma, protože kanonýrka Součková v posledních sekundách utkání ještě orazítkovala tyč michalovské branky. Výsledek nenechal klidnými šéfy profesionálního klubu na Zemplíně a správní rada sáhla k nepříliš tradičnímu kroku, když odvolala Ukrajinského trenéra Boryse Petrovského od družstva, které už 30 zápasů v řadě neprohrálo a vede interligovou soutěž se ztrátou pouhých tří bodů za tři remízy - v Ostravě, Šaľe a nyní v Písku.

Víkendové interligové kolo je v pořadí již 14. a opět slibuje několik zajímavých duelů. Už ve středu bylo předehráno utkání v Partizánském, kde se představila Poruba, (Poruba vyhrála 19:24), kterou čeká v pátek nejprve přelet přes celou mrazivou Evropu, kde na předměstí přístavního Porta nastoupí v sobotu a v neděli ke dvěma zápasům proti portugalskému Colegio de Gaia. Za nevětší šlágr kola lze označit utkání v pražském Edenu, kde proti sobě nastoupí v současnosti druhá nejlepší družstva Česka a Slovenska - Slavia Praha a Duslo Šaľa. Slovenky zatím zaostávají o čtyři body, mají však o zápas odehráno méně. Na Šariši se uskuteční slovenské derby dvou zatím posledních týmů tabulky - Bemaco Prešov se střetne s ŠKP Bratislava.

Trojice utkání, patří do kategorie těch, které jsou zajímavé zejména pro družstva aspirující na jediné volné místo pro postup do českého play.off, předpokládáme-li, že silná česká družstva Slavia, Most a Poruba si postup do play-off nenechají vzít, k čemuž je opravňuje sice malý, ale přece jen solidní náskok před družstvy, která jsou zatím na nepostupových místech. Dvě moravská družstva mají ale v tomto kole hodně těžké soupeře, když budou hrát proti úřadujícím mistrům, Veselí pojede do Michalovců a Zlín cestuje na sever Čech do Mostu. I když se může stát cokoliv, přece jen import bodů obou soupeřů z mistrovských hal by byl velkým překvapením. Výsledek vzájemného utkání dvou družstev ze čtveřice uchazečů o jediné volné místo do play-off na Hané mezi domácí Zorou Olomouc a na vítězné vlně se vezoucím Sokolem Písek bude hodně důležitý. Bodové rozestupy čtveřice jsou minimální a každé zaváhání může definitivně pohřbít veškeré naděje.

Z pětice víkendových zápasů WHIL budou dvě sehrána na východě Slovenska, dvě se budou hrát v Čechách a jediným utkáním na Moravě bude na Hané souboj Olomouce a Písku. Utkání se hrají v sobotu s výjimkou zápasu v Praze, který je na programu v neděli podvečer.

Sobota 07.02. v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce - HC Veselí n. Mor.
Po nečekaném odvolání Ukrajinského trenéra Petrovského z lavičky vedoucího celku WHIL, povede zatím do konce sezony družstvo, v současnosti asi nejmladší interligový trenér, 29 letý František Urban, který působil u obou předchozích trenérů Petrovského a před tím Packy v roli asistenta. V sobotu se tedy střetne se svým předchozím kolegou v přímém souboji - Ján Packa přijede na východ se svým novým týmem. Zatím není jasno, zda dojde v Michalovcích i k nějakým hráčským změnám, domácí družstvo však má takové kvality, které by měly přidat do své bohaté sbírky další dva interligové body. Moravanky před týdnem zdolaly v domácím prostředí další slovenský tým Partizánske, mají však na marodce několik svých klíčových hráček, je otázka, kolik se jich do soboty uzdraví natolik, aby se mohly vydat na dlouhou cestu na Zemplín. Sestavu doplnila nová akvizice - teprve 17 letý pivot Paulína Jašková, přicházející z Trenčína. V podzimním vzájemném utkání ve Veselí vyhrála Iuventa 29:33 a dvoubodový zisk se od ní očekává i v domácí hale.

Sobota 07. 02. V 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - Sokol Písek
Hanačky po sérii úspěšných výsledků už podruhé v sezoně podlehly Zlínu, i když v utkání byly více než vyrovnaným soupeřem. Klíčem k porážce byla častá vyloučení olomouckých hráček, kterého dokázalo domácí družstvo využívat. Na druhé straně Jihočešky mají za sebou dvouzápasovou sérii snů, když si dokázaly v domácím prostředí připsat tři cenné body proti favorizovaným celkům. Zejména bod proti Michalovcům je z oblasti snů. Je otázka, jak si povedou Sokolky na hřišti soupeře, zatím si přivezly v sezoně z venku jen tři body a to z Bratislavy a bod z Prešova poslední tři zápasy hrály jen v domácím prostředí. V domácím družstvu Zory se k radosti všech rozstřílela Tereza Kubáčková, podobnou osobností v dresu Písku je rychlonohá Veronika Malá, která dovede trestat chyby soupeře a svou rychlostí rozhoduje zápasy. Jhočešky se v zimní přestávce posílily, ze sousedního Jindř. Hradce získaly na hostování zkušenou Zuzanu Kohoutovou a na křídlo naši bývalou hráčku Martinu Huráňovou. Na podzim v Písku vyhrály Jihočešky 25:22, dlouhodobá bilance vzájemných zápasů v Olomouci jasně hovoří pro Hanačky, ze 13 sehraných zápasů byly úspěšné 12 krát a domácí by chtěly v této bilanci pokračovat.

Sobota 07.02. v 18:00 hod.: DHK Baník Most - HC Zlín
Černí andělé před týdnem zrušili své utkání v Šaľe z důvodu chřipkové epidemie, z tábora Severočešek nové informace nejsou k dispozici, dá se očekávat, že hráčky jsou v pořádku a utkání v klidu odehrají. V utkání budu favoritkami, výkonnost hráčských kádrů obou týmů jsou přece jen rozdílné, i když v neděli Zlíňačky naznačily určitý nárust formy a výkonnosti, začínají se prosazovat mladé talenty. Je otázka jak rychle se jim bude dařit přeorientovat se na přece jen vyšší výkonnost interligy a zkušenost hráček, jakými jejich sobotní soupeřky disponují. V podzimním utkání ve Zlíně vyhrál Český mistr 22:30 a bude favoritem i v odvetném utkání v Mostě.

Sobota 07.02. v 18:00 hod.: Bemaco Prešov - ŠKP Bratislava
Od utkání dvou posledních celků interligy asi nelze očekávat nějak kvalitní házenou, nováček soutěže získal zatím 5 interligových bodů a naplňuje v podstatě to co se od něj všeobecně očekávalo, i když funkcionáři a příznivci klubu asi očekávali mnohem víc. Slovenky však dokáží překvapit o čemž se přesvědčilo na příklad Veselí před dvěma týdny, když odjelo z Prešova s prázdnou. Soupeřky z Bratislavy zatím nemají na svém kontě ani bod, jedou samozřejmě do Prešova s vírou, že teď už to vyjde, bohužel však toho nemají mnoho k nabídnutí. Na podzim v Bratislavě vyhrál Prešov vysoko 16:30.

Neděle 08. 02. V 17:00 hod.: DHC Slavia Praha - Slovan Duslo Šaľa
Nedělní utkání v Edenu je jednoznačným šlágrem kola, vždyť se střetnou družstva, která v dlouhodobém horizontu jsou druhými ve svých zemích, hned za mistrovskými týmy a oba mají ambice tuto nadvládu zlomit. Podávají dlouhodobě vyrovnané výkony mají silné stabilizované hráčské kádry s řadou reprezentantek, mají zázemí silných mladých talentů a hráčky obou týmů srší zdravým sebevědomím. Samozřejmě čas od času může přijít slabší chvilka, na příklad Slavia doma s Porubou, nebo Šaľa v utkání v Olomouci. Důležité však je z porážky se poučit a přijmout pro sebe a další zápasy adekvátní závěry. Obě družstva jsou vedena mladými ambiciózními trenéry, takže je zde po všech stránkách předpoklad kvalitní a výborné házené. Na podzim v Šaľe vyhrála Slavia 27:29 a Slovenky pojedou do Prahy s cílem porážku svému soupeři oplatit.