English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Kromě interligy jedou všechna družstva Zory na hřiště soupeřů

Kromě interligy jedou všechna družstva Zory na hřiště soupeřů 05.02.2015 16:05:38 - autor: , přečteno 1146x


Obě prvoligová dorostenecká družstva našeho klubu měla v prvním kole volno, do soutěží naskočí až v sobotu a rovnou do haly jednoho z velkých favoritů, v současné době klubu, který v mládežnických kategoriích udává trend v české házené. Vždyť jenom v reprezentacích se to hemží zlínskými hráčkami, v nominacích je jich hned 12 (5 ve W 19, 7 ve W17) a ty nastupují ve všech zlínských kategoriích, od interligových žen (Kříčková, Kolářová, Kučerová) přes prvoligové ženy B až po obě družstva dorostenek. Zlínská družstva nezahájila soutěž v prvním kole nijak oslnivě. Vedoucí družstvo 1. ligy - ženy B prohrálo v Otrokovicích 28:31, když zápas se hrál ve stejnou dobu jako interliga A družstva s naším družstvem žen. V Otrokovicích nastoupilo jen 10 hráček, z toho také několik z těch, které v sobotu hrály v Písku za starší dorostenky, kde remizovaly 30:30. Úspěšné nakonec nebyly ani mladší dorostenky, které prohrály v Praze s družstvem TJ Háje 18:19.

Mladší dorostenky B, hrající 2. ligu hrály v 1. kole doma a porazily přesvědčivě družstvo Sokola Ostrava-Zábřeh, když ve výborné střelecké formě se představila Iveta Mikulenková, autorka 12 branek. B družstvo žen vyhrálo první utkání doma nad Sokolem Vršovice, když se střelecky dařilo Zdeně Kosové s 10 a Míše Ždánské, autorce 8 branek. Největší postavou týmu však byla brankařka Nori Derzsiová,

Los víkendového kola všech soutěží řízených ČSH, posílá všechna naše družstva na hřiště soupeřů, všechna nastoupí v sobotu, takže jakákoliv vzájemná výpomoc je pro tentokrát naprosto vyloučena. Trenéři zejména B týmů si budou muset vystačit jen se svými kmenovými hráčkami. Nejobtížnější situaci bude asi muset řešit trenérka B družstva žen, která pro těžké utkání v Havl. Brodě nebude moci počítat s hráčkami z kádru A žen ani z družstva starších dorostenek, kteří svá utkání hrají také v sobotu odpoledne. Pro zajímavost, ženy Havl. Brodu před týdnem deklasovaly doma B tým Slavie 33:12, když Slavistky přijely na Vysočinu ostudně jen se šesti hráčkami, hrály tedy celé utkání v oslabení. Ani pro B tým mladších dorostenek není situace nijak jednoduchá. Za družstva hrají také některé hráčky ze starších žaček, které ale v sobotu odjíždějí do Prahy na turnaj 2. kola Žákovské ligy, takže k utkání proti Sokolu Karviná nepojede B družstvo mladších dorostenek také komletní..

Obě proligová družstva dorostenek budou hrát v sobotu ve Zlíně. Nejprve od 13:00 hod. nastoupí starší dorostenky, o dvě hodiny později zahajují svůj zápas mladší dorostenky. Družstvo starších dorostenek by mělo do Zlína jet v nejsilnějším složení, otazník ale visí nad Lucií Zimovou, která letos maturuje a v sobotu bude absolvovat semináře spojené se studiem. Doufejme, že zdravotní stav hráček se v posledních hodinách před utkáním výrazně nezmění. V družstvu soupeře můžeme očekávat, že s výjimkou hráček, které budu patrně hrát v sobotu interligu v Mostě (Kolářová, Kříčková), by měly nastoupit všechny nejlepší, včetně těch, které hrávají v prvoligovém družstvu žen, které své utkání hraje až v neděli. Dá se také předpokládat, že řada hráček Zlína bude hrát jak v utkání starších, tak i mladších dorostenek, na příklad Baumbachová, Vařeková, Mizerová, nebo Holeňáková. Olomoucké mladší dorostenky budou muset asi celé jaro postrádat svou kanonýrku Řezníčkovou. Ani bez ní ale na turnaji v Ostravě před dvěma týdny, nebyl projev družstva nejhorší, cíle pro letošní sezonu jsou však přece jen trochu skromnější, než v minulých sezonách.