English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Starší dorky vstoupily do jarní části výhrou ve Zlině

Starší dorky vstoupily do jarní části výhrou ve Zlině 07.02.2015 23:02:41 - autor: , přečteno 1391x


HC Zlín - DHK ZORA Olomouc 20:29 (11:18)
Průběh utkání: 0:3, 2:6, 4:9, 5:11, 6:13, 8:17, 9:18, 11:18 - 13:19, 13:22, 17:24, 19:26, 20:29.

Rozhodčí: Brzósková, Pavelová            58 diváků             7m hody: 4/3 - 6/5                      vyloučení: 2 - 2

Sestavy a branky:
Zlín: Řezníková, Kryšková - Hanačíková 2, Vařechová 1, Mizerová 12/3, Kaplanová, Cundová 1, Majzlíková, Jagošová 2, Jurečková 2/1, Hornáková.

Trenérka: Mgr. Renáta GERYCHOVÁ

Olomouc: Beranová, Pallyová - Chlandová 1, Vaňková, Sklenářová 5, Trumpešová 3, Kratochvílová 9/5, Klevetová, Míšová 7, Hurychová 3, Kašpárková 1.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Obě družstva se proti sobě postavila v této sezoně již po třetí, první utkání ve Zlíně vyhrály domácí hráčky těsně 23:22, naopak Hanačky kralovaly v odvetě v Olomouci, když soupeře, který tenkrát přijel se všemi nejlepšími zlínskými hráčkami, které mají v této věkové kategorii k dispozici, tedy včetně interligových Kolářové a Kříčkové, vyprovodily domů s porážkou 35:27. Tentokrát nehrála obě družstva v kompletním složení, v olomockém dužstvu nebyly k dispozici Zimová a Doleželová, v domácí sestavě chybělo několik hráček základní sestavy a bylo to na jejich výkonu hodně patrné. Hanačky začaly utkání ve svižním temp do 10. minuty si vypracovaly pětibrankový náskok (4:9) a neustáe byly při chuti. Fungovala spolupráce s pivotem, podařilo se několik rychlých útoků, střelbu se střední vzdálenosti obstarávaly zejména Kratochvílová s Hurychovou.

Hostujícíc družstvo mělo hru pod kontrolou, své vedení neustále navyšovalo a těsně před  pře stávkou už vedlo devítibrankovým rozdílem, domácí hráčky nakonec výsledek poločasu upravily na 11:18. Druhý poločas už z pohledu olomouckých házenkářek nebyl tak povedený, přestala se dařit spoliupráe s pivotem, řada přihrávek do pivota nenašla svého adresáta, střelba byla málo důrazná a velký obrat ve výkonnosti předvedla také domácí brankařka Řezníková, která zlikvidovala ve druhém poločase 9 střeleckých pokusů našich hráček. Spanilou jízdu Hanaček přibrzdilo také dvojnásobné ošetřování našich spojek Kratochvílové a Hurychové, které byly několik dlouhých minut mimo hru. Přesto Hanačky vývoj utkání kontrolovaly, nepřipustily nějaké větší drama a stále si udržovaly pohodlný náskok. Výsledek nakonec skončil jednoznačným vítězstvím a prvními dvěma body do tabulky.

Po zápase byla spokojenost s výsledkem, hra však nebyla zejména ve druhém poločase už tak plynulá jako v některých příravných utkáních. Obě brankařky splnily svůj úkol, i když výkon nebyl úplně bez chyb, příliš mnoho úspěšných zákroků jsme neviděli, domácí hráčky často střílely nepřesně. Dobrý zápas odehrála Míšová, nejen, že měla réměř 100 % účinnost střelby, dobré zákroky předvedla také v obranné fázi, kde byla oporou také Trumpešová, která předvedla několik úspěšnýuch bloků střel domácích střelkyň.  Hlavní její úkol - řídit hru, splnila do puntíku. Šestnáct střeleckých pokusů z místa spojek není nijak vysoké číslo, přesto hru spojek lze hodnotit vysoko,prosasily se jak Kratochvílová, tak i Hurychová, trochu méně aktivní byla tentokrát Kašpárková. Z křídel byla tentokrt mnnhem aktivnější a úspěšnější Sklenářová. Chlandová si vytořila někoik brankových příležitostí, které však brankou neskončily.

Z domácího celku se prosadila nejvíc Jolana Mizerová, které se proti našemu družstvu obvykle střeolecky daří, tentokrát skončily její pokusy na čísle 12, z toho dvakrát ze 7 m hodů. Ostatní hráčky se brankově příliš neprosadily, cožž překvapilo trochu u Jagošové,  zásluhu na tom má také solidní obrana našeho družstva.