English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Možní pohároví soupeři házenkářek ZORY se už rýsují.

Možní pohároví soupeři házenkářek ZORY se už rýsují. 12.11.2007 07:32:16 - autor: vasek, přečteno 2192x

Po skvělém představení Olomouckých házenkářek v duelu, ve kterém si počínaly jako zkušené pohárové družstvo a dvěma výhrami nejen porazily favorizované Polky, ale získaly do českého pohárového koeficientu další 4 body, už zase klepe na dveře losování dalšího kola. Všechny ženské Evropské poháry s výjimkou Champions League, která se hraje odlišným systémem, dospěly do 4. kola a své soupeře se účastníci dozvědí již v úterý 13. listopadu při losování ve Vídni.

V každém z osudí jednotlivých pohárových soutěží bude po 16 týmech a z nich bude vylosováno osm dvojic, jejichž vítězové už budou účastníky čtvrtfinále. Osmifinálové zápasy se hrají až v roce 2008, první zápasy 9., nebo 10. února, odvety jsou na pořadu o týden později, 16., příp. 17. února 2008. Na jakého soupeře se tedy mohou Olomoucké házenkářky těšit ? Možné soupeře je možno rozdělit do dvou skupin, zhruba stejně velkých.. V té první jsou jednoznačně silné týmy, které by asi byly i při současné kvalitě našich děvčat nad jejich možnosti.
Těmto družstvům vévodí:
VfL Oldenburg (GER), který by však byl atraktivní po stránce mediální a obchodní. Ostatní družstva z této skupiny jsou kvalitativně silná, navíc však méně atraktivní.
Mezi ty patří :
Tomis Constanta (ROM) - finalista Challenge Cupu 2005/06 a čtvrtfinalista 2006/07
HC Dunarea Braila (ROM)
ŽRK Kikinda (SRB)
RK Radnički Beograd (SRB)
RK Tresnjevka Zagreb (CRO)
Spartak Kiev (UKR)
ABU Baku (AZE)

Druhou skupinu pak tvoří týmy u nichž lze předpokládat, že by jim mohlo být naše družstvo vyrovnaným soupeřem:
Merignac Handball (FRA)
Cercle Dijon (FRA)

VOC Amsterdam (NED)
LK Zug Handball (SUI)
McDonald´s Wiener Neustadt (AUT)
Valur Reykjavik (ISL)
ŠKP Bratislava (SVK)

Zajímavý je pohled na to jak se dařilo družstvům, které se musely „prokousávat" až z kvalifikačních skupin. Oba postupující z „naší" skupiny, tedy DHK ZORA i VOC Amsterdam si vybojovali postup i ze 3. kola, ze skupiny „B" postoupil dále ŠKP Bratislava, zatímco druhý, nizozemský celek Fortissimo Cohen byl vyřazen, stejně jako postupující ze skupiny „C" bosenský Trgocoop..

Z pohledu vyřazení favoritů, to je družstev, která byla nasazena do prvního koše 3. kola, nepostoupili dále DJK MJC Trier (GER), Virovirica (CRO), Mantova (ITA), Karpaty Užhorod (UKR), Ruda Slaska (POL),. Anadolu (TUR), Elpides Drama (GRE), Colegio Gaia (POR), Stružinka Struga (MKD), KH Pristina (KOS). Ukazuje se tedy, že nasazení družstev do jednotlivých výkonnostních košů pro losování, nemusí být vždy objektivním posouzením skutečné kvality jednotlivých družstev.

Každopádně budeme v úterý 13. listopadu držet našim házenkářkám palce, aby jim los přisoudil konečně atraktivního a také hratelného soupeře.