English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Iuventa trestala chyby domácích - DOPLNN ROZHOVOR

Iuventa trestala chyby domácích - DOPLNN ROZHOVOR 14.02.2015 20:35:10 - autor: , přečteno 1936x


DHK ZORA Olomouc - Iuventa Michalovce 29:34 (15:18)


Průběh utkání: 0:1, 1:3, 43:3, 8:7, 8:10, 9:12, 11:13, 11:17, 15:17, 15:18 - 17:19, 20:21, 20:23, 21:25, 23:25 23:28, 28:31, 28:34, 29:34.


Rozhodčí: Hanák, Pavlíček        300 diváků      7 m hody: 9/8 - 2/1             vyloučení: 4 - 6


Sestavy a branky:
Olomouc: Dederlová, Rašková - Růžičková 8/7, Jansová, Hvostaľová 3, Berová, M. Salčáková, V. Fryčáková, Dostálová 4, Severová 1, Kubáčková 3, Salašová 2, Kalová 1, K, Salčáková 3/1, Gebre Selassie 4.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Michalovce: Gubíková, Krebs, Zyková - Kucher, Holešová 5, Szöllösiová 1, Gerič 1, Habánková, Horňáková 9, Nagyová 3, Wollingerová 3, Krasko 5, Bačíková 1, Tregubová 6, Levchenko, Geci.

Trenér: František URBAN¨

Komentář připravila asistentka Mgr. Lucie Fabíková:

V dalším zápase interligy nás čekal soupeř zvučného jména a favorit celé whilky, slovenský mistr Michalovce. Přesto, že úspěchy tohoto družstva hovoří za vše, my jsme si na Michalovce věřili, v podstatě v celé historii soutěže jsme proti nim doma hráli velmi dobře, častokrát u nás Slovenky nechaly oba body a ani nyní se Michalovce nenacházejí v úplně optimální formě, protože mnohé opory stále ještě laborují s různými zraněními.

     Úvod zápasu byl hodně divoký z obou stran, běhalo se nahoru dolů a téměř z každého útoku padl gól, byly to ale Michalovce, kdo byl stále o krok napřed. Nejprve se našim děvčatům dařilo soupeřův náskok rychle vyrovnat zpět na remízu, to ale skončilo v druhé polovině prvního poločasu, a přesto, že tam bylo ještě pár okamžiků, kdy jsme se snažili soupeře dotáhnout, nikdy se nám to už nepodařilo a Michalovce si udržovaly vedení po celý zápas, na úplném konci se  jim podařilo svůj náskok ještě navýšit na konečný rozdíl o 5 gólů.

     Z našeho pohledu je výsledek zklamáním, protože jsme přesně věděli, co nás čeká, a kde je soupeř nejnebezpečnější, přesto se nám jeho největší sílu nepodařilo eliminovat, a nejlepšími střelkyněmi Michalovcí byly hráčky,na které jsme se celý týden připravovaly - levoruká spojka Trehubová a pivotmanka Horňáková.

     Naše útočné snahy byly úspěšné, pokud děvčata dodržovala taktické pokyny a držela se nacvičených kombinací, to jsme pak viděli velmi krásné dohrávky na Lucii Severovou, které končily buď gólem nebo sedmimetrovým hodem, stejně tak dohrávky do křídel na Kristýnu Salčákovou a Lucii Dostálovou, potom také dravé průniky Aničky Gebre Selasie nebo pěkné střely z dálky od Terezy Kubáčkové nebo Kateřiny Růžičkové. Holky však nebyly dostatečně trpělivé a místo, aby pokračovaly v tom, co vycházelo, začaly hrát velmi zbrkle, kupily hodně technických chyb, což soupeř nemilosrdně trestal, a získal si tak svůj náskok.

     Přesto, že jsme body nezískali, zápas to byl divácky atraktivní, hrála se celkem pěkná běhavá házená, a my stále neztrácíme naději, že nějakého silného soupeře obereme o body, a zvýšíme si tak šanci na postup do play off.Nejlepší střelkyně Zory Kateřina Růžičková hledala příčiny prohry s Michalovcemi

16.2.2015 10:00

Zora letos hraje v interlize na hraně postupu do českého play-off. Po špatném začátku, kdy Hanačky sedmkrát po sobě prohrály, se tým Jana Bělky zvedl a vrátil se do hry o vyřazovací boje. Zatím však na postupové příčce není. V utkání s vedoucími Michalovcemi předvedla Zora dobrý výkon, na body to proti Iuventě nestačilo. V utkání se trenér Bělka mohl spolehnout na sedmičkovou královnu Kateřinu Růžičkovou, která dala sedm sedmiček z osmi.

Kateřina Růžičková při své parádní disciplíně sedmimetrovém hodu.
Foto: Ondřej Hlaváček.

Katko, co chybělo v utkání s vedoucími Michalovcemi, abyste dosáhli na body?
Asi větší tlak v útoku, obrana nebyla špatná, akorát jsme neubránili pivota. Na to jsme se připravovali celý týden, a přesto nám dal osm branek. Měli jsme mít určitě lepší přechod do rychlého protiútoku. V útoku jsme měli být důraznější.

Vy jste dala sedm branek ze sedmiček. Pak ta jedna nevyšla. Je to těžké po tolika pokusech na brankářky něco vymýšlet?
Sice se vystřídaly všechny tři brankářky, ale už jsem nevěděla. Už při té předposlední, kterou jsem ještě dala, jsem přemýšlela, kam to dát.

Máte nějaké pravidlo s trenéry? Nebo hráčka, která proměňuje, háže sedmičky dokud nedá?
Většinou to tak je, dokud nepromění. Pokud už to není třeba desátá. Myslím, že to je i lepší, aby ta brankářka hráčku nepřečetla.

V interlize jste v tabulce mezi střelkyněmi na osmém místě. Sledujete to nějak pečlivě?
Vůbec, raději bych vyhrávala, než počítala góly. Proti Michalovcům to dnes bylo vše ze sedmiček. Dnes je to opravdu škoda. V první půli jsme měli dobrý tlak, ale zase tam byla nějaká hluchá místa. Ve druhé půli už jsme nedokázali na tu kvalitu z prvního poločasu navázat.

Tak kam to zase pošlu?
Foto: Ondřej Hlaváček
Asi doprava dolů...
Foto: Ondřej Hlaváček

Doma jste dlouho vyhrávali. Pořád však nějaké body na play-off chybí. Kde je získat?
Body nám chybí už dlouho, začátek soutěže nám nevyšel. Dnes jsme Michalovce mohli porazit. Iuventa není venku tak silná, Písek ji doma dokázal zremizovat. Navíc nám se na Iuventu nehraje špatně, dnes to bohužel nevyšlo.

Trenér Bělka vytýkal celému týmu nekoncentrovanost. V čem tam byl problém?
Možná ano, ale v závěru už to bylo spíš o velké snaze. V obraně se člověk zakyselí, chce rychle jít dopředu a dělá chyby, že si to hodí na nohu, špatně přihraje, ale je pravda, že v poslední desetiminutovce, kdy se rozhoduje zápas, se to prostě nesmí stávat.

Po Michalovcích vás čekají nejsilnější české týmy. Jedete do Mostu, pak doma Slavia. Jak vidíte tento trojboj se silnými?
Doufám, že porazíme doma Slavii. Už nějaké body potřebujeme. V Mostě to moc nevidím, ale zase může přijít pro nás den "D" a oni můžou mít špatný den. V interlize může letos porazit každý každého. Navíc tam můžeme hrát bez nervů a předvést kvalitní výkon a třeba to zrovna na nějaký bod vyjde.

Radek Heloňa (sport@olomouc.cz)