English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Interliga ztrácí na přehlednosti neodehrána zůstávají čtyři utkání

Interliga ztrácí na přehlednosti neodehrána zůstávají čtyři utkání 18.02.2015 14:46:46 - autor: , přečteno 1488x


Nejvyšší soutěž házenkářek má na svém kontě několik restů z přechozích kol, k některým změnám termínů, vyvolaným ekonomikou klubů, přibylo bohužel několik odložených zápasů, způsobených chřipkovými onemocněními hráček a situace začíná být dosti nepřehledná. Odložená utkání je třeba po dohodé klubů dohrát co nejdříve, aby nebyla předmětem spekulací a nedej bože třeba i určitým zpochybněním regulérnosti soutěže. Doufejme, že ředitel soutěže má vše pod kontrolou a že k žádným nepřístojnostem nedojde a soutěž se dohraje v rámci platných regulí.

Už v probíhajícím hracím týdnu budou mimo kompletního šestnáctého kola umazána dvě odložená utkání, Už ve středu 18. února nastoupí v Michalovcích družstvo Veselí k dohrávce 14. kola a v neděli bude smazán dokonce rest z druhého kola WHIL v Prešově, kam přijede Sokol Poruba, po odehrání sobotního utkání v Michalovcích. Ze šestice zápasů 16. kola lze označit jednoznačně jedno z nich a to sobotní na Zemplíně, kde se proti Iuventě postaví Poruba, za šlágr kola. Zajímavou házenou slibuje i slovenské derby v Partizánském, kde budou hostit Duslo Šaľu, Ve všech čtyřech zbývajících zápasech bude hrát některé z družstev české čtveřice usilující o play-off, když v minulém kole se žádnému z nich nepodařilo zabodovat. Tentokrát by k tomu mělo mít nejblíž Veselí, které bude hrát doma a zisk bodu proti ŠKP Bratislava bude povinností. Trochu obtížnější to bude mít Zlín v Prešově a skoro bez šance budou zbývající dva adepti - Sokol Písek, který bude zkoušet štěstí v Praze proti Slavii a ještě těžší asi Olomouc, kterou čeká zápas na horké půdě mistra v Mostě.

V minulém kole k žádnému velkému překvapení opět nedošlo, trojice družstev usilujících o play-off (Veselí, Písek i Olomouc) svým soupeřkám podlehla, Zlín si nakonec své utkání se Slavií odložil, pro nemoc svých hráček. Šaľa si poradila bez problémů s Prešovem a ŠKP zůstalo i nadále bez bodu, když podlehlo Partizánskemu. Tento týden sice nebude delší než obvykle, ale počet sehraných utkání, včetně již avizovaných dohrávek bude vyšší, uvidíme jich celkem osm, to první již ve středu 18. února.

Středa 14. 02. v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce - HC Veselí n. Mor.
Středeční utkání je dohrávkou 14. kola, je prvním z odložených zápasů z důvodu chřipkové epidemi a jako první bude také dohráno. Na Zemplín přijede Veselí, kde se s příchodem nového trenéra Jána Packy rozjel boom doplňování hráčského kádru. Po příchodu mladé Slovenky Paulíny Jaškové z Trenčína jsou novými posilami zkušené Júlia Dolečková z Otrokovic a další zkušená Barbora Eliášová z Jindř. Hradce. Manažer Procházka se ještě snaží doplnit kádr dvěma perspektivními děvčaty z Hodonína (Kovačíková a Višňovská). Uvidíme všk která jména se nakonec ve středu objeví v sestavě panenek. Favoritkami však v domácím prostředí zůstávají Michalovce, které však v posledních zápasech nehrají v nijak oslnivé formě, Moravanky je tedy mohou potrápit. Na hřišti by se už měla objevit v dresu domácích také po operaci Marianna Rebičovái, která byla dlouho mimo hru a která bude velkým oživením sestavy Iuventy. Na podzim ve Veselí vyhrála Iuventa 29:33.

Sobota 21. 02. V 17:30 hod.: HK Slávia Partizánske - Slovan Duslo Šaľa
Slovenské derby slibuje kvalitní házenou, i když domácí celek zatím nenaplňuje ambice v ně kladené. Pořád  se ale jedná o dva výborné kolektivy patřící dlouhodobě do absolutní slovenské špičky. V minulých týdnech však oba neprožívali příliš dobré období, Partizánske sice v posledním kole získalo povinné dva body v Bratislavě, předtím však zažilo třízápasovou šňůru porážek (Michalovce, Veselí a Poruba). Ani Šaľe se nijak nedařilo. Po porážkách v Olomouci a v Praze na Slavii, přišla vysoká výhra doma nad Prešovem a potřebuje se tedy chytit v Partizánskem. Na podzim v Šaľe vyhrálo družstvo Šaľy 22:33 a je favoritem i v tomto utkání.

Sobota 21. 02. V 17:30 hod.: Iuventa Michalovce - Sokol Poruba
Jednoznačně šlágr kola, bude to střetnutí dvou kvalitních celků z čela tabulky, nabitých výbornými házenkářkami. V domácím družstvu hraje prim enkláva cizinek, zejména Ukrajinek, v družstvu Poruby zase je vůdčí silou enkláva slovenských hráček, doplněných dvojicí exzlínských Marčíkovou a Švirákovou. Pro Michalovce půjde už o druhé utkání v týdnu, Poruba se naopak po utkání přesune do Prešova, kde v neděli sehraje odložené utkání 2. kola WHIL. Favoritkami zápasu na Zemplíně budou domácí, které v Ostravě dokázaly se soupeřem remizovat 22:22.

Sobota 21. 02. V 18:00 hod.: Bemaco Prešov - HC Zlín
Zápas, jehož průběh budou velmi pozorně ze západní části republiky sledovat naše hráčky a realizační tým a další soupeři. Zlíňačky pojedou na Šariš pro body jistoty, nic jiného než vyhrát jim totiž ani nezbývá. Prešov je družstvem, které může podstatně ovlivnit boj o české play-off. Je sice nováčkem soutěže, ale je nováčkem ambiciózním, který dovede hlavně v domácím prostředí s družstvy podobné výkonnosti překvapit a sebrat mu důležité body. Zatím zde hrál Písek, který si odvezl bod, Veselí tam neuspělo a další dva - Zlín a Olomouc ještě zápas v Prešově čeká. I proto si neodvažujeme výsledek nijak tipovat, stát se může totiž cokoliv, vyloučena nemusí být ani dělba bodů.

Sobota 21. 02. v 18:00 hod.: DHK Baník Most - DHK ZORA Olomouc
Na sever Čech k utkání proti českému mistru, zajiždí v sobotu olomoucké házenkářky. Samozřejmě každé utkání se dá vyhrát, každý souboj začíná za stavu 0:0, ale bohužel současná situace a rozpoložení obou týmů příliš velkou šanci Hanačkám nenabízí. Je pravda, že už několik utkání v řadě dokáží Hanačky podat vcelku solidní výkony, bývají v soubojích s daleko silnějšími družstvy vyrovnanými soupeři, bohužel neustále je sráží, jak by se v tenisové mluvě řeklo - nevynucené chyby. Je až neuvěřitelné, a skoro až úsměvné, jakou chybu někdy naše děvčata vyprodukují, ale odhalit pravou příčinu ... ?, skoro nadlidský úkol. Až se podaří stabilizovat výkonnost na určité úrovni a sejdou se v utkání okolnosti, za kterých k těmto chybám docházet nebude, můžeme se opět těšit na přísun interligových bodů. Domácí celek Černých andělů sice změnil trenéra, na jejich výkonnosti se to však příliš neprojevilo. Baník vyhrál sedmkrát v řadě, naposledy prohrál v šestém a sedmém kole doma se Slavií a v Michalovcích. Na podzim v Olomouci získal dva cenné body za výhru 18:24 a bude favoritem i tentokrát.

Neděle 22.02. ve 14:00 hod.: Bemaco Prešov - Sokol Poruba
Poslední z dohrávek hraných v tomto týdnu se odehraje na Šariši, kam se z Michalovců přesune Poruba. Jedná se o dohrávku 2. kola, tedy nejstarší ze všech. Řádný termín mělo utkání už 27. září 2014, tedy před více než pěti měsíci. I v tomto souboji se nedají očekávat niak velké problémy, favorizovaná Poruba si jistě s nováčkem poradí a odveze si oba body. Na podzim v Ostavě vyhrály Sokolky vysoko 34:13.

Neděle 22. 02. v 17:00 hd.: HC Veselí n. Mor. - ŠKP Bratislava
Nedělní utkání ve Veselí by se mělo stát jednoznačnou záležitostí pro domácí celek, který se téměř s určiostí připíše plný bodový zisk Panenky se všemi svými novými posilami budou mít v tomto utkání určitě navrch. Bratislavanky nemají bohužel co nabídnout, tráčský trh už je skoror úplně předbraý, jen těžko se dá očekávat nějaký zásadní obrat. Na podzim u Dunaje vyhrálo Veselí 19:37 a vysokým favoritem bude i tentokrát.

Neděle 22. 2. V 18:00 hod.: DHC Slavia Praha - Sokol Písek
V nedělním podvečeru v pražském Edenu, uvidí diváci poslední zápas prodlouženého házenkářského týdne. Do haly Slavie zavítají Jihočešky, jejichž cílem bude získat body ze hřišť soupeřů, kzteré v této sezoně přivezly pouze tři, dva z Batislavy a jeden z Prešova. To že by se jim to ale podařilo právě z Prahy se dá ale očekávat jen ztěží. Slavia v Edenu neprohrává, svou jedinou porážku si připsala od Poruby před třemi týdny. Toto utkání také bylo posledním, ve kterém se v sešívaném dresu představila Hana Kutlvašrová, nejlepší kanonýrka družstva, která přerušila svou veleúspěšnou karieru, údajně v očekávání narození miminka. Sympatické Hance přejeme klidný průběh těhotenství a po něm se s ní těšíme opět na palubovkách na shledanou.