English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > V dramatu na Hané vyřadily Hanačky čtvrtfinalistu Challenge Cupu - Doplněn komentář

V dramatu na Hané vyřadily Hanačky čtvrtfinalistu Challenge Cupu - Doplněn komentář 25.02.2015 23:13:03 - autor: , přečteno 1667x


DHK ZORA Olomouc - Sokol Poruba 39:38 (16:17), (33:33)

Průběh utkání: 0:2, 4:3, 6:4, 6:8, 7:10, 8:11, 12:11, 12:13, 14:15, 16:17 - 19:18, 21:19, 24:21, 24:23, 26:25, 29:29, 30:31, 32:31, 33:22, 33:33 - 36:36, 39:38.

Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák        130 diváků             7 m hody: 10/8 - 10/7                     vyloučení: 3 - 3.

Sestavy a branky:
Olomouc:
Derzsiová Rašková, Dederlová - Růčková 10/3, Jansová, Sovová, Hvostaľová 5/3, Berova 8/2, M,Salčáková 1, V. Fryčáková 4/2, Salašová 3, Kalová 4, K. Salčáková, Ždánská, gebre Selassie 2.

Trenér. Mgr. Jan BĚLKA

Poruba: Doláková, Roháčková - Varmužová, Mýlková 3, Lešková, Šviráková 6/2, Tomašechová 2, Adámková 3/2, Rechtorisová 7/1, Chovancová, Minarčíková 2, Marčíková 10/5, Bělohoubková, Revajová, Kostelná 5.

Trenér: Jan BEŇADÍK.

 

Komentář přidala asístentka Mgr. Lucie Fabíková:

Velmi dramatický zážitek si na středeční podvečer připravila olomoucká děvčata pro své fanoušky. Ve čtvrtfinále českého poháru na nás čekala ostravská Poruba, se kterou se obzvláště v posledním roce ve vzájemných zápasech přetahujeme doslova o každý gól.Nejinak tomu bylo i v tomto zápase.

     Úvod utkání sice vyšel lépe hostujícím hráčkám, které měly v první čtvrthodině mírně navrch, a dokázaly si vytvořit i třígólový náskok, který se snažila naše děvčata zprvu marně dotáhnout. Porubě vycházela hlavně střelba z dálky, nejvíce se prosazovaly spojky Marčíková a Kostelná, které doplňovala křídelnice Rektorisová. V našich řadách jim zdatně sekundovaly Kateřina Růžičková a s Katarinou Bérovou, ale na vyrovnání skóre to nestačilo, takže jsme museli změnit obranu,abychom narušili soupeřovu rozehrávku a zastavili jejich nebezpečné střelkyně.

     Tato změna se nám vyplatila, děvčata přitvrdila obranu, Michaela Dederlová vytáhla několik parádních náskoku, kterými pak vysílala své spoluhráčky do rychlých breaků, což vyhovovalo zejména Ivaně Salašové, která vstřelila několik důležitých branek za sebou,střílet začala také  Anička Gebre Selasie, k tomu rozdávala jednu gólovou přihrávku za druhou a důležité góly začaly přidávat také Vendula Fryčáková, Martina Salčáková,Katarina Hvostalová a Jana Kalová, a rázem tak bylo skóre nejen vyrovnané,ale dostávali jsme se i do vedení.¨

     Podobně jak skončil prvním poločas - tedy přelíváním skóre z jedné strany na druhou - tak začal i poločas druhý. |Soupeři se tahali opravdu o každý gól, hrála se velmi rychlá ofenzivní házená, což se pak zákonitě projevilo na obraně, na kterou už hráčkám na obou stranách nezbývalo tolik sil, o to více, ale mohly vynikat brankařky, což se dařilo zejména Míši Dederlové, která zlikvidovala několik vyložených šancí. Střelecky pokračovaly holky ve stejném duchu jako v prvním poločase, pod taktovkou Aničky Gebre Selassie se dařilo zejména Katce Růžičkové a Katarině Bérové a velmi důležité góly zejména na konci druhého poločase přidávaly Jana Kalová a Katarina Hvostalová, ale jelikož ani Poruba se nevzdávala, tak skončil zápas v normální hrací době remízou a následovaly sedmičky, kde kromě jiného hraje velkou roli také štěstí, které se podobně jako skóre přelívalo z jedné strany na druhou , za začátku rozstřelu bylo na straně Poruby, která vedla už dva nula, holky ale neztratily nervy a Lucie Rašková s Míša Dederlovou nás svými chycenými sedmičkami vrátily do hry a  Katarina Bérová, Katarina Hvostalov a zejména pak Vendula Fryčáková v závěrečné rozhodující sérii vyrovnaly a jelo se dál systémem náhlé smrti, kde vzala vše do ruky Michaela Dederlová a svým zákrokem rozhodla o našem vítězství.

     Tento zápas byl obrovsky důležitý pro naši psychiku a všichni věříme, že se pozitivně projeví v dalším zápase proti pražské Slávii, které máme také co vracet.