English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Uprostřed tabulky to vře, všichni chtějí do play-off.

Uprostřed tabulky to vře, všichni chtějí do play-off. 26.02.2015 13:18:59 - autor: , přečteno 1733x

Minulý týden bylo sehráno kompletní 16. kolo WHIL a k tomu ještě 3 dohrávky, resp. předehrávky utkání. Následující kolo WHIL už nebude na zápasy interligy tak bohaté, nicméně už ve středu nastoupila celá sedmička českých družstev hrajících interligu ke čtvrtfinálovým zápasům Českého poháru. A bylo se věru ve většině zápasů na co dívat. Družstva druhé vlny, která v interligové tabulce vzhlížejí k nejlepším z uctivé vzdálenosti se nezalekly svých věhlasnějších soupeřek a v obou moravských utkáních (ve Zlíně a v Olomouci), dovedly domácí outsideři zápasy až k remízám a sedmimetrovým hodům. Ve Zlíně si mistrovský Baník Most sedmičky ještě pohlídal, ale v dramatickém závěru na Hané odjel favorit domů s prázdnou, do semifinále postoupily Olomoucké házenkářky, kterým dokonce proti kompletním Sokolkám chyběly na hřišti Kubáčková, Dostálová a Severová a v průběhu zápasu musela odstoupit a byla odvezena sanitkou do FN k vyšetření - Nikola Jansová.

Nejpilnějším družstvem minulý týden byly panenky z Veselí, nicméně mimo domácího povinného vítězství s ŠKP Bratislava dvakrát prohrály, když hodně nepříjemná může být v konečném účtování porážka v Písku. Zápasy minulý týden zamíchaly pořadím zejména v hodně sledovaném souboji čtveřice českých týmů o poslední místečko v play-off.

Následující víkendová utkání bude pozornost jednoznačně nejvíc poutat utkání mistrů. Do Mostu přijede slovenský champion Iuventa a domácí jim budou chtít určitě připravit první porážku v letošní sezoně. Zatímco ze čtveřice středu má své utkání předehrán Písek (vyhrál doma s Prešovem 26:16), zbývající trojice bude o své body bojovat. Nejlepší pozici má určitě Zlín, který v domácím prostředí přivítá zatím dost nevyrovnané Partizánske, Veselanky to budou mít v Šaľe hodně těžké a Hanačky se pokusí vzepřít se osudu a přes obrovské problémy se zdravotním stavem svých hráček bude chtít zabodovat proti rozjeté Slavii.

Sobota 28. 02. 2015 v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - DHC Slavia Praha
Obě družstva mají za sebou středeční pohárová utkání, Hanačky v domácím prostředí po heroickém výkonu vyválčily postup, k řadě zraněných a nemocných však přibyla další - Nikola Jansová. Jak dalece se hráčky podaří dát zdravotně dohromady před další těžkou zkouškou, ukáže až samotný zápas. Pokud chtějí Hanačky uspět, budou muset hrát podobně jako ve středu proti Porubě, tedy hrát na doraz, až na hranici sebeobětování, přitom však rozvážně, s jasnou hlavou a vyvarovat se chyb, ke kterým ještě v jejich výkonu mnohdy dochází. Soupeř však i přes mládí svých hráček v sestavě je zkušeným interligovým týmem. Určitě bude stát za to se na utkání vypravit a kdyby to nedopadlo podle představ domácích příznivců ? Pokud nechají hráčky na hřišti všechno, fandové jim rádi odpustí i menší chybičky. Favoritkami budou samozřejmě Pražanky, domácí by se ale měly po středě namlsat a svůj heroický výkon nejméně zopakovat.

Sobota 28. 02. 2015 v 18:00 hod.: Baník Most - Iuventa Michalovce
Už avízovaný šlágr kola a celé odvetné části soutěže se bude hrát na severu Čech. Oba soupeři chtějí získat zlaté medaile z interligové soutěže, Slovenky mají zatím k tomuto cíli daleko blíže, mají čtyřbodový náskok, sice o jedno utkání odehráno více, ale v zádech mají domácí výhru dvoubrankovým rozdílem. Cílem Černých andělů tedy musí být nejen uštědřit svému soupeři první porážku, ale vyhrát více než dvoubrankovým rozdílem pro případ konečného účtování při rovnosti bodů, kde by mohl rozhodovat výsledek vzájemných utkání. Favoritem utkání může být výhoda domácího prostředí. Každopádně půjde o velký zápas.

Sobota 28. 02. 2015: ŠKP Bratislava - Sokol Poruba
Moravský celek si pojede do Bratislavy jednoznačně pro dva body. Určitě se mu podaří smazat trochu nečekanou porážku v domácím poháru, domácí celek však pro ně nemůže být rovnocenným soupeřem. V utkání půjde pravděpodobně jen o to, jak velkým rozdílem Sokolky u Dunaje vyhrají. Vysokým favoritem bude hostující celek, který vyhrál na podzim v domácím prostředí 45:11.

Neděle 01. 03. 2015 v 15:00 hod.: HC Zlín - HK Slávia Partizánske
Velmi zajímavé utkání je možno očekávat ve Zlíně. Domácí celek podal ve středu v Českém poháru proti Mostu velmi kvalitní výkon a přinutil mistra k maximálnímu výkonu. Ale pozor, soupeř se zdá se začíná probouzet ze svého zatím neslaného, nemastného výkonu, který ho také předurčil do postavení ve kterém se nachází. Sobotní remíza proti silné Šaľe však ukazuje, že se Slovenky vzpamatovávají. Jejich kádr je nabitý hodně kvalitními hráčkami a je jen otázkou času, kdo to odnese. Očekáváme vyrovnaný boj, na podzim v Partizánskem vyhrály Slovenky 29:21.

Neděle 01. 03. 2015 v 16:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa - HC Veselí n. Mor.
Důležité utkání z pohledu hostujícího celku, ovšem na hřišti druhého nejlepšího slovenského celku to budou mít panenky hodně těžké. Chemičky doma prohrávají, jen velmi málo, jedinou porážku si připsaly hned v úvodu soutěže se Slavií Praha. Mají ze sebou sice dost nepovedenou sérii, když prohrály v Olomouci, v Prazese Slavií a remizovaly před týdnem v Partizánskem, hráčský kádr je však natolik vyzrálý a zkušený, že by si měl s Veselím v domácím prostředí poradit. Na podzim ve Veselí sice vyhrál slovácký celek 34:28, ale v domácím prostředí favorizujeme domácí Duslo.