English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > V neděli další čtyřzápasová série

V neděli další čtyřzápasová série 26.02.2015 17:13:05 - autor: , přečteno 1373x


Po středečním úspěšném pohárovém představení žen a sobotním pokračování interligy, mohou příznivci našeho klubu shlédnout další čtyřzápasový maraton v naší hale. Od 10:15 hod. se budou hrát čtyři ligová utkání a ve všech budou k idění špičková družstva. Nejprve se představí obě družstva mladších dorostenek Sokola Poruba, která jsou na prvních místech tabulky s našim celky, po nich můžeme shlédnou boj našeho B tým žen s vedoucím celkem 1 ligy a nejvážnějším adeptem na postup do interligy HC Plzeň. Na závěr bloku nastoupí naše starší dorostenky, které zatím hrají bez ztráty bodu a jejich soupeřem bude starší dorost Baníku Most.
Všechna utkání se hrají v neděli 01. 03. 2015.

10:15 hod.: 2. Liga mladší dorky: DHK ZORA Olomouc B - Sokol Poruba B
B družstvo mladších dorostenek se neustále potýká s nedostatkem hráček, zejména v tomto období, kdy je řada děvčat nemocných a navíc se nakumulují i jiné akce na kterých děvčata hrají za jiná družstva, jako na příklad Žákovská liga. V utkání s B družstvem Poruby se střetnou družstva, která jsou na prvních dvou místech soutěže. Naše děvčata odehrála zatím 4 zápasy, prohrála jen jediné v Karviné. Nejlepšími střelkyněmi eružtva jsou Pšenicová, Tkadlecová a Concolino, oporami jsou obě brankařky Hašlarová a Mikulášková. Nejlepší střelkyní družstva soupeřek je Eliška Desortová.

12:00 hod.: 1. Liga mladší dirky: DHK ZORA Olomouc A - Sokol Poruba A
Mladší drostenky Poruby patří k největším favoritkám na zlaté medaile, klub preferuje toto družstvo také proto, že starší dorky do 1. ligy nepostoupily, takže děvčata, která věkově patří do mladších dorostenek také za toto družstvo hrají. V družstvu je také několik dorosteneckých reprezentantek - brankařka Mučková, Melecká, Konečná, Pučová. Nejúspěšnější střelkyní našeho družstva je Karolína Žáčková a Monika Bajerová.

13:45 hod.: 1. Liga ženy: DHK ZORA Olomouc B - HC Plzeň
V olomoucké hale uvidíme v boji proti našemu B družstvu žen jednoznačného kandidáta na postup do interligové soutěže žen. Západočešky vedou tabulku soutěže se ztrátou pouhých dvou bodů, když jedinou porážku utrpěly ve Zlíně, kde na podzim rohrály,28:25. V jarní odvetě před týdnem v Plzni domácí děvčata vyhrála 25:21, takže mají také lepší vzájemné zápasy pro případ bodové rovnosti. Oporou družstva Plzně je zkušená brankařka Kamila Boháčková, výborná střelkyně Andrea Vlachová a na křídle Veronika Šelajsová. Družstvo domácích by mělo nastoupit v kompletní sestavě s brankařkou Derzsiovou, Zdenou Kosovou, Pavlou Macharáčkovou, Adélou Samcovou a něklika hráčkmi z hráčského kádru interligového celku, které nebudou vytíženy v utkání proti Slavii.

15:30 hod. 1. Liga starší dorostenky: DHK ZORA Olomouc - DHK Baník Most
V utkání proti zatím poslednímu týmu soutěže, nastoupí domácí družstvo v roli vysokého favorita. Přestože nechceme nic podcenit a do utkání vstoupíme tak jako do všech ostatních s pokorou a plným soustředěním, přece jen lze očekávat, že rozdíl ve výkonnosti obou družstev by měl být jednoznačně patrný. Naše děvčata všechna tři svá utkání jednoznačně vyhrála, zatímco Severočešky nezískaly ze svých čtyř vystoupení ani bod. V družstvu hostí jsou nejvýraznějšími střelkyněmi Gajarská, Raková a Parthová. Naše družstvo se bude muset v utkání obejít bez zraněné Markéty Hurychové, ostatní opory by však měly do utkání nastoupit (Beranová, Trumpešová, Zimová, Kratochvílová, Míšová, Kašpárková, Chlandová, Sklenářová a další), předpokládáme, že se do hry bude moci zapojit širší okruh hráček.