English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > 18. kolo WHIL plné šlágrů

18. kolo WHIL plné šlágrů 04.03.2015 16:36:44 - autor: , přečteno 1704x


V tomto týdnu nepřijdou příznivci nejvyšší ženské soutěžev házené nijsk zkrátk. Hned několik zápasů lze označit za šlágry kola. Tím prvním bude už středeční předehrávka v Ostravě, kde se střetnu dva špičkové interligové týmy, které stále ještě nevzdaly snahu na nejvyšší příčku, nebo alespoň na medaile z WHIL. Jde o soussedy v tabulce, zatím čtvrtý Sokol Poruba a na pátém místě se nachází Slovan Duslo Šaĺa. Utkání se předehrává z důvodu startu Sokolek v sobotním čtvrtfinále Challenge Cupu v domácí hale proti francouzskému Union Mios Biganos-Begles.

Druhým očekávaným utkáním bude nedělní zápas v ražském Edenu, kde nastoupí dvě nejlepší česká družstva - domácí Slavia Praha a úřadující český mistr Baník Most. Dalším významným střetnutím, zajímající především česká družstva bojující o čtvrté místo do play-off, bude přímý souboj na Slovácku, kde proti domácímu Veselí nastoupí HC Zlín. Další dvě z družstev, která jsou také ve hře o české play-off, budou hrát v sobotu na Slovensku. Zatímco Jihočeský Sokol Písek bude mít těžkou pozici v Partizánskem, které se v posledních kolech herně i výsledkově obdivuhodně zvedlo, Hanačky nebudou na Šariši mít pozici nic lehčí, i když chtějí-li zůstat ve hře, musejí v Prešově bezpodmínečně vyhrát. Posledním utkáním kola pak bude slovenské derby mezi prvním (Michalovce) a posledním (Bratislava).

V minulém kole ztratilo poslední družstvo svou neporazitelnost, když prozatímní lídr soutěže Iuventa Michalovce nechal oba body v Mostě, ale navíc zde utrpěl i pěkný výprask, když prohrál osmibrankovým rozdílem. Zajímavé je, že stejným rozdílem naposledy prohrály Michalovce v ročníku 2011/12 v Olomouci když zde podlehly 37:29. Z adeptů na české play-off uspěl jen Písek, který ale svůj zápas s Prešovem vyhrál už v předehrávce na konci listopadu. Veselí prohrálo v Šaľe a Hanačky doma se Slavií a Zlín trochu překvapivě doma podlehl Partizánskemu.

Středa 04. 03. 2015 v 18:00 hod.: Sokol Poruba - HK Slovan Duslo Šaľa
Poruba už několik týdnů hraje v „anglickém rytmu", střídá interligu s Evropským a Českým pohárem a zatím až na zaváhání v sedmičkovém rozstřelu v Olomouci se jim daří. Poruby patří spolu s Michalovcemi k jediným družstvům pro které je domácí hala nedobytnou tvrzí, svůj jediný bod doma v letošní sezoně ztratila s Michalovcemi. Nic také nenasvdčuje tomu, že by chtěly svřenkyně trenéra Be%nadéka na tom něvo měnit. Naopak Šaľa zatím na hřištích soupeřů moc neoslňuje, své tři výhry dosáhla v Prešově v Bratislav a Písku. I vzhledem k výše uvedenému je favoritem domácí Poruba, každá ztráta bodu by byla překvapením

Sobota 07.03. v 17:00 hod: HC Veselí n. Mor. – HC Zlí

Jedno z nejdůležitějších utkání souboje o play-off. Jde o vzájemný zápas soupeřů, přímo zainteresovaných do boje o play-off. která mohou být pro další vývoj klíčová. Za dva týdny nastoupí k podobnému střetnutí ve Veselí Hanačky a Veselanky si od obou sibují plný bodový zisk a rozhodující atak k postupu. Domácí družstvo nastupovalo k několika posledním utkáním v neúplné sestavě několik hráček se potýkalo se zdravotními problémy. Nyní už je však situace stabilizována a ve Veselí nikdo nepochybuje o vítězné vlně na kterou panenky v příštích dvou rozhodujících zápasech nasednou. Zlín si zkomplikoval porážkou doma s Partizánským situaci, pokud ve Veselí prohraje může to být pro něj labutí píseň, protože do konce základní částí už moc šanci na reparát mít nebude. Utkání si netroufáme tipovat, utkání může být hodně vypjaté a může dojít i k překvapení. Rozhodně půjde o jedno z velkých dramat soutěže.

Sobota 07. 03.   V 17:00 hod.: Iuventa Michalovce – ŠKP Bratislava

Na Zemplíně se v utkání prvního s posledním nedá očekávat nic jiného než vysoké vítězství domácíh, kteří si nemohou dovolit další zaváhání a nedá se ani předpokládat, že by k němu mohlo dojít. V tomto utkání půjde jen o povinné body pro domácí a o výši skóre konečného výsledku.

Sobota 07.03. v 18:00 hod.: Bemaco Prešov – DHK ZORA Olomouc

Nováček soutěže zatím předvádí výkony jako na houpačce, v domácím prostředí dokáže porazit Veselí, za měsíc utrží ve stejné hale debakl od Zlína v podobě jedenáctibrankové porážky. Faktem je, že půjde o utkání dvou sousedů v tabulce, které však dělí od sebe pětibodový rozdíl a skoro 100 brankový rozdíl v poměru branek ve prospěch Hanaček. Herně by tedy měly na tom být Olomoucčanky lépe, nováček však má ve svém středu několik výborných házenkářek, v čele s reprezentační brankařkou Medveďovou, sřelkyně Šutranová, Babuková, nebo maďarská legionářka Kuti patří mezi nejlepší střelkyně interligové soutěže. Každopádně musejí Hanačky do utkání nastoupit s plným zaujetím, nic nepodcenit a s maximálním nasazením se pokusit nepříjemného soupeře zdolat. Jen vítězství může zajistit družstvu stále velkou šanci na postup do play-off.

Sobota 07. 03. V 18:00 hod.: HK Slávia Partizánske – Sokol Písek

Domácí družstvo se už vyhrabalo ze svých problémů, kdy prohrálo co se dalo. Velký obrat předvedlo v posledních dvou kolech., kdy nejprve doma remizovalo se Šaľou a v minulém kole vyhrálo o jedinou branku na hřišti Zlína. Největšími tahounkami je druhá nejlepší střelkyně WHIL Klaudia Michnová, dále pak Srbka Vasič a křídlo Szökeová. Také Jihočeské družstvo hraje v poslední době velmi dobře, má za sebou několik významných skalpů (výhra nad Veselím a Zlínem a remíza s Michalovcemi), bohužel družstvo sráží rozdíl jejich hry doma a na hřištích soupeřů, které se liší jako den a noc. Venku vyhrálo družstvo jen jednou a to v Bratislavě. Nedá se očekávat, že by právě v Partizánskem Jihočešky získaly další výhru na hřištích soupeřů. Na podzim u Otavy vyhrály domácí jen těsně 21:20.

Neděle 08. 03.  V 18:00 hod.: DHC Slavia Praha – DHK Baník Most

Šlágr kola obstarají v neděli v podvečer dvě nejlepší česká družstva. Slavia před týdnem v Olomouci předvedla v čem je její síla, čeká na chyby soupeře a dokáže tyto chyby nemilosrdně potrestat. Je obdivuhodné jak mladé hráčky zaplnily okénka po odchodu, zejména Kutlvašrové a na kvalitě a výkonnosti družstva to není ani nijak zvlášť poznat. Úřadující český mistr si získal před týdnem proti Michalovcům sebevědomí a také respekt svých soupeřů. Samozřejmě že v utkání může vyhrát  každý z obou soupeřů a také se nebudeme pokoušet o tipování výsledku, jen pro připomenutí, na podzim v Mostě vyhrála Slavia 25:26 a připravila tak Černým andělům jednu ze dvou porážek v letošní sezoně.