English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Krutý pohárový los pokračuje

Krutý pohárový los pokračuje 13.11.2007 11:21:28 - autor: vasek, přečteno 2678x

HC Dunarea Braila

Vídeňský los rozhodl o dvojicích pro osmifinále Challenge Cupu a jak už se stalo bohužel tradicí, Hanačkám přisoudil opět soupeře, který patřil do okruhu těch, které jsme si vůbec nepřáli. Rumunský celek H.C. Dunarea Braila je sice nováčkem v Evropských soutěžích, ale už samotný fakt, že se jedná o rumunský celek zaručuje obrovskou kvalitu. Vždyť rumunská družstva se v posledních letech dostávají do závěrečných kol Evropských pohárů. Jen namátkou: Oltchim Valcea je vítěz Poháru vítězů z roč. 2006/07, letos už postoupil do čtvrtfinálových skupin Champions League, Rulmentul Brasov v ročníku 2006/07 došel až do čtvrtfinále Poháru EHF a letos je již také v osmifinále Poháru vítězů, stejně jako Napoca Cluj. Celkem 6 družstev startuje v letošních Evropských pohárech a pouze družstvo HCM Baia Mare bylo v Poháru EHF vyřazeno.

Nejvyšší rumunská soutěž má v současnosti 13 družstev má odehráno 9 ligových kol a náš soupeř je zatím na 7. místě. Má však ve svém středu nejlepší střelkyni soutěže Elenu Moise, která zaznamenala v 9 zápasech 77 branek. Ve 3. kole, kam byla Braila nasazena se střetla s bosenským ŽRK Ljubuski Trgocoop a po výsledcích 38:14 a 36:23 postoupila do osmifinále. Obě utkání hráli oba soupeři po dohodě v Brali.

Město Braila leží asi 200 km severně od Bukurešti na břehu Dunaje v blízkosti dunajské delty a také v těsné blízkosti hranic Rumunska s Moldavií. Město má asi 215 tisíc obyvatel.

Tolik zatím v krátkosti první informace.

Osmifinálové dvojice Challenge Cupu:

Tomis Constanta ROM - AKU Baku AZE
ŽRk Kikinda SRB - ŠKP Bratislava SVK
Merignac Handball FRA - Spartak Kiev UKR
RK Tresnjevka Zagreb CRO - Cercle Dijon FRA
LK Zug Handball SUI - VfL Oldenburg GER
RK Radnički Beograd SRB - Valur Reykjavik ISL
Mc Donald´s W.Neustadt AUT - VOC Amsterdam NED
DHK ZORA Olomouc
CZE- H.C. Dunarea Braila ROM

Utkání se hrají v termínech 09.-10. 02. 2008 a 16. - 17. 02. 2008, první utkání na hřišti prvního uvedeného družstva