English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Postup do play-off - hlavní téma závěru WHIL - DOPLNĚNO !!!

Postup do play-off - hlavní téma závěru WHIL - DOPLNĚNO !!! 10.03.2015 16:14:05 - autor: , přečteno 2249x


O vítěze WHIL proběhne v posledních čtyřech kolech štvanice tří českých týmů na vedoucí Iuventu Michalovce, Duslo Šaľa je zdá se už mimo nejvyšší ambice, čtveřice dalších českých týmů ve středu tabulky si to rozdá o jediné postupové místo do play-off. Závěr se zdá být hodně hektický a nanejvýš dramatický a zajímavý. Minulé kolo toho dost napovědělo. Na špici si hodně polepšil Baník Most výhrou v Praze nad Slavií a ztrácí na vedoucí Iuventu pouhé dva body, navíc má k dobru odložené utkání v Šaľe, které se hraje již tuto středu 11. Března. Středa hodně napoví i v otázce další otevřené tajenky, Zlín, který sí hodně polepšil výhrou ve Veselí, bude hrát o veledůležité body s Porubou. Středa tedy hodně napoví.

Uplynulé kolo hodně vyrovnalo zájemce o postup do play-off. Mezi čtveřicí družstev je pouze dvoubodový rozdíl, situaci však hodně komplikuje nestejný počet odehraných zápasů. Zatím nejvíc bodů z této čtveřice nastřádalo Veselí (16), má však před sebou už jen tři zápasy - doma Olomouc a Slavii a v Mostě. Druhý z této skupiny Zlín má o bod méně (15), ale před sebou ještě pět utkání - ve středu doma s Porubou, dále na domácím hřišti Šaľu, venku bude hrát v Bratislavě a Michalovcích a navíc mu zbývá sehrát ještě odložené utkání doma se Slavií. O bod za Zlínem je dnes Olomouc (14), kterou čekají doma zápasy s Partizánským a Porubou a pojede do Veselí a Bratislavy. Stejný bodový zisk má na svém kontě Písek (14), před sebou však už také jen tři zápasy - v Porubě a Šaľe a doma s Bratislavou. No budou to ještě pěkné nervy !

Nastávající kolo má tedy před sebou dvě utkání ve středu (předehrávku Zlín - Poruba z důvodu startu Poruby v Evropském poháru ve Francii) a dohrávku 13. Kola Šaľa - Most. Zbývající zápasy se pak hrají z důvodu reprezentační přestávky v pátek 13. března. V sobotu pak bude předehráno utkání v jižních Čechách, kde nastoupí Sokol Písek proti ŠKP Bratislava v předehrávce 21. kola. Je s podivem, že veden WHIL povolilo hrát toto utkání mimo daný termín, když ostatní zápasy posledních dvou kol jsou nařízena odehrát ve stejném termínu, tedy 21. kolo 4. dubna a poslední kolo pak 11. dubna 2015.

Středa 11. března v 17:00 hod.: HC Zlín - Sokol Poruba
Hodně zajímavé a vypjaté utkáí se bude hrát ve středu ve Zlíně. Oběma družstvům de o hodně, domácí Zlín potřebuje nutně body k tomu, aby se dostal do čela pelotonu zájemců o poslední místečko v českém play-off a Sokol Poruba je ještě stále ve hře o nejvyšší mety, tedy nejméně bronz z WHIL. Zlíňačky po trochu nečekané porážce v předminulém kole doma s Partizánským vyhrály v utkání pravdy ve Veselí a rázem se tak staly největším favoritem o play-off. Letošní výsledky na domácím hřišti však jsou spíš vyrovnané, domácí hřiště nebylo dosud nedobytnou tvrzí, v posledních kolech by však bylo pro Zlín žádoucí tuto bilanci rapidně lepšíít, protože z posledních pěti zápasů hrají tři právě na domácím hřišti (Poruba, Slavia, Šaľa). Ostravačky mají hodně nabitý program, v posledních týdnech hrají většinou v rytmu středa - sobota - středa, taže únava můžesehrát v jednotlivých utkáních významnou roli.Utkání nemá výrazného favorita, vyhrát může každý ze soupeř, vyloučena není ani dělba bodů.

Středa 11. března v 18:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa - DHK Baník Most
Dohrávka utkání 13. kola, které bylo odloženo z důvodu chřipkové epidemie slibuje utkání, které se může stát ozdobou celé soutěže. Obě družstva patří ke špičce interligové soutěže a úřadující český mistr ještě nevzdal možnost získat po dvou letech opět nejvyšší trofej - vítězství ve WHIL. Domácí družstvo bude chtít jistě odčinit týden starou porážku osmibrankovým rozdílem, kterou utržilo v Ostravě a potvrdit, že stále patří do absolutní špičky soutěže. Má k tomu všechny předpoklady v podobě kvalitního a vyrovnaného hráčského kádru s řadou špičkových házenkářek. Baník Most má za sebou deset výher v řadě, které ho i přes změnu trenéra katapultovalo až na samotný vrchol. Zejména poslední dvě výhry s Michalovcemi a v Praze se Slavií potvrdily, že Černí andělé jsou zase tady, připravení bojovat o nejvyšší mety. Na podzim v severních Čechách skončilo utkání bez vítěze 31:31.

 

Dříve než budeme pokračovat v informacích k dalším utkáním ointerligy, které jsou na pořadu o víkendu, vraťme se ještě několika větami ke středečním zápasů. Utkání na špici se hrálo v Šaľe a po vyrovnaném boji skončilo po dramamtickém průběhu výhrou českého mistra Baníku Most 21:22. Tím Černí andělé srovnali krok s Iuventou a potvrdili, že nás čeká v závěru hodně dramatických chvil. Šaľa porážkou naopak ztratila veškeré šance na interligové medaile, o ty se popere Iuventa s českou trojicí hladových vlků.

Druhé utkání ve Zlíně skoNčilo výhrou favorita, také ale nejtěsnějším rozdílem jediné branky 26:27. Poruba se odpoutala o tři body Slavii, má ale o dvě utkání víc. Výsledek je ale důležitější v souboji o play-off. Zlín dost nešťastně přišel doma o další dva body, i když statečně favoritovi vzdoroval a dá se říct, že k jeho porážce paradoxně přispěly dvě exzlíňačky v dresu Poruby, Maršíková 11 góly a Šviráková přidala další čtyři. Šance na play-off se tak ještě víc vyrovnaly a bude záležet opravdu na každém dalším utkání v posledních kolech.

Pátek 13. 03. v 17:00 hod.: Slavia Praha – Iuventa Michalovce

Odmyslíme-li středeční dohrávku v Šaľe je toto utkání zcela jistě nutno považovat za šlágr 19. kola. Do Edenu přijede po českém mistrovi Baníku Most, ten slovenský, který před dvěma týdny právě v Mostě ztratil svou letošní neporazitelnost a po středeční dohrávce v Šaľe se na něj Černí andělé nebezpečně dotáhli. Přitom na Zemplíně si nepřipouštějí nic jiného než obhajobu interligového titulu o čemž konec konců vypovídá i odvolání Ukrajinského trenéra Petrovského  před několika týdny od družstva, které bylo v tu dobu neochvějně a bez porážky v čele soutěže. V Praze se dá očekávat velký souboj, který bude pikantní také v osobách obou mladých trenérů, slavistického Hlavatého a michalovského Urbana, kteří ještě před několika měsíci byli kolegy v jednom klubu v Michalovcích. Motivace obou družstev je jasná,l odčinit poslední porážky a obnovit své naděje na medailové umístění. Na podzim v Michalovcích vyhrálo vysoko domácí družstvo 34:23

Pátek 13. 03. V 18:00 hod.: DHK ZORA Olomouc – HK Slávia Partizánske

Ještě před měsícem se Slovenky krčily spolu s dalšími dvěma slovenksými týmy na úplném dnu tabulky se sedmi body. Jako mávnutím kouzelného proutku se však v průběhu čtyř dalších zápasů až nečekaně zvedly, ztratily jediný bod a to remízou se Šaľou, tedy soupeřem se kterým si to rozdají v semifinále slovenského play-off.. Trenér Olšavský však nečaroval, to se jen herně zvedly opory jeho týmu, především obě brankařky Škvareninová a Súlovská patřící k absolutní interligové špičce, ale zejména Klaudia Michnová, svými brankami (2. nejlepší střelkyně WHIL) a kreativiou s jakou diriguje své spoluhráčky při veškerém dění na hřišti. Herně a střelecky se ale zvedla i Srbka Vasič, stabilně dobře hrají rychlonohá kídla Szökeová a Hollá, zápas od zápasu se lepší juniorky, takže se není co divit tomu enormnímu zlepšení. Naše děvčata to nebudou mít v pátek vůbec lehké. Věříme jim ale, že na hřišti nechají úplně všechno a svým uměním ale hlavně nezměrnou bojovností  si přiblíží svůj velký letošní cíl …  Na podzim v Partizánskem Hanačky vyhrály vysoko 20:30

Pátek 13.03. v 18:00 hod.: DHK Baník Most – Bemaco Prešov

Domácí házenkářky udou  mít konečně po dvou třech vypjatých utkáních s Michalovcemi, v Praze se Slavií  středeční dohrávce v Šaľe konečně soupeře, který by jim neměl příliš  dělat vrásky. Při vší úctě k Prešovu, jeho výkonnost  doma a venku je jako den  a noc, na hřištích soupeřů získal, tak jako v všechna ostatní družstva dva body jen v Bratislavě, u ostatních zápasů svítí velká nula. Černí andělé navíc jeou na vítězné vlně, mají za sebou sérii jedenácti  vítězných zápasů, které je vynesly bodově na rovinu s vedoucí Iuventou a nic jiného než další dva body do sbírky neberou. Na podzim v Prešově  vyhrál Most 18:24.  

Pátek 13.03. v 18:00 hod.:  Slovan Duslo Šaľa – ŠKP Bratislava  

Jediným utkáním v němž se střetnou soupeři ze stejné země bude o víkendu zápas v Šaľe, kam přijede poslední tým tabulky ŠKP Bratislava, který stále čeká na zisk prvních bodů v tomto soutěžním ročníku. Jen naivka by si mohla představovat, že je získá právě v Šaľe, i když Duslo se už asi smiřuje s tím, že letos bude muset zkousnout hořkou pilulku v podobě umístění pod stupni vítězů, protože pětibodová ztráta a vidina cesty za týden na Zemplín na palubovku lídra interligy moc optimismu asi nepřináší. Na podzim u Dunaje vyhrálo Duslo 26:45.

Sobota 14. 03. V 15:00 hod.: Sokol Písek – ŠKP Bratislava

Trochu nečekaná předehrávka utkání, které se mělo hrát 4. dubna v rámci předposledního 20. kola základní soutěže, ve kterém rozpis WHIL nařizuje sehrát všechna utkání ve stejném termínu, se uskuteční na jihu Čech. Je pravdou, že výsledek utkání, ve kterém se dá s téměř stoprocentní jistotou předpokládat zisk obou bodů pro domácí družstvo asi

nic  příliš neovlivní, ale princip je princip. Na podzim v Bratislavě vyhrály Jihočešky 24:32.

 


Další kolo soutěže je na programu 28. březa 2015, po reprezentační přestávce, ve které bude sehrán tradiční mezinárodní turnaj v Chebu.