English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Starší dorky budou hrát 1. ligu už ve čtvrtek

Starší dorky budou hrát 1. ligu už ve čtvrtek 10.03.2015 17:56:14 - autor: , přečteno 1166x


Juniorská reprezentace W 19. kterou čeká 13. - 19. dubna 2015 kvalifikace o postup na MS, která se uskuteční v Litvě a z které první dvě družstva postoupí na MS, které bude hostit Španělsko, se bude od 18. do 22. března připravovat v Jindř. Hradci, kde sehraje i dvě přípravná mezistátní utkání proti Švýcarsku. Z tohoto důvodu musela družstva, která mají v nominaci juniorské reprezentantky řešit předehrání svých mistrovských utkání, protože jejich termín zasahuje do uvedené přípravné akce. Olomoucké družstvo proto bude již tento čtvrtek 12. března 2015 od 17:30 hod., hostit ve své hale v předehrávce utkání 1. ligy silného soupeře v podobě Slavie Praha.

V nominaci trenéra juniorské reprezentace Hlavatého jsou do jižních Čech pozvány olomoucké hráčky Míšová, Trumpešová, Kratochvílová a Vendula Fryčáková z interligového kádru. Pozvána byla tak Markéta Hurychová, která si však v sobotu při utkání 1. ligy dorostenek v Písku zlomila již podruhé prst na ruce a musela se proto z akce reprezentace omluvit. Také z družstva Slavie bude několik hráček v Jindř. Hradci v akci, v Olomouci je však ve čtvrtek ještě také uvidíme.

Družstvo starších dorostenek Slavie Praha sice před polovinou prvoligové soutěže je v tabulce zatím na 6. Místě, když vyhrála z pěti odehraných utkán zatím pouze jednou ( v Mostě), další dva zápasy v e Veselí i Písku prohrála, stejně jako v domácím prostředí, kde nestačila na Zlín a před týdnem podlehla o jedinou branku SVŠ Plzeň.

Družstvo vedené trenérem Michalem Červenkou, má k dispozici kvalitní brankařku - juniorskou reprezentantku Kristýnu Neubergovou, mezi nejlepší střelkyně soutěže patří mimo jiné Pavlína Novotná a Lucie Líbalová, většina hráček družstva startuje pravidelně i v B družstvu žen Slavie Praha v 1. lize žen. Domácí družstvo bude určitě postrádat již zmiňovanou Hurychovou, teprve poslední tréninky potvrdí, zda se do sestavy vrátí po nemoci a zranění Večeřová a Sklenářová.

Přijďte ve čtvrtek do haly Zory povzbudit naše dorostenky v dalším utkání 1. ligy !!!