English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Starší dorky zakončily první polovinu soutěže výhrou nad Slavií - DOPLMNĚN KOMENTÁŘ

Starší dorky zakončily první polovinu soutěže výhrou nad Slavií - DOPLMNĚN KOMENTÁŘ 12.03.2015 20:09:41 - autor: , přečteno 1742x


DHK ZORA Olomouc - DHC Slavia Praha 37:22 (19:11)


Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4, 9:4, 11:5, 12:7, 14:9, 17:10, 19:11 - 19:12, 22:12, 27:17, 28:19, 34:20, 35:21, 37:22.

Rozhodčí: Valášek, Vychodil                        50 diváků                       7 m hody: 9/6 - 3/3                  vyloučení: 1 - 7, červená karta Aneta HURKOVÁ (Slavia) za třetí vyloučení

Sestavy a branky:
Olomouc:
Beranová, Pašková - Chlandová, Vaňková 1, Zimová 7/3, Sklenářová 2, Trimpešová 11, Kratochvílová 11/3, Klevetová, Bajerová, Míšová 3, Kašpárková 2, Doleželová.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Slavia Praha: Hořáková, Hillebrandová - Motejlová 4, Líbalová 6/2, Vacková 1, Hurková, Kováříková 1, Růžičková 2, Šroubková 1, Houserová 2/1, P. Novotná 5, Slabá.

Trenér: Michal ČERVENKA

Čtvrteční předehrávka 1. ligy starších dorostenek proti Slavii Praha bylo posledním utkáním v první polovině soutěže. Naše děvčata jsou po prvních šesti odehraných zápasech bez ztráty bodu v čele, zatím s pětibodovým náskokem, který se ale sníží pravděpodobně  na tři body, protože Zlín hraje své poslední utkání první poloviny v Mostě, který ještě nezískal ani bod.  

Utkání proti Slavii mělo být pro Hanačky povinným ziskem bodů, protože i Slavia zatím nepředvádí nijak oslnivé výkony, vyhrála jen jediné utkání a to v Mostě. Ostatní zápasy prohrála a je zajímavé že s moravskými celky Veselím prohrála osmibrankovým a se Zlínem sedmibrankovým rozdílem, zatímco s českými družstvy dosáhla vcelku přijatelných výsledků, když v Písku podlehla rozdílem tří a doma s Plzní nejtěsnějším poměrem branek 26:27.

Samotné utkání se Slavií se od samého začátku vyvíjelo ve prospěch domácího družstva, Slavia vedla v utkání pouze jednou v 9. minutě, kdy se ujala vedení 3:4, vzápětí však Hanačky vyrovnaly a začaly navyšovat své vedení, ve 14. minutě už vedly 9:4 a první poločas skončil jejich vedením 19:11. Také po změně stran si domácí družstvo udržovalo kontrolu nad vývojem střetnutí, za čtyři minuty byl rozdíl poprvé desetibrankový. K rozhodujícímu úniku pak došlo mezi 19. a 24. minutou druhého poločasu, kdy domácí celek šestibrankovou šnůrou navýšil své vedení na patnáctibrankový rozdíl, který si podržel  až do konce utkání.

Vítězství domácích bylo jednoznačné, je ale třeba říci, že se děvčatům většinou příliš nedařilo proměňovat vyložené šance, včetně tří sedmiček, řada střel skončila na tyčích, nebo těsně vedle branky, něco také pochytala brankařka Hillebrandová, které jsme napočítali 14 úspěšných zákroků. Hra nebyla dost důrazná, některé akce nebyly dohrány úspěšně až do konce, hra nebyla plynulá jako v předchozích zápasech, prostě dá se říci, že to byl asi nejhorší výkon první poloviny soutěže. Brankařka Beranová se zhostila svého úkolu dobře, neměla sice tolik úspěšných zákroků jako v některých předchozích utkáních, což ale bylo dáno také značným počtem nepřesných střel soupeřek. Ze spojek se nejvíc prosadily Kratochvílová s Trumpešovou, která se proti svým zvyklostem zapojovala do zakončování více než obvykle. Spolu se Zimovou byly také nejčastějšími střelkyněmi, bohužel produktivita střelby nebyla tentokrát příliš vysoká, na příklad jedenáct neúspěšných střel z brejků nebo z hranice brankoviště hovoří za vše. Mně se prosazovala Kašoárková. Křídla toho tentokrát ztaké moc neoředvdla, v potaz je samozřejmě třeba vzít poraněný kotník Sklenářové. Ani Míšová v pivotu neměla svůj nejlepší den.

Z družstva hostí  chytala spolehlivě Hillebrandová, z hráček v poli, mezi kterými není překvapivě ani jediná hráčka vyššího vzrůstu, se prosadily nejvíc Líbalová a Pavlína Novotná. Je třeba říci, že v družstvu Slavie chyběla trojice dorosteneckých reprezentantek Svobodová, Klégrová a Adéla Novotná, které jsou s reprezentací W 17 na kvalifikaci na Faerských ostrovech.