English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky jsou stále ve hře o play-off

Hanačky jsou stále ve hře o play-off 13.03.2015 23:05:15 - autor: , přečteno 1582x


DHK ZORA Olomouc - HK Slávia Partizánske 22:18 (12:11)


Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 5:3, 7:4, 9:6, 10:9, 12:11 - 12:13, 14:13, 15:15, 18:15, 18:16, 20:16, 21:18, 22:18.


Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák          150 diváků         7 m hody: 5/4 4/2           vyloučení: 7 - 5, přímá červená karta vedoucí družstva Slávie Partizánske Patricia Horňáková.


Sestavy a branky:
Olomouc:
Dederlová, Rašková - Růžičková 5/1, Jansová, Sovová, Hvostaľová, Berová 4, M. SYalčáková 1, V. Fryčáková 1, Dostálová 2, Severová 2, Kubáčková, Salašová, Kalová, K. Salčáková 6/2, Gebre Selassie 1.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA
¨

Partizánske: Súlovská, Škvareninová - Vasič 3, Szökeová 2, Kankulová, Radovanovič 4, Michnová 2/1, Bettáková 2/1, Gregušová, Kapsová, Gajdošová 2, Hollá 2, Šimáková 1.


Trenér: Peter OLŠAVSKÝ


Komentář od asistentky Mgr. Lucie Fabíkové:

     Pátek třináctého mohl pro olomoucká děvčata skončit dvěma naprosto rozdílnými způsoby. Ta první - lepší varianta - v níž jsme všichni doufali, by znamenala výhru a takové umístění v aktuální tabulce, které by znamenalo postup do play of - ta druhá - horší varianta - prohra, která by nás nechala na velmi nelichotivém umístění předposledního českého celku. 

     Předzápasové předpoklady i výsledky z předchozích zápasů mluvily jasně pro nás, ovšem papír a spekulace jsou jedna věc, realita věc druhá. Děvčatům jakoby velká zodpovědnost a to, že mají nyní vše ve vlastních rukou, svazovalo nohy a hrály ve velké křeči, takže první deset minut bylo v mírném vedení Partizánske.

     Pak z děvčat trochu spadla nervozita, dařilo se jim v obraně, hlavně bylo důležité, že jsme ubránili slovenskou reprezentantku Klaudiu Michnovou  a tím výrazně otupili ostří soupeřova útoku, a v útoku jsme konečně přestali zbytečně vymýšlet a začaly jsme dávat jednoduché góly, hlavně z breaků, nebo v rychlém přechodu druhé vlny, a rázem bylo skóre plus 4 pro nás.

     Vše vypadalo na dobré cestě, ale místo toho, abychom v tomto duchu pokračovali, tak začala velká trápená, která trvala až do konce zápasu. Nejen, že jsme najednou přestali dávat góly, ale vymýšleli jsme jednu blbost za druhou a všechny pokyny, které byly dány, byly plněny přesně opačně, nedokázali jsme se prosadit ani v přesilovkách, a když už jsme si nějakou šanci vypracovali, pak jsme bohužel neproměnili, a tak téměř celý druhý poločas byl stav vyrovnaný, nebo střídavé jednobrankové vedení na obou stranách, naštěstí pro nás totiž ani soupeřky nehrály v optimální formě a také kupily jednu chybu za druhou.

     Tahle fáze ale trvalo moc dlouho a s našimi děvčaty už to vypadalo opravdu špatně, a když jsme se nedokázali prosadit ani při přesilovce 6:4, tak už nám nevěřil snad ani ten nejoptimističtější divák, ale děvčata nakonec sebrala poslední špetky fyzických i psychických sil a dokázala potrestat neefektivní postupný útok Partizánskeho, a vytvořit si tak ke konci zápasu čtyřgólový náskok, a dokráčet tak ke konečnému vítězství.

     Celý zápas chytala ve velkém stylu Míša Dederlová, která nás obzvláště v těch hluchých chvílích v obou poločasech držela nad vodou, a nebýt jejích zákroků, náskok Partizánskeho mohl naskočit na nebezpečně vysoký rozdíl, střelecky se v obou poločase prosazovala nejvíce Kristýna Salčáková, jinak se děvčata kolektivně dělila jak o chyby, tak o ty světlé okamžiky

    V tomto zápase stoprocentně platilo, že není důležitá cesta, ale cíl, takže přesto, že zápas byl špatný, dva body jsou nesmírně cenné a paradoxně nám tento zápas může hodně pomoci, hlavně po psychické stránce, protože si děvčata dokázala, že společnými silami a týmových duchem se dá zvládnout i takový utrápený zápas.