English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší žačky > Mladší žačky Zory postoupily do finále desetiboje.

Mladší žačky Zory postoupily do finále desetiboje. 16.03.2015 09:18:17 - autor: , přečteno 1554x

Mladší žačky DHK ZORA Olomouc se v sobotu zúčastnily v Ostravě regionální kvalifikace Mravskoslezského a Olomouckého kraje, ze které vítěz postoupil do celostátního kola Háenkářského desetiboje , které se uskuteční 5. - 7. června 2015, pravděpodobně v Plzni. Naše děvčata kvalifikaci vyhrála a postoupila do finále !!!!!
Co to vlastně Házenářský desetiboj je ? Jedná se o soutěž v kategorii mladší žačky a mladší žáci. Je to soutěž pro nejlepší družstva mladšího žactva v deseti disciplínách. Je to soutěž, ve kterém družstvo, chce-li být nejlepší, musí prokázat svoje schopnosti nejen v utkání v házené, ale zároveň musí být dobrý i v ostatních, vesměs individuálních disciplínách. Záleží tedy na každém jednotlivci na každém výkonu na každém pokusu každé hráčky. Tím je soutěž zajímavá pro všechny hráčky a jen ten tým, který má dobré všechny hráčky se může pyšnit titulem „Mistr České republiky v házenkářském desetiboji".

Systém představuje kvalifikace, z nichž jen vítězové postoupí na závěrečnou soutěž, kde startuje pět vítězů z kvalifikací a družstvo pořádajícího klubu. Soutěží se v šesti dovednostních disciplínách (hod míčem, pětiskok, rychlý běh 2 x 15 m, střelba na přesnost, překážková dráha a aktivita), ve třech turnajích systémem každý s každým normální zápas, utkání s osobkou, shot-out (samstatné nájezdy) a hodnocení fair-play.

Na kvalifikaci pořádané Sokolem Poruba se zúčstńila tři družstva a vítězem se stalo družstvo DHK ZORA Olomouc s celkovým počtem 26 odů, druhý Sokol Poruba 23 a 3. Ostrava - Hrabůvka 11 bodů.


Zhodnocení účasti mladých Hanaček provedla trenérka Mgr. Michaela Janotová:
Kromě běhu 2x15 m, hodu a aktivity (2.místo) jsme byly ve všech disciplínách 1!
V utkání jsme porazily Hrabůvku 18:9, v osobce jsme ale remízovaly 10:10, S Porubou jsme remízovaly v trhácích a vyhrály jak osobku, tak utkání rozdílem jedné branky.
Vůbec nejlepší čas na 2x15 m měla Clauďa Roupcová, na překážkové dráze byla nejrychlejší Míša Maráčková, pětiskok vyhrála Štěpa Hejlová a nejvíce bodů ve střelbě na přesnost nasbírala Eliška Krejzlíková


Sestava a branky v turnajích: Chytala Natka Kolčavová (Lea je zraněná) a družstvo úžasně podržela, děkujeme! Kača Miklíková 1, Anežka Coufalová 1, Kika Lešnofová 2, Míša Maráčková 3, Elza Litvínová 3, Eliška Krejzlíková 3, Dany Fišerová 5, Štěpa Hejlová 9, Clauda Roupcová 15, Markéta Grofková 16.