English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Mistrovské souěže mají pauzu - slovo mají reprezentace

Mistrovské souěže mají pauzu - slovo mají reprezentace 16.03.2015 10:40:13 - autor: , přečteno 1454x

V plynulém víkendu se na týden odmlčely celostátní soutěže dorostenek a ligy žen, následující víkend má zase pauzu interliga žen. Důvodem jsou akce reprezentací, před vrcholy jarních kvalifikačních bojů.

Na družstvo žen čeká od pondělí do soboty příprava a tradiční mezinárodní turnaj O štít města Chebu v tomto západočeském městě, když na turnaji se naše reprezentace střetne postupně s Běloruskem, Rakouskem a Tureckem. Turnaj bude poslední přípravou na červnový kvalifikační dvojzápas proti Nizozemsku ( 6. a 13. června 2015) o postup na ME, které se uskuteční v prosinci v Dánsku. Na turnaj byla z našeho klubu pozvána jen Kristýna Salčáková, když trojice Severová, Gebre Selassie a Kubáčková figuruje mezi náhradnicemi.

Reprezentace juniorek W 19, čeká už příští měsíc kvalifikace o postup na ME, které se uskuteční v měsíci srpnu ve Španělsku. Kvalifikaci bude absolvovat 29 evropských zemí, které jsou rozdělené do 7 kvalifikačních skupin, ze kterých postoupí z pěti první dva ze tří tříčlenných pouze vítězky . Přímou účast mají zajištěnu pořádající Španělsko a finalistk loňského ME W 17 (Švédsko a Rusko). Naše juniorky budou hrát kvalifikaci v dnech 17. - 19. dubna v Litvě a jejich soupeřkami bude Norsko, Faerské ostrovy a Litva. Příprava se uskuteční 16. - 22. března v Jindř. Hradci, včetně dvou mezistátních zápasů proti Švýcarsku. Do přípravy byly z našeho klubu pozvány Vendula Fryčáková, Adriana Míšová, Jarmila Trumpešová, Hana Kratochvílová a Markéta Hurychová, která se však musela z akce omluvit, pro zlomeninu prstu na ruce, kterou utrpěla při utkání 1- ligy starších dorostenek v Písku.

Nejmladší reprezentací jsou dorostenky W 17, které už mají svou kvalifikaci úspěšně za sebou, když v uplynulém týdnu se kvalifkovaly ze skupiny hrané na Faerských ostrovech na ME, které v srpnu pořádá Makedonie. Naše dorostenky podlehly v prvním utkání silnému Rusku 34:17 a porazily postupně Faerské ostrovy 25:21 a Island 30:29. Exotickou cestu a pobyt absolvovsla i hráčka našeho klubu Karolína Žáčková.