English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > V neděli v hale Zory tři utkání

V neděli v hale Zory tři utkání 19.03.2015 13:27:34 - autor: , přečteno 1335x


Nastávající víkend mají přednost reprezentační akce ženských složek, ženy hrají turnaj v Chebu, juniorky se připravují v Jindř. Hradci, kde také sehrají dvě přípravná mezistátní utkání se Švýcarskem. Utkání v některých soutěžích byly sehrány již minulý týden, nyní budou dohrávány zápasy 20. kola 1. ligy žen (jen utkání Zlín B - Č. Budějovice a Olomouc B - Kobylisy) a zápasy 7. kola v ostatních soutěžích. V 1. lize starších dorostenek si naše družstvo své utkání se Slavií Praha předehrálo minulý týden (vyhrálo 37:22), v 1. lize mladších dorostenek nasdtoupí nasše děvčata v neděli proti Slavii Praha a B družstvo mladších dorostenek změří síly s SKH Velká nad Veličkou.

Z našich družstev se tedy v neděli 22. března představí obě družstva mladších dorostenek a B družstvo žen, všechna budou mít soupeře z čela tabulek, takže se dají očekávat vyrovnané a bojovné zápasy o body na čele soutěží.

V 10:15 hod.: 2. liga mladší dorky: ZORA „B" - SHK Velká nad Veličkou
V utkání půjde o souboj prvního se druhým, obě družstva jsou v čele soutěže, naše B družstvo má zatím na svém kontě jedinou porážku v Karviné, soupeř prohrál dvě utkání, doma také s Karvinou a v Havl. Brodě. Jinak se oběma družstvům daří, naše Béčko, které vede trenér Alois Lasovský, spoléhá na vyrovnanost svého kádru. Oporami jsou brankařky (Hašlarová a Mikulášková), střelecky se zatím nejvíc daří Tkadlecové, Pšenicové, Glogarové, Vítkové a Concolino, na křídle se prosazuje Soukupová. V družstvu soupeře je největší hvězdou Barbora Melichárková, která se výrazně prosazuje také v družstvu Veselí n. Mor. v 1. lize starších dorostenek, kde je na hostování. Výrazně se prosazuje také Sabina Kutálková, která je naopak hráčkou Veselí a ve Velké hostuje.

12:00 hod.: 1. liga ženy: ZORA „B" - Sokol II. Kobylisy
Také druhé utkán bude bojem o čelo tabulky, Kobylisy patří k absolutní špičce, jsou momentálně na 3. místě s 21 body, proti našemu družstvu, které má ale o zápas méně a na svém kontě má 18 bodů. Interligová soutěž má z výše uvedených důvodů volný los, dá se tedy předpokládat, že toho využijí ve velkém počtu hráčky, které nejsou na soupisce A týmu a budou tedy potřebovat uchovat zápasový rytmus k rozhodujícím bojům o postup do play-off z interligy. Trenérka Gábina Kubáčková bude moci využít obě brankařky Derzsiovou i Raškovou, spojky Jansovou, Hvostaľovou, ale také Salašovou, pivotku Sovovou a křídla Ždánskou, M. Salčákovou, V. Fryčákovou, šanci samozřejmě dostanou také hráčky základní sestavy B týmu, především Macharáčková, Kosová, Samcová, Hochvaldová, nebo Studená s Turkovou. Kdo se nakonec na hřišti objeví už není ani tak důležité, sestava by mohla být hodně silná a zajímavá. Družstvo Kobylis tvoří zkušené hráčky, řada hráček hraje za družstvo na hostování z jiných klubů, na př. Burdová (H. Brod), Žídková (Střešovice), Lidová (Písek), jednou z klíčových hráček je Markéta Pekařová, odchovankyně Slavie Praha. Na podzim v Praze vyhrály trochu překvapivě Hanačky 25:27, i když tentkrát jely do Pahy v hodně okleštěné sestavě, dařilo se tam hlavně Kosové, která nastřílela 11 branek, Nikola Jansová přidala 8.

Ve 13:45 hod.: 1. liga mladší dorky: DHK ZORA - Slavia Praha
Utkáním druhého se třetím skončí první polovina prvoligové soutěže mladších dorostenek. Zatím druhá Slavia Paha prohrála v soutěži zatím pouze doma se Zlínem, naopak jako jediná dokázala porazit vedoucí Porubu a to dokonce v Ostravě (27:30). V tomto utkání Slavistky nastoupily se všemi svými reprezentantkami W 17 (Adéla Novotná, Večeřová, Klégrová, Slabá, Šíndelářová, Večeřová, Zvoničová) z nichž první tři tvořily základ reprezentace na nedávné kvalifikaci na Faerských ostrovech). Dá se předpokládat, že stejná, ne-li ještě vyšperkovaná hráčkami ze staršího dorostu, přijede i v neděli do Olomouce. Slavistická trenérka Martina Papežová má k dispozici i výbornou brankařku Hořákovou. Naše děvčata tolik reprezentantek v družstvu nemají, na Faerských ostrovech byla jen Kristýna Žáčková, nicméně družstvo už několikrát potvrdilo, že proti favorizovaným celkům se umí vypnout k velmi dobrým výkonům. Dá se očekávat vyrovnaný souboj a házená té nejvyšší kvality, která je v této kategorii k vidění.

Věříme, žei naši příznivci si najdou v neděli cestu do haly a podpoří naše děvčata v jejich zápasech.