English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Žákovská liga Hanačkám zatím moc nevoní

Žákovská liga Hanačkám zatím moc nevoní 25.03.2015 08:17:25 - autor: , přečteno 1080x

V neděli 22.3.jsme odehrály 4. kolo ŽL starších žaček v Novém Veselí.
Výsledky: Zora - Slavia Pha 15:22 (8:9), - Jindř. Hradec 22:25(10:14), - Havl. Brod 16:32(9:16), - Písek 13:16(4:10)

Sestava: Kleislová, Švábová, Morávková - Černá, Veselá 1,Vondrková 9, Vykoukalová 15/3, Korbařová 9/4, Rožková 11, Štěpánková 4, Horychová 1, Očenášková 10, Konečná, Dobrovská 3, Protivánková 1, Kalabisová 1

Všechna utkání odehrála s nasazením a bojovností tahounka a dříč družstva Očenášková, která včera měla smolný den na proměňování vyložených šancí, které si sama vypracovala. Bojovnicí, která se nevzdává je další dříč Dobrovská, která je velkou oporou obrany a spolu s Očenáškovou začínají tvořit dvojici, která je už schopná se v obraně domluvit a vzájemně si pomoci tak, aby pokryly střelce soupeřek. Poprvé od svého přestupu z Litovle s námi hrála na postu spojky Rožková, která velmi dobře zahrála v obraně i v útoku. A v poslední řadě pochvalu zaslouží malý velký bojovník Štěpánková na postu pivota.

Všechna utkání v útoku "táhly" spojky, křídla jen odehrávala míče. Do rychlých brejků se nedostala, protože je soupeřky pokryly-byly jsme pomalé , a když se konečně utrhly, tak brankařky jim nedokázaly přihrát.Na křídle skórovaly, po akci spojka-křídlo, pouze Vondrková a ze spojky přesunutá Vykoukalová.

Stále nám chybí střelec z dálky. Tuto funkci by měla plnit Korbařová s Rožkovou, ale těm učarovala střelba ze 6m , která byla v případě Korbařové bez efektu. Stále se "cpeme" do šestky, snažíme se zakončovat 1 na 1 a to nás zbytečně stojí hodně sil.

Alfou a omegou našich výsledků jsou brankářky. Opět se potvrdilo pravidlo brakových sportů : "Výborný tým s průměrným brankářem titul nezíská, ale výborný brankář dovede průměrný tým k titulu."

Soupeřky nebyly o nic lepší ani horší než my, ale rozdíl byl v brance.
Absolutní výpadek jsme měly ve 3. zápase s Havl. Brodem. Jakoby se v šatně vyměnilo celé družstvo. Do druhé půlky proto nenastoupily opory družstva, které jsem šetřila na poslední zápas s Pískem.

Turnaj zhodnotila trenérka Monika Vykoukalová