English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Zápas na škaredou středu je pro oba soupeře klíčový

Zápas na škaredou středu je pro oba soupeře klíčový 01.04.2015 08:01:05 - autor: , přečteno 1273x


Dnešní dohrávka utkání 15. kola interligy žen mezi týmy HC Zlín a Slavia Praha, kterým skončí před závěrečnými dvěma koly všechny dohrávky z průběhu soutěže, budou pro oba týmy, a nejen pro ně, hodně důležité. Mají svůj klíčový význam jak pro boj o medaili z WHIL, tak i pro obsazení posledního volného místečka pro české play-off a semifinálového soupeře pro úřadujícího mistra Baník Most.

Pro domácí tým by výhra, případně remíza, v dnešním souboji znamenala velké posílení vlastních ambicí pro závěrečná kola základní části společné soutěže. Jejich úkolem je totiž získat v závěrečném účtování minimálně stejný počet bodů jako Hanačky, protože nad nimi mají výhodu výhry ve vzájemných zápasech jak v Olomouci, tak i v domácím prostředí. Spoléhají totiž, že v posledním domácím zápase v sobotu se Šaľou získají rozhodující kvantum bodů, aby srovnaly krok se Zorou. Slovenkám totiž v boji o medaile už vůbec o nic nejde, na medaile již nedosáhnou a mají už dávno jistotu svého play-off. Pro Hanačky by takovýto vývoj znamenal zabojovat na Bílou sobotu proti Porubě a získat potřebné body právě v tomto utkání.

Naopak porážka by pro Zlín znamenala na 99 % konec nadějím, protože mají v současnosti na Hanačky jednobodovou ztrátu a ani dva body ze střetnutí se Šaľou by jim nestačily, protože v posledním kole jedou na Zemplín, kde si jistě Iuventa už nenechá podruhé vyrvat vidinu zisku zlata z WHIL a jejich bodová ztráta je z oblasti utopie. Pro úplnost ke všem těmto úvahám nutno dodat, že při vší úctě k děvčatům z ŠKP Bratislava (které jsou soupeřkami Hanaček v posledním kole), i k jejich výbornému výsledku proti Zlínu, předpokládáme, že u Dunaje by si Hanačky už rozhodující dvoubodový zisk pohlídaly.

V případě, že ve Zlíně dnes vyhrají Slavistky, dotáhly by se na rozdíl jediného bodu na zatím třetí Porubu a o bronzové medaili z WHIL by se rozhodlo v posledních dvou kolech. Slavia Praha v nich hraje doma s Partizánským a končí ve Veselí a Sokolky hrají v sobotu v Olomouci, ale končí v posledním kole v Mostě.

Samozřejmě, že o všem se rozhodne jak v dnešním, tak i v dalších zápasech závěrečných kol WHIL, může dojít k nejrůznějším překvapením a v tom právě spočívá krása a napětí sportu. Pokud ale je vše korektní a sportovní a tomu chceme věřit..