English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > O všem důležitém se rozhodne v Michalovcích a Bratislavě

O všem důležitém se rozhodne v Michalovcích a Bratislavě 07.04.2015 09:05:41 - autor: , přečteno 1202x

Předposlední interligové kolo hrané uprostřed Velikonočních svátků, toho hodně napovědělo, definitiva ale padne až další sobotu 11. dubna 2015 a to zejména na Zemplíně, kde prozatímní lídr soutěže a obhájce prvenství ve WHIL, domácí Iuventa Michalovce musí stoprocentním ziskem bodů rozhodnout o tom, že získá už svůj šestý interligový titul. Pokud se tak stane, rozhodne také o tom, že Zlín v jeho hale body nezíská a bude tedy čekat na zprávu z Bratislavy, která potvrdí, zda budou Moravanky hrát v českém play-off, nebo budou bojovat spolu s Veselím a Pískem o svou interligovou příslušnost pro příští soutěžní ročník. U Dunaje totiž budou ve stejnou dobu hrát Hanačky, které musí dvěma body potvrdit své konečné umístění před Zlínem a tím i postup do českého play-off. Takže i v Bratislavě se bude hrát o hodně.

Přece jen však se v předposledním kole jedna tajenka vyluštila. Po vysoké výhře Poruby a svém excelentním výkonu v Olomouci, si bronzové interligové medaile vybojovaly zcela po zásluze právě Sokolky z Poruby. Současně už se rozhodlo také o tom, že do českého play-off postoupí za jedničkou Mostem, jako dvojka Poruba, třetí pozici zaujme Slavia Praha a na čtvrté pozici, tedy soupeř pro Baník Most, šťastnější z dvojice Zlín - Olomouc.

Pro zajímavost tedy, jak se bude hrát v nadstavbě - pár informací. Čtyři slovenská družstva budou hrát semifinále i finále play-off na tři vítězná utkání, semifinálové dvojice mají složení 1 Michalovce - 4 Prešov, 2 Šaľa - 3 Partizánske. Semifinálové zápasy se hrají 3. a 5. května v Michalovcích a Šaľe, 9. a 10. května v Prešově a Partizánskem. Případné 5. zápasy se hrají ve středu 13. 05. 2015. Finálová utkání o titul i o třetí místo se hrají v termínech 16.,17. - 23.,24. a 27. 05. 2015. Pro poslední ŠKP NBratislava sezona v sobotu skončí. 

České play-off se hraje pouze na dvě vítězná utkání, začíná se u hůře postaveného, ve Zlíně, nebo Olomouci bude hrát 2. května 2015 Baník Most, v Praze proti Slavii nastoupí Poruba. V opačném pořadí se budou hrát odvety 9. a 10. května v Mostě a v Ostravě. Finále o titul a třetí místo se budou hrát stejným způsobem v termínech 16. 05., 23. a 24. 05. 2015.

Česká družstva, která skončila na 5. - 7. místech v pořadí českých týmů se utkají dvoukolově každý s každým o udržení, přitom 5. družstvo (Zlín/Olomouc) vstoupí do soutěže s 3 bodovým bonusem, družstvo umístěné na 6. místě s jednobodovým bonusem. Kdo z obou soupeřů (Veselí, Písek) to bude, se rozhodne v posledním kole. Zatím mají oba sejný počet bodů (16), Veselí hraje doma se Slavií a Písek v Šaľe). Při stejném počtu bodů má lepší vzájemná utkání o čtyři branky Veselí.

Informace k jednotlivým utkáním posledního kola zveřejníme v průběhu dalších dnů.