English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Dorostenecké soutěže po Velikonocích pokračují.

Dorostenecké soutěže po Velikonocích pokračují. 08.04.2015 08:51:58 - autor: , přečteno 1537x

Mládežnické soutěže mívají již tradičně o Velikonocích přestávku, většina z nich startuje na mega turnaji v Praze, kde se ve všech pražských halách koná turnaj ve všech kategoriích - Prague Handball Cup. Žádné z našich družstev se turnaje nezúčastnilo, protože se postupně stával akcí, na které hlavní starostí pořadatelů je za každou cenu vydělat a navíc po sportovní stránce družstvům toho ve většině případů příliš neposkytl. Nevýhodou jsou především obrovské vzdálenosti mezi halami, takže družstva toho víc nacestují, než nahrají.

O příštím víkendu všechna naše žákovská a dorostenecká družstva budou hrát opět svá mistrovská utkání. Starší žačky pojedou v sobotu do Plzně, kde budou hrát na dalším turnaji Žákovské ligy, ostatní družstva žaček a miniházené budou hrát v soutěžích v rámci kraje. Neděle bude vyhrazena především trojici dorosteneckých družstev a B družstvu žen, které budou hrát v domácím prostředí. Ve všech případech budou jejich soupeři družstva z popředí tabulky a dají se očekávat dramatická a vyrovnaná střetnutí. Utkání se budou hrát v hale DHK ZORA v Olomouci v neděli 12. dubna 2015.

V 10:15 hod.: 2.liga mladší dorky: DHK ZORA Olomouc B - Sokol Karviná
Utkání dvou družstev z popředí tabulky. Naše družstvo prochází soutěží v čele tabulky, svou jedinou porážku si přivezlo právě z Karviné, kde v první části podlehlo domácím 22:20, mají jim tedy co oplácet. Domácí děvčata by měla potvrdit roli favorita, před Velikonocemi si trenéři starších žaček a mladších dorostenek na společné schůzce vysvětlili jak dosáhnout toho, aby družstvo B nastupovalo do zápasů v optimálních počtech. Věřme, že se dohoda bude respektovat. Oporami domácích by měly být brankařky Hašlarová a Mikulášková, dále pak Pšenicová, Tkadlecová, Glogarová, Concolino a některá děvčata z žaček. Karviná má ve svém středu pátou nejlepší střelkyni Koniuchovou, dále pak Noworytovou a Vydiolkovou, které by měly být asi největším nebezpečím pro naše družstvo.

Ve 12:00 hod.: 2.liga ženy: DHK ZORA Olomouc B - Házená Jindř. Hradec
Exinterligové družstvo Jindř. Hradce po loňském sestupu z WHIL mělo v soutěži jediný cíl, za rok opět hrát v nejvyšší soutěži. O tom jak obtížný úkol pro návrat zpět do WHIL se v minulosti přesvědčilo několik družstev, zejména slovenských. Jihočešky si několik sezon zahrávaly s ohněm a udržely se ve WHIL pouze za cenu nezájmu jiných klubů o start. Letos je situace pro návrat složitější. Na čele tabulky je zatím HC Plzeň, který se netají zájmem do interligy postoupit. Jindř. Hradec je v současnosti až na sedmém místě, když na vedoucí Plzeň ztrácí už 18 bodů. Přesto v družstvu zůstala řada hráček, které v družstvu hrají i nadále a budou se chtít do WHIL co nejdříve vrátit. Vzpomeňme jen některé - Eliášová, Kohoutová, Krupicová, Vlková a další. Dvě z nich hostují v interlize i v této sezoně, Eliášová mimo zápasů v 1.lize, hrává interligu za Veselí a Kohoutová za Sokol Písek. Protože náš A tým hraje své poslední utkání základní části v sobotu v Bratislavě, dá se předpokládat, že několik hráček, které nebudou tak vytíženy, si zahrají i v neděli za B tým. V družstvu by se měla už opět objevit jeho nejlepší střelkyně Kosová.

Ve 13:45 h od.: 1.liga mladší dorky: DHK ZORA Olomouc - HC Zlín
V polovině soutěže mladších dorostenek byla v čele tabulky čtveřice týmů se dvěma porážkami, mezi které patřili i oba soupeři. Naše děvčata měla v minulém kole volný los, zbývající trojice svorně svá utkání vyhrála (Poruba, Zlín, Slavia) a získala tak před naším družstvem dvoubodový náskok. Cílem našich děvčat tedy bude srovnat krok a nepřipustit trhák ostatních, který by mohl být rozhodující pro další vývoj. Nebudou to však mít vůbec lehké, Zlín určitě prahne po odvetě, v první části totiž ve Zlíně naše holky nečekaně vysoko nad favoritem vyhrály (23:31). Družstvo Zlína patří k největším favoritům, má ve svém hráčském kádru řadu dorosteneckých reprezentantek (brankařky Rybníčková a Sedláková a dále Baumbachová, Lapčíková, Mizerová), ale i další výborné házenkářky ze zlínské líhně, zejména Holeňákovou, Vařechovou, Jagošovou a další. Domácí děvčata tak hvězdný výběr mít nebudou, na druhé straně ale dovedou svou bojovností tyto handicapy nahradit a poradit si s daleko lepším a zkušenějším soupeřem (viz na příklad nedávno proti Slavii). Mimo reprezentační spojku Žáčkovou se mohou opřít o obě brankařky Ošlejškovou a Paškovou, křídla Bajerovou a Královou a další hráčky. Není vyloučeno, že by se na hřišti mohla objevit po zranění už i Diana Řezníčková.

15:30 hod.: 1.liga starší dorky: DHK ZORA Olomouc - HC Zlín
Utkání dvou vedoucích týmů soutěže slibuje jeden z vrcholů odvetných zápasů starších dorostenek. Domácí celek prochází zatím soutěží bez ztráty bodu, Zlín svou jedinou porážku v soutěži utrpěl v domácím prostředí právě v souboji s Hanačkami a třetí bod ztratil hned v úvodu soutěže za remízu v Písku. Dalších pět zápasů Zlíňačky vyhrály a jsou tak tedy největším soupeřem domácím hráčkám v soutěži. Je otázkou jakou sestavu náš soupeř pro odvetu zvolí, má k dispozici široký okruh svých kmenových hráček družstva starších dorostenek, dá se však očekávat, že nastoupí i některé hráčky, které před tím hrály v družstvu mladších dorostenek, není ale vyloučeno, že bude do utkání nasazena i dvojice hráček z interligového kádru žen, které věkově mohou za starší dorostenky hrát (Kolářová, Křičková). I bez nich je samozřejmě hráčský kádr starších dorostenek Zlína hodně silný, mimo děvčat hrajících v dorostenecké reprezentaci, které jsme vyjmenovali u mladších dorostenek a které určitě za starší dorky budou také hrát, jsou v juniorské reprezentaci ještě Andrýsková a Gärtnerová. Také naše družstvo by mělo nastoupit se všemi svými nejlepšími - juniorskými reprezentantkami Míšovou, Trumpešovou, Hurychovou Kratochvílovou, ale také se Zimovou, Kašpárkovou, hbitými křídly Sklenářovou a Chlandovou a zatím hodně spolehlivou brankařkou Dášou Beranovou. Můžeme se tedy právem těšit na kvalitní házenou s tím nejlepším, co momentálně tato věková kategorie v republice nabízí.