English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Sobota vymaže zbývající interligové otazníky

Sobota vymaže zbývající interligové otazníky 08.04.2015 11:06:53 - autor: , přečteno 1488x


Sobotní poslední kolo dlouhodobé části interligy, přinese kompletní program všech šesti zápasů hraných se stejnými začátky zápasů, tedy v sobotu 11. dubna 2015 v 18:00 hod. Přestože všechno důležité se rozhodne v Michalovcích a Bratislavě (píšeme o tom podrobněji v předchozím článku z úterka), můžeme očekávat i další zajímavá utkání. Zejména v Ostravě se bude hrát střetnutí druhého se třetím, Sokolky přivítají úřadujícího českého mistra Baník Most. Žádný ze soupeřů nemůže už nic změnit na svém postavení v konečném pořadí, přesto ale souboj bude mít určitě velký prestižní náboj, vždyť oba soupeři se mohou v play-off potkat za pár týdnů znovu právě v souboji o český titul a ten by jistě také nebyl k zahození.. Také Slavia ve Veselí nic na svém postavení nezmění, naopak domácí panenky budou bojovat o bonusový bod pro boj o udržení v soutěži. Druhý z uchazečů o uvedený bonus - Jihočeský Písek to bude mít asi hodně složitější v Šaľe, která svým nečekaným vítězstvím ve Zlíně prakticky rozhodla souboj o české play-off a potvrdila, že je v závěru dlouhodobé soutěže v parádní pohodě. Musíme se ještě vrátit k utkání ve Zlíně a přiznat, že jsme před tímto duelem ve vítězství Šaľy příliš nevěřili, musíme tedy nyní vysoko ocenit sportovního ducha a cit pro play-off slovenského celku.
Nyní tedy v krátkosti k jednotlivým utkáním posledního - 22. kola společné Česko - slovenské soutěže. Všechna utkání se hrají v sobotu 11. 04. 2015 v 18:00 hod.

ŠKP Bratislava - DHK ZORA Olomouc
Domácí družstvo odehrálo dosud v letošním ročníku 21 utkání a v nich nezískalo ani bod. Nejpřijatelnějším výsledkem bylo utkání před dvěma týdny v Bratislavě, kdy v utkání proti Zlínu podlehly o jedinou branku 27:28. To, že šlo o výjimečný výsledek svědčí na příklad to, že další nejlepší výsledek dosáhlo ŠKP proti týmu Sokolu Písek, který v Bratislavě dokázal domácí porazit rozdílem osmi branek, ve všech dalších zápasech ŠKP podlehlo svým soupeřům daleko vyššími brankovými rozdíly. Bratislavské družstvo nedosahovalo ani zdaleka kvalit ostatních účastníků WHIL, o čemž svědčí na příklad i to, že jen v pěti utkáních nastřílelo družstvo v utkání více než 20 branek. S nulou na kontě dosažených bodů po skončení soutěže skončilo v historii WHIL zatím pouze jediné družstvo - v ročníku 2005/06 - Bánovce n. Bebravou. Tímto výčtem jsme nechtěli v žádném případě naladit pro sobotní utkání Hanaček v Bratislavě atmosféru k podcenění soupeře, naopak Olomoučanky musí na Slovensko jet s pokorou a respektem, ale s vírou ve své vlastní síly a kvalitu, aby naplnily poslední krůček k tomu, aby se opět zařadily k absolutní elitě českých házenkářek. Odmítnout ale v této situaci od Hanaček roli favorita utkání by byl prostý alibismus. V družstvu ŠKP je samozřejmě také několik hráček, které svou kvalitou do interligy rozhodně patří. Především je to mladičká, 18 letá Nikola Ďuriníková, patřící do dvacítky nejlepších střelkyň WHIL, nebo zkušená Annamária Marčeková, na které si budou muset Hanačky dát dobrý pozor. V podzimním vzájemném utkání v Olomouci vyhrály Hanačky 35:14 a všichni v Olomouci věří, že s vítězstvím se budou domů vracet i po sobotním zápase.

HK Slovan Duslo Šaĺa - Sokol Písek
Domácí družstvo v tomto utkání bude chtít jistě potvrdit svou stoupající formu před závěrem sezony, přestože již nemůže své postavení v tabulce nijak změnit. Sokol Písek naopak bude mít motivaci z vidiny možnosti zisku bonusového bodu pro závěrečný souboj o udržení v soutěži. Do jaké míry zmobilizuje síly pro pokus o splnění tohoto cíle je otázkou. Jihočešky své utkání předposledního kola s ŠKP už dávno předehrály, mají za sebou dvoutýdenní nečinnost, což může být problém, navíc, když ve svém posledním soutěžním zápase v Ostravě prohrály dvaceti brankovým rozdílem.. Na podzim v Písku vyhrála Šaľa 22:34 a bude favoritem i tentokrát..

HC Veselí n. Mor. - DHC Slavia Praha
O bonusový bod, o kterém jsme se zmínili v souvislosti se Sokolem Písek, budou mít zájem samozřejmě i panenky. K potvrzení by jim přišla vhod výhra nad Slavií která všechny své šance pohřbila v nepovedením druhém poločase před dvěma týdny ve Zlíně. Jinak utkání nebude mít v sobě žádný další motivační prvek, všechny aktérky by se mohly házenou bavit a divákům předvést všechny krásy hry. Na podzim v Praze vyhrála domácí Slavia 29:22 a roli favorita by měla splnit i v tomto utkání.

Iuventa Michalovce - HC Zlín
Jednoznačně nejdůležitější zápas kola, oba soupeři potřebují k naplnění svých cílů vyhrát, Zlínu by samozřejmě stačila i remíza. Dá se ale očekávat, že by domácí družstvo, pro které by remíza byla úplnou pohromou, protože na takový výsledek bude čekat v Ostravě český mistr Baník Most, zápas se Zlínem podcenila a darovala by titul Severočeškám ? Věřme, že ne a že vše skončí tak jak by si to současné postavení družstev zasloužilo, i když vyloučit se nedá vůbec nic. Iuventa v podzimním měření sil ve Zlíně vyhrála 26:30.

Bemaco Prešov - HK Slávia Partizánske
Na Šariši ve slovenském derby se jistě pokusí Partizánske o vylepšení svého zatím ne příliš lichotivého postavení v letošním ročníku soutěže. Případná výhra by je mohla katapultovat dokonce o dvě místa před oba české týmy Veselí a Písek na 8. místo, což by sice nebylo jejich historické maximum, ale postavení, které po většinu svého působení ve WHIL zastávala. Poslední výsledky je k tomuto cíli předurčují, stejně tak jako hráčský kádr, který je daleko lepší a kvalitnější, než současné postavení týmu v tabulce. Na podzim v Partizánskem vyhrála Slávia 32:23 a bude favoritem i v Prešově.

DHC Sokol Poruba - DHK Baník Most
Utkání dvou jistých medailistů bude svou kvalitou jednoznačně šlágrem kola. Domácí Sokolky o svých bronzových medailích rozhodly před týdnem v Olomouci po výborném výkonu celého družstva. Černí andělé budou ještě ve skrytu duše doufat, že jejich největší sok Iuventa v posledním svém kroku doma zakopne a daruje jim titul, podle našeho názoru však jde jen o zbožné přání, než o realitu. Každopádně ale budou chtít oba soupeři určitě poslední zápas dlouhodobé soutěže vyhrát už jen pro posílení svého sebevědomí pro play-off. Porubanky totiž stále patří k nejlepším družstvům soutěže na domácím hřišti, jediný svůj bod v domácí hale ztratily s Michalovcemi, všichni ostatní soupeři odjeli z Ostravy bez bodu. I z tohoto pohledu favorizujeme pro toto utkání domácí Sokol Poruba, na začátku ledna v Mostě vyhrál Baník 28:24.