English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > České házenkářky mají jasný program až do konce roku 2016

České házenkářky mají jasný program až do konce roku 2016 10.04.2015 08:59:55 - autor: , přečteno 1260x


Až do konce příštího roku mají o svém programu jasno české házenkářky. Los budoucího ME, které se uskuteční 4. - 18 12. 2016 ve Švédsku jim přidělil trojici SRBSKO, UKRAJINA A ITÁLIE, se kterými se české reprezentantky utkají v kvalifikaci o dvě postupová místa. Kvalifikace se bude hrát v sedmi čtyřčlenných skupinách, z nichž postoupí první dva a patnáctým účastníkem bude nejúspěšnější celek, umístěný na 3. místě jedné ze skupin. Posledním a jistým účastníkem bude pořádající Švédsko.

Tým trenéra Jana Bašného byl před losem, na němž se podílela hráčka místního Kristianstadu a reprezentantka Martina Crhová, nasazen ve druhém ze čtyř výkonnostních košů. Z nejsilnějšího koše dostal Srbky, které předloni na domácím světovém šampionátu získaly stříbro. Na prosincovém mistrovství Evropy ale skončily až na předposledním 15. místě před Ukrajinou, dalším soupeřem českého celku.

Se Srbkami Češky naposledy hrály na evropském šampionátu v roce 2012 v Bělehradu a prohrály 24:28. Tamtéž narazily i na Ukrajinu, kterou zdolaly 25:22. V kvalifikaci se týmy utkají systémem každý s každým doma a venku. Bude se hrát ve třech dvojzápasových cyklech letos v říjnu a příští rok v březnu a v červnu

„Na první pohled jsme mohli dopadnout mnohem hůř, a to především z prvního koše. Víme, že to nebude nic jednoduchého, ale pokusíme se o vítězství ve skupině. Ale hlavně chceme postoupit. Neznámou bude Ukrajina, která se pokusí promluvit do pořadí na prvních dvou místech," uvedl v tiskové zprávě asistent trenéra Jan Bělka.

Spokojená s losem byla i Kristýna Salčáková. „Ta skupina se mi líbí hodně. Je přijatelná a naším jediným cílem je postup. Všechny tři týmy už jsme porazily, takže víme, že to jde. Navíc Srbky nyní nejsou úplně top, mají problémy s trenérem a rozpory v družstvu. Přestože může skupina vypadat jako záludná, pro mě je hratelná," řekla Salčáková.


Los kvalifikačních skupin ME házenkářek 2016
Skupina 1: Norsko, Rumunsko, Bělorusko, Litva.
Skupina 2: Srbsko, ČESKO, Ukrajina, Itálie.
Skupina 3: Španělsko, Nizozemsko, Rakousko, vítěz první fáze.
Skupina 4: Černá Hora, Chorvatsko, Makedonie, Slovinsko.
Skupina 5: Maďarsko, Polsko, Slovensko, vítěz první fáze.
Skupina 6: Dánsko, Rusko, Turecko, Portugalsko.
Skupina 7: Francie, Německo, Island, Švýcarsko.

 

Ještě před začátkem kvalifikace o ME se naše reprezentace utká v červnu dvakrát s Nizozemskem, jehož vítěz postoupí na prosincové MS, které bude hostit Dánsko. První utkání se bude hrát 6. června v nizozemském Arnhemu, odveta 13. června v Mostě.

Také dorostenky znají své soupeřky na ME, na které se probojovaly z nedávné kvalifikační skupiny na Faerských ostrovech. Naše dorostenky W 17 se v Makedonii na ME, které se uskuteční od 13. do 23. srpna 2015 utkají ve skupině s domácí Makedonií, Slovinskem a Švédskem.

Posledním týmem, který ještě má svůj letošní kvalifikační vrchol před sebou, jsou české juniorky W 19, které už příští týden, po skončení posledního kola WHIL a po odehrání 9. kola 1. ligy starších dorostenek čeká krátké soustředění v Praze Edenu a od pátku do neděle 17. - 19. 04. 2015 budou bojovat v Litvě o postup na ME, které se uskuteční už od 27. července do 2. srpna ve španělské Valencii. V litevské Garliavě se naše juniorky utkají postupně s Norskem, Faerskými ostrovy a domácí Litvou, odkud postoupí dva nejlepší celky.