English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Žákovská liga v Plzni - padesátiprocentní úspěšnost

Žákovská liga v Plzni - padesátiprocentní úspěšnost 13.04.2015 09:28:42 - autor: , přečteno 1260x

 

Hodnocení ŽL provedla trenérka: monika Vykoukalová:

K dalšímu kolu Žákovské ligy jsme cestovaly do Plzně, kde nás čekali soupeřky z domácí Plzně, Chebu, Mostu a Žirovnice.


Výsledky : Zora - Cheb 25:19 (12:7), Most 27:20 (14:8). Plzeň 16:26 (5:11), Žirovnice 18:20 (12:10)

Sestava a branky: Kleislová, Švábová, Dobrovolná - Veselá 9, Vondrková 4, Vykoukalová 23/2, Korbařová 12/3, Štěpánková 3, Rožková 7, Očenášková 14, Konečná 1, Dobrovská 4, Protivánková 9.

Trenérka: Monika VYKOUKALOVÁ

První dvě utkání jsme měly od prvních minut pod kontrolou. Ve druhém zápase s celkem Mostu nám také přálo štěstí - střelkyně soupeřek, ve snaze vstřelit branku do horních částí brány naší menší brankářce, přestřelovaly a se zbytkem střel si brankářka Kleislová bravurně poradila. Třetí zápas proti domácí Plzni byl vyrovnaný do 12.min (3:3), ale ve zbytku utkání bylo jasné, proč se Plzeň drží na předních místech celkové tabulky ŽL. Převážnou část utkání proto odehrály hráčky r. 2001 z důvodu šetření sil na družstvo Žirovnice.

Naše poslední utkání proti Žirovnici vypadalo od začátku velmi nadějně a vlastně jednoznačně, v 15.min jsme vedly 11:7. Ale chyba lávky. Z nepochopitelného důvodu jsme přišly o "šťávu" a nechaly jednu jedinou hráčku soupeře vstřelit z postu střední spojky 7 branek plus dalších 7 vstřelila ze sedmimetrových hodů, které si většinou sama vytvořila. Škoda zbytečné ztráty 2 bodů.

Co se týká hodnocení hráček, tak opětovnou oporou a motorem týmu v obraně a útoku je Očenášková, která i přes větší počet technických chyb než u ní bývá zvykem odvedla kus práce. V obraně ji sekunduje a velmi dobře se s Očenáškovou doplňuje Dobrovská a Protivánková. Pokud je jedna z tohoto tria vystřídána, na obraně se to projeví. O něco "horší" turnaj oproti ŽL v Novém Veselí odehrála Rožková, které se tentokrát dařilo více v obraně než v útoku. Turnaj opět velmi dobře odehrála drobná tělem, velká duchem Štěpánková na postu pivota. Je to dříč, který na hřišti nechá všechno a v příští sezóně bude plnohodnotným nástupcem Očenáškové a Dobrovské v obraně, které odejdou do ml.dorostu. Vykoukalová celý turnaj odehrála na křídle, které už druhý turnaj vypadá, že ji svědčí. Bohužel odmítá poslechnou pokyny trenérky v obraně, kde se zbytečně snaží o výpich míče, křídlo jí zaběhne a skóruje. Asi chce svého trenéra dostat do Bohnic. Zbývající křídla Veselá a Vondrková umí podat lepší výkon, stejně jako Korbařová, její největší slabinou byla obrana.