English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Remíza s Litvou juniorkám na postup nestačila

Remíza s Litvou juniorkám na postup nestačila 20.04.2015 08:55:38 - autor: , přečteno 1228x


Jediná branka chyběla českým juniorkám k postupu na červencové ME konané ve Španělsku. Po porážce od Norska 29:18 a výhře nad Faerskými ostrovy 26:18, nastoupily na závěr turnaje proti domácí Litvě, které stačilo ve vzájemném utkání remizovat, aby zásluhou lepšího poměru branek postoupila na ME. Bohužel tento scénář se naplnil, když naše děvčata nezvládla závěr utkání a odešla z utkání s nerozhodným výsledkem, který nahrával domácí Litvě. Utkání skončilo 30:30

Sen o postupu se tedy rozplynul, tato generace nenavázala na přechozí úspěšná vystoupení svých předchůdkyň a na vrcholné akci této kategorie v létě bude chybět.

Na turnaji se představila také čtveřice hráček našeho klubu. Nejvíc se dařilo Vendule Fryčákové, která ve všech utkáních nastřílela celkem 13 branek, 6 krát byla úspěšná Adriana Míšová a po jedné brance přidaly Markéta HurychováHana Kratochvílová.

Ze skupiny tak postoupila družstva Norska a Litvy, z dalších skupin postoupily Makedonie a Černá Hora (vyřazeny Nizozemsko a Island), Rumunsko, Srbsko (vyřazeny Slovensko a Kosovo), Dánsko a Bělorusko (vyřazeny Ukrajina a Polsko), Portugalsko a Francie (nepostoupily Izrael a Řecko), Chorvatsko (vyřazeny celky Slovinska a Bulharska), Německo (nepostoupily Rakousko a Švýcarsko) a Maďarsko (vyřazeny Turecko a Finsko).

Na ME bude startovat 13 družstev, která postoupila z víkendových kvalifikací, dále pořádající Španělsko, obhájce titulu Rusko a jeho finálový soupeř Švédsko.