English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Všechna prvoligová družstva Zory pojedou v neděli a na druhý konec republiky

Všechna prvoligová družstva Zory pojedou v neděli a na druhý konec republiky 22.04.2015 21:58:02 - autor: , přečteno 1351x


Po dvoutýdenní přestávce budou o víkendu pokračovat soutěže ČSH, které mají ve většině případů před sebou rozhodující fázi, kdy půjde doslova o všechno. Přestávka byla vyplněna kvalifikací družstva juniorek W 19, která bohužel neskončila tak jak si děvčata představovala a na závěrečný turnaj ME do Španělska nepostoupila. Věřme, že se s touto situací děvčata vyrovnají a v dalších zápasech budou chtít předvést to nejlepší čeho jsou schopny. Bohužel asi nejvíc se z dorosteneckých družstev tato situace dotkla našich děvčat, většina mdalších hráček juniorské reprezentace totiž je již v kádrech interligových celků.

Čtveřice družstev našeho klubu, která startují v celostátních soutěžích ČSH zajíždí na hřiště soupeřů a s výjimkou B družstva mladších dorostenek, které budou hrát v sobotu v Brně, kde nastoupí proti Tatranu Bohunice, čeká dlouhá cesta ke vzdáleným soupeřům. Obě družstva prvoligových dorostenek pojedou v neděli do západních Čech, kde v městě piva Plzni nastoupí proti svým soupeřkám. Prvoligové B družstvo žen se vydá na sever, kde v hale českého mistra nastoupí po televizním finále Českého poháru Baník Most - Slavia Praha proti domácímu B v zápase 1. ligy žen.

Pojďme si nyní v krátkosti přiblížit, co všechna naše družstva o víkendu čeká.

 

Sobota 25.04. ve 13:00 hod. Tatran Bohunice - DHK ZORA Olomouc B
V utkání 2. ligy mladších dorostenek budou chtít naše děvčata udělat další krok k tomu, aby moravskou skupinu mladších dorostenek vyhrálax. Do konce soutěže jim zbývá odehrát pět zápasů a mají v čele šestibodový náskok. Děvčata odjíždějí do Brna v 10:30 hod. a věřme, že s nimi pojedou i některé hráčky z družstva starších žaček, které hrají od 09:00 hod. doma utkání se Zlínem. Jinak družstvo by mohlo být pro zápas v Brně kompletní (podle svých možností). Domácí družstvo Bohunic bude chtít Hanačkám oplatit porážku z první části 2. ligy a navázat tak na podzimní vzájemná utkání, kdy naše holky v Brně prohrály 21:15 a doma jen remizovaly 14:14. To ale ještě hrála jejich excelentní střelkyně Polášková, která je po operaci. Muziku v týmu nyní tvrdí kanonýrky Tvarůžková a Přichystalová.

Neděle 26.04. ve 13:00 hod.: SVŠ Plzeň - DHK ZORA Olomouc
Prvním olomouckým týmem, který v neděli zasáhne v Plzni do hry bude družstvo starších dorostenek, které nastoupí v hale SVŠ proti domácímu celku. Plzeňské družstvo starších dorostenek, které obhajuje stříbrné medaile z minulého ročníku, zůstává trochu dlužno svému loňskému postavení, když je zatím čtvrté s osmi body, když má na svém kontě 3 porážky (v Olomouci, ve Zlíně a v Písku). Naopak však v domácím prostředí hrálo zatím pouze dvakrát a oba zápasy vyhrálo - s Pískem 33:28 a s Mostem 37:17, když zápas s Veselím má odložen. I pro tyto výsledky v domácí hale to nebudou mít Hanačky vůbec jednoduché, domácí tým bude kousat, má ve svém středu několik výborných házenkářek, v čele se sestrami Veronikou a Lindou Galuškovými, z nichž ta první je nejlepší střelkyní celé soutěže a
dorosteneckou reprezentantkou, ve výběru juniorek W 19 je další kanonýrka družstva - Eliška Dragounová. Celá trojice, ale i další hráčky hrají pravidelně i v družstvu žen, které vede 2. ligu a hráčky tedy mají za sebou hodně zkušeností. Naše družstvo by mělo do Plzně jet v plném složení, s pokorou, ale s vírou ve vlastní schopnosti. Na západě Čech je čeká těžký boj, ale věřme, že se šťastným koncem. V prvním utkání v domácí hale vyhrálo naše družstvo nad Plzní 25:15.

Neděle 26. 04. ve 14:00 hod.: DHC Plzeň - DHK ZORA Olomouc
Zatímco starší dorostenky budou hrát své utkání v jižní části města, mladší budou muset cestovat do severní části, tedy přes celé město. Jejich soupeřky nahradily v nejvyšší soutěži do té doby úspěšnější družstva klubů SVŠ Plzeň, příp. HC Plzeň, které vyklidily pozice v nejvyšší soutěži. Družstvo je zatím v prvoligovém pelotonu na posledním sedmém místě, když dokázalo porazit pouze TJ Háje. Také v Olomouci v první části soutěže prohrály Západočešky vysoko 37:14. Hanačky tedy pojedou do Plzně v roli favoritek, kterou by měly potvrdit. Plzeňské družstvo je složeno především ze starších žaček, které si vedou hodně dobře v probíhajícím ročníku Žákovské ligy kde jsou zatím na 4. místě se dvěma porážkami a po pěti turnajích mají velkou šanci stát se celkovými vítězkami ŽL. Dvě z hráčského kádru se už ale uplatnily i v dorostenecké reprezentaci - Ecksteinová a Franzová, úspěšnou střelkyní je také Oravcová. Naše družstvo by mělo do západních Čech odjet se všemi svými klíčovými hráčkami, tedy včetně již uzdravené Řezníčkové.

Neděle 26. 04. v 18:00 hod. DHK Baník Most B - DHK ZORA Olomouc B
Prvoligové utkání v severních Čechách svede proti sobě B družstva, jejichž elitní výběry se za týden střetnou v prvním utkání semifinále play-off. Několik hráček obou týmů tedy bude hrát i SF play-off, nedělní utkání bude tedy jakousi předehrou. Před zápasem béček uvidí diváci v hale televizní finále Českého poháru proti Slavii. Bude tedy jistě zajímavé sledovat jak si pořadatelé poradí s možnými komplikacemi v případě zisku poháru domácími hráčkami a možnými oslavami příznivců přímo na hrací ploše jak to při takových akcích bývá zvykem. Ve vlastním utkání 1. ligy by mělo být favoritem utkání hostující družstvo které má před svým soupeřem postavení v tabulce lepší o osm míst a 14 bodů. V utkání B týmů interligových klubů bývá vždy rozhodující, jak se ke kterému zápasu postaví trenér A týmu, které hráčky ze svého kádru pro utkání uvolní. Věřme, že do Mostu pojede naše družstvo se všemi svými kmenovými hráčkami a dostatečným počtem „pendlujících" děvčat z interligového kádru. Na podzim v Olomouci vyhrálo naše družstvo ve vyrovnaném souboji jen 28:26. V B týmu Mostu pravidelně hrávají z kádru interligy brankařka Bezpalcová a dále pak na příklad mladé Ryšánková a Zachová, sestry Vysloužilovy, nebo zkušené Šplechtová, Kovačková a další.