English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Začíná semifinále play-off

Začíná semifinále play-off 29.04.2015 16:33:10 - autor: , přečteno 1483x


Vrchol sezony je tady, třítýdenní pauze, vyplněné finálovým utkáním Českého poháru mezi obhájcem Baníkem Most a Slavií Praha začíná o prvním májovém víkendu semifinále play-off o medaile mezi nejlepší českou čtveřicí. V pohybu budou také zbývajiící tři české interligové týmy, kterým začíná souboj o umístění na 5. - 7. místě a teoreticky o udržení v soutěži. Jak to ale s počtem českých týmů v příštím ročníku interligy skutečně bude není stále jasno, je možné, že bude dodržena tradice minulých let, kdy se nejhůře umístěný český celek, kterým byl po několik sezon za sebou Jindř. Hradec, vlivem administrativních zásahů se ale mezi interligovými týmy vždy udržel.

V pátek tedy zahájí semifinálová utkání na hřištích hůře postavených celků z dvojic 1 - 4 a 2 - 3, tedy ZORA Olomouc - Baník Most a Slavia Praha - Sokol Poruba. V první dvojici je vysokým favoritem obhájce titulu a čerstvý vítěz Českého poháru Baník Most, jehož soupeřky z Olomouce musely do poslední chvíle tvrdě bojovat o holou účast v play-off a účast mezi elitou získaly nakonec díky finálnímu selhání jejich rivalek z HC Zlín, který neunesl tíhu okamžiku a prohrál doma o jedinou branku i své třetí utkání v řadě, tentokrát proti Duslo Šaľa. Druhá dvojice slibuje vyrovnanější bitvu a dá se očekávat, že se protáhne do maximální délky, tří zápasů.

Na Slovensku začne play-off, které se hraje na tři vítězná utkání, dvěma zápasy v halách lépe postavených družstev, první dvojice složená z družstev ze západního Slovenska Duslo Šaľa - Slávia Partizánske, se utkají v pátek 1. a v sobotu 2. května 2015 v Šaľe, dojice východoslovenských celků Michalovce - Prešov budou hrát v sobotu 2. a v neděli 3. května 2015 v Michalovcích. Pojďme si nyní přiblížit v krátkosti soupeře obou českých semifinálových dvojic a první víkendová utkání skupiny o 5. - 7. místo

V pátek 1. května 2015 od 16:30 hod.: Slavia Praha - Sokol Poruba
Jako první vstoupí do letošního play-off soupeři, kteří obhajují svá medailová umístění na druhém a třetím místě z posledních dvou ročníků, kdy se oba na těchto postech vystřídali. V samotné interligové soutěži v letošním ročníku nakonec na celkově třetí místo a bronz z WHIL dosáhly Sokolky, které také vyhrály v obou vzájemných utkáních, jak na podzim v Bohumíně, tak i v odvetě v Edenu. Oba tábory se na důležitá utkání pečlivě připravují. Zatímco na straně Slavie je tak trochu klid před bouří, možná se hledají příčiny finálové vysoké porážky v Českém poháru v Mostě, v ostravské táboře už ladí noty a burcují do boje, Ostravanky si na Slavii věří, dvě výhry v interlize určitě příznivě zapůsobily na sebevědomí a chtějí si z Prahy odvézt výhru. Domácí Slavistky budou chtít ukončit sérii porážek s Porubou, protože vědí, že v domácím prostředí byly Sokolky v letošní sezoně bez porážky a že tedy cesta vede jen přes výhru v domácím zahajovacím zápase. Favoritky tohoto utkání je jen těžko stanovi, možná je i remíza a rozhodnutí můe padnout i ze závěrečných sedmimetrových hodů.

V pátek 1. května 2015 od 17:30 hod.: ZORA Olomouc - Baník Most
V Olomouci se čeká plný dům, sváteční podvečer může být pro příznivce Hanaček vyvrcholením svátečních oslav, překvapení v podobě výhry domácích nad favoritem by bylo příjemným bonusem. V žádném případě však domácí děvčata nesmí k sérii s mistrem přistupovat s vědomím, že mají splněno a propadnout sebeuspokojení, musí zabojovat o co nejlepší výsledek i proti favoritovi. Buďme ale realisty, favorit je v tomto duelu zcela jasný, navíc Černí andělé předvedli před týdnem ve finále Poháru, že jsou na tom s formou a pohodou hodně dobře a jsou připraveni završit letos mistrovský hattrick. K tomu ale vede cesta jen přes vyřazení Hanaček, které ale nebudou mít v tomto utkání co ztratit a určitě se pokusí prokázat, že také v přestávce nelenily a že se na vrchol připravily. Hráčské kádry obou týmů jsou dosti rozdílné, obhájce titulu má ve svém středu dvojici výborných slovenských reprezentantek - kanonýrku Szarkovou a rychlonohou Súkenníkovou, ale i další hráčky kádru patří k tomu nejlepšímu, co momentálně běhá po českých palubovkách, sedmička seniorských a dvě juniorské reprezentantky v sestavě týmu jsou toho dokladem. Domácí celek má samozřejmě také kvalitní hráčky, Hanačky však budou určitě především sázet na kolektivní výkon, kterým se pokusit favorita zaskočit. Favoritkami přesto zůstávají Severočešky, které ve WHIL vyhrály také obě utkání, jak v Olomouci, tak i v Mostě.

V pátek 1. května 2015 od 19:00 hod.: HC Veselí - HC Zlín
Hned v prvním utkání dvou favoritů proti sobě nastoupí ve Veselí domácí proti HC Zlín, který už určitě překousl frustraci z rozplynutí snu o play-off, kam měl po většinu sezony mnohem blíže než Hanačky, stejně tak jako domácí Veselí, které bylo ze tří kandidátů v průběhu sezony nejlepší. Vždyť ještě v polovině soutěže byly Panenky v čele trojice s tříbodovým náskokem před Zlínem a před Hanačkami měly náskok dokonce čtyřbodový. Nakonec je ale díky skvělému jarnímu finiši Zory všechno jinak a oba moravští soupeři hrají o vylepšení svého postavení v suterénu soutěže. Favoritkami utkání na Slovácku budou podle nás domácí, které pod vedením svého staronového kouče Jiřího Zerzáně určitě zapracovaly především na kritizované slabé fyzičce hráček a budou chtít obrat ve výkonnosti potvrdit hned v úvodu miniturnaje.

V neděli 3. května 2015 v 16:00 hod.: HC Zlín - Sokol Písek
K nedělnímu pokračování nadstavby o 5. - 7. místo přijedou do Luhačovic, kde se utkání bude hrát, Jihočeské Sokolky, aby se pokusily napravit ještě co se napravit dá v samotném závěru sezony a hrozbu sestupu, který však ale není až tak aktuální o čemž se zmiňujeme v úvodu článku. Oba soupeři se utkali hned v 1. kole interligy a ve Zlíně domácí hráčky vyhrály 25:15. V jarní odvetě u Otavy, ale domácí svého soupeře zaskočili jednobrankovou výhrou a tato porážka začala sérii jednogólových proher s konečným důsledkem ztráty vidiny snu postupu do play-off. Pokud Zlín obě svá víkendová utkání vyhraje, bude mít velkou šanci ukončit sezonu celkově nan páté příčce mezi českými družstvy.