English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Na závěr svátečního víkendu, čtyři zápasy v hale Zory

Na závěr svátečního víkendu, čtyři zápasy v hale Zory 29.04.2015 22:30:09 - autor: , přečteno 1465x


Nejen především sledované utkání play-off, ale také na závěr svátečního prodlouženého víkendu budeme moci sledovat v hale Zory kvalitní házenkářská utkání. Už popáté v jarní části mistrovské sezony bude v naší hale v neděli 3. května sehrána celá čtyřzápasová série všech družstev, která startují v nejvyšších českých házenkářských soutěžích. Od 10:15 hod., kdy nastoupí ve 2. lize mladších dorostenek B družstvo našeho klubu proti dorostenkám Havl. Brodu, po nich v pravé poledne nastoupí jejich kolegyně - A tým mladších dorostenek o body v 1. lize proti Sokolu Kobylisy. Od 13:45 budeme moci sledovat utkání 1. ligy žen ve kterém nastoupí náš B tým proti jihočeskému družstvu Loko České Budějovice a na závěr celého bloku bude k vidění utkání dvou špičkových družstev v 1. lize starších dorostenek. Na Hanou přijede zatím druhé družstvo soutěže HC Veselí n. Mor., aby ztížilo domácímu lídrovi tabulky cestu za obhajobou mistrovského titulu.

Minulý víkend nebyl pro čtveřici našich družstev příliš vydařený. S výjimkou starších dorostenek, které si poradily s plzeňskými obhájkyněmi stříbra z minulé sezony všechna ostatní družstva svá utkání na hřištích soupeřů prohrála. S porážkami o jedinou branku odjížděla domů obě družstva mladších dorostenek. Bolestnější rozhodně byla porážka A družstva v Plzni, která znamená, že se družstvu vzdalují medailové pozice. B týmu se nepodařilo vyhrát v Brně proti Bohunicím a už potřetí v této sezoně s tímto družstvem prohrál. Vyhrát se nepodařilo ani B družstvu žen, které nestačilo na domácí družstvo Mostu i když v závěru mohutně dothovalo náskok soupeřek.

Všechna utkání se hrají v neděli 3. května v hale DHK ZORA Olomouc

V 10:15 hod: 2.liga mladší dorky: DHK ZORA B - Jiskra Havl. Brod
Minulý týden prohrála naše děvčata v Bohnicích s Tatranem a utrpěla tak svou vůbec druhou porážku v soutěži. Do konce soutěže zbývá sehrát ještě čtyři kola a naše družstvo jako lídr tabulky má před druhým družstvem už jen čtyřbodový náskok. Ztráta každého bodu může znamenat propad v tabulce a to by svěřenkyně trenéra Lasovského asi nechtěly připustit. Nedělní soupeř Havl. Brod zatím podává dost nevyrovnané výkony, naposledy před týdnem porazil sice vysoko Pardubice, ale předtím prohrál tři zápasy v řadě. Družstvo má ve svém středu dvě výborné střelkyně - Jitku Brožovou - dorosteneckou reprezentantku ČR, která je zatím na druhé příčce nejlepších střelkyň soutěže a Annu Hubáčkovou, na které si budou muset dát domácí hráčky dobrý pozor. Domácí družstvo se před týdnem potýkalo se zdravotními problémy svých hráček, tentokrát bude situaci zase komplikovat souběžný start starších žaček na Žákovské lize v Otrokovicích.

Ve 12:00 hod. 1.liga mladší dorky: DHK ZORA A - Sokol II. Kobylisy
V utkání půjde o střet dvou sousedů v tabulce, kteří mají shodný počet osmi bodů a jsou již bohužel dost vzdáleni od medailových pozic. První utkání v Praze vyhrály Kobylisy 40:38, Hanačky jim tedy mají co oplácet. Věřme, že budou moci nastoupit v kompletní sestavě a bez zdravotních komplikací, které družstvo v předchozích utkáních sužovaly. Domácí trenérka Jana Fischerová bude spoléhat na dobrý výkon svých brankařek střelecké schopnosti spojek, zejména Žáčkové, chytit by se měla už také znovu Řezníčková. Dalším želízkem v ohni domácích budou křídla, kde hraje v pohodě v posledních utkáních zejména Kateřina Králová V družstvu hostí si budou muset dát pozor domácí hráčky zejména na nejlepší střelkyni soutěže Annu Vilímovou, na čtvrté pozici mezi střelkyněmi je Natálie Novotná a velkou hráčkou je také Kateřina Klausová - dorostenecká reprezentantka. Domácí družstvo se musí připravit na hodně těžký boj a odehrát celé utkání s maximálním nasazením.

Ve 13:45 hod. - 1.liga ženy: DHK ZORA B - Loko Čes. Budějovice
Ani poslední družstvo tabulky nelze v utkání 1. ligy podcenit. Jihočešky mají zatím celkem na svém kontě šest bodů, shodou okolností všechny získaly z utkání proti B družstvům interligových klubů - Porubě a Mostu a proti Slavii vyhrály kontumací soupeřek. Pokud nastoupí naše družstvo v obvyklé sestavě, tedy alespoň s několika kmenovými hráčkami (Derzsiová, Kosová, Hochvaldová, Studená, Koppová, Samcová) a několika hráčkami A kádru, které obvykle v utkáních 1. ligy nastupují. (Hvostaľová, Sovová, Jansová, Ždánská a případně další, které nebudou v pátečním play-off plně vytíženy), neměly by domácí mít větší problémy. V družstvu Budějovic se v utkáních prosazují nejvíce zkušená Zuzana Hondlíková, autorka už 106 branek a mladá Anna Dolejšová, patřící také mezi nejlepší střelkyně soutěže. Na podzim vyhrály naše hráčky v Budějovicích vysoko 19:38, ale po poločase jen 14:14.

V 15:30 hod. - 1.liga starší dorostenky: DHK ZORA - HC Veselí
Vzájemné utkání zatím dvou nejlepších družstev soutěž slibuje velký souboj. Naše družstvo sice v soutěži ještě neztratilo ani bod a vede s pětibodovým náskokem právě před Veselím spolu se Zlínem. Vzájemná utkání moravské trojice slibuje vždy velkou, vyrovnanou bitvu a kvalitní házenou. Často rozhodují maličkosti a momentální forma a pohoda klíčových hráček. Těmi klíčovými hráčkami domácího týmu jsou brankařka Dáša Beranová, celá spojková řada Kratochvílová, Trumpešová, Hurychová a Kašpárková, pivotka Míšová a křídla Fryčáková, Sklenářová a Chlandová. Zaskočit mohou samozřejmě kdykoliv i další hráčky a na hře to nebude příliš patrné. Na opačné straně hřiště budou stát klíčové hráčky v dresu Veselí a těmi budou zejména asi momentální jednička mezi brankařkami starších dorostenek Jana Vašulková, spojky Balážová, Lukšíková a Melichárková, na pivotu Kožuchová a z křídel pak Soldánová a Smetková. V prvním utkání ve Veselí vyhrálo naše družstvo 30:34.