English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > První bod ze semifinále play-off si z Hané odvezli Černí andělé DOPLNĚNO !!!

První bod ze semifinále play-off si z Hané odvezli Černí andělé DOPLNĚNO !!! 01.05.2015 21:03:43 - autor: , přečteno 1847x


DHK ZORA Olomouc - DHK Baník Most 21:31 ( 9:19)
Vývoj skóre: 3:0, 3:3, 4:3, 4:7, 6:9, 7:15, 8:15, 8:19, 9:19 - 9:21, 12:22, 12:25, 16:25, 18:28, 20:28, 21:27, 21:31.

Rozhodčí: Hanák, Pavlíček 252 diváků 7 m hody: 2/1 - 2/1 vyloučení: 1 - 2.

Sestavy a branky:
Olomouc: Rašková, dederlová, Derzsiová - Růžičková 2, Jansová 1, Hvostaľová 1, Berová 1. M. Salčáková 1, V. Fryčáková. Dostálová 3, Severová 3, Kubáčková 3, Salašová 1, Kalová, K. Salčáková 4/1, Gebre Selasie 1.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Most: Müllnerová, Bezpalcová - Mstoušková 3, Dvořáková 1/1, Ryšánková 1, Vítková 5, Jeřábková 3, Jsnoušková 4, Weisenbilderová 1, Szarková 4, Súkenníková 6, Růčková 1, Zachová 2.

Trenér: Ľuboš HUDÁK

Kometnář od asistentky Mgr.Lkucie Fabíkové:

První semifinálové utkání mezi úřadujícím mistrem a zároveň velkým favoritem také na letošní titul Baníkem Most a našimi děvčaty bohužel žádným překvapením neskončilo, i když si to všichni Olomoučtí moc přáli, a podle vývoje prvních pěti minut a stavu 3:0 pro domácí v to také chvíli věřili.

     První pětiminutovka vypadala, že se holky na Most pořádně nažhavily a že jim chtějí vrátit všechny porážky z předchozích let, velmi dobře a dravě kombinovaly, nebály se střílet, v obraně byly velmi důrazné a soupeře nepustily do devítky a v páté minutě tak na tabuli svítil velmi povzbudivý stav 3:0. To bylo však poprvé a bohužel také naposled, kdy děvčata v tomto zápase vedla.

      Mostu jakoby zazvonil pozdější budíček, zařadil větší rychlost a začaly se dít věci:během krátké chvíle nejen, že skóre vyrovnal, ale úplně přetočil na svou stranu a od té doby už svůj náskok jen navyšoval. Byla velká škoda, že naše děvčata najednou ztratila veškerou kuráž z úvodu zápasu, najednou přestala dělat to, co vycházelo a začala dělat přesně to, co dělat nesměla - snažit se Most rozstřílet z nepřipravených pozic z dálky a "namazat" Severočeškám tak, aby mohly jednoduše skórovat z rychlých breaků.

     Domácí trenér své svěřenkyně celou přestávku nabádal k návratu k disciplinované a trpělivé hře ze začátku zápasu, na úrodnou půdu to bohužel moc nedopadlo, děvčata jakoby pokyny neslyšela, přestože druhý poločas pro nás vyzněl mnohem lépe než druhá polovina toho prvního, nutno však dodat, že velký podíl na tom mělo určité mostecké uspokojení z dosavadní hry.

     Z našeho týmu byla velmi milým překvapením mladičká Nikola Jansová, která se ukázala ve velmi dobrém světle. Po delší odmlce způsobené vleklými zdravotními problémy dostala na hřišti větší prostor a svou šanci využila, hrála nebojácně, snažila se pronikat do obrany soupeře, střílela z dálky a mohli jsme u ní vidět i několik chytrých asistencí do křídla nebo pivota.

     Navzdory zklamání z vývoje obzvláště v některých fázích zápasu a jasné prohře ale neskládáme zbraně a příští týden nepojedeme do Mostu s poraženeckou náladu,ale budeme se snažit Most pořádně potrápit a třeba tentokrát opravdu i překvapit.