English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Dorostenecké soutěže jsou před svými vrcholy

Dorostenecké soutěže jsou před svými vrcholy 07.05.2015 10:28:37 - autor: , přečteno 1284x


Poslední tři kola mají před sebou ještě obě elitní soutěže dorostenek - 1. ligy. V obou soutěžích se ale o mistrovském titulu pravděpodobně rozhodne s předstihem, Ve starších dorostenkách chybí k obhajobě titulu z předchozích dvou ročníků olomoucké Zoře, získat v neděli v Mostě, v hale posledního družstva tabulky jediný bod a titul zůstane už potřetí v řadě na Hané. Svěřenkyně trenéra Lubomíra Krejčíře ještě v soutěži neztratily ani bod a dá se tedy předpokládat, že v neděli udělají všechno pro to, aby si titul s předstihem zajistily.

O další cenné kovy se uchází trojice družstev, z nichž největší šanci mají děvčata Zlína, která mají nyní 13 bodů a před sebou dvě utkání u soupeřů (v Plzni a Mostě) a asi rozhodující duel doma s Veselím, navíc mají výhodu výhry nad Veselím na jejich hřišti. Veselanky mají v tabulce dvoubodovou ztrátu a hrají ještě dvakrát s Plzní (venku i doma) a zápas o všechno ve Zlíně. Děvčata Písku mají svou šanci na medaili už více méně jen teoretickou, mají odehráno o jedno utkání víc než jejich soupeřky, ale hrají ještě dvě utkání venku - v Praze se Slavií a v Olomouci.

Zajímavý závěr slibuje i soutěž mladších dorostenek. Zatím nejlépe si vedou Slavistky, které jsou zatím s 18 body v čele a chybí jim sehrát už jen jediné utkání, v domácím prostředí proti Hanačkám, se kterými v Olomouci prohrály 21:18. O titul by mohly Pražanky přijít, jen pokud by doma opět Hanačkám podlehly a navíc Zlín by musel vyhrát všechna tři utkání a to v Plzni a Porubě a doma s Kobylisy. Poruba už na titul dosáhnout nemůže, protože i při maximálním zisku by mohla Slavii bodově dostihnout, ale obě vzájemná utkání s ní prohrála. Olomoučankám asi letos zůstanou v nejlepším případě „bramborové medaile", ve druhé polovině soutěže nezvládly některá utkání (se Zlínem a v Plzni) a mají před sebou ještě dvě těžká utkání v Ostravě s Porubou a na Slavii a doma hrají s TJ Háje. Jen stoprocentní bodový zisk by je mohl ještě při šťastné shodě výsledků ostatních soupeřů přivést k medaili.

Také na Slovensku jsou dorostenecké soutěže před závěrem a nás může špička tabulky zajímat zejména v souvislosti s následným Česko-slovenským pohárem, jehož část starších dorostenek se uskuteční opět v naší hale, ve dnech 29. - 31. května 2015 (turnaj mladších dorostenek proběhne v Hodoníně). V obou soutěžích jsou na Slovensku v čele před posledními koly, družstva Iuventy Michalovce. Starší dorostenky ještě svedou velký souboj s druhou Bytčou, která má stejný bodový zisk ale má odehráno o zápas méně. Obě družstva ale mají dostatečný náskok a uvidíme je tedy na Česko-slovenském poháru v Olomouci. U mladších dorostenek mají Michalovce pětibodový náskok před Trenčínem, obě družstva už mají také náskok před ostatními a budou tedy reprezentovat na Česko-slovenském poháru v Hodoníně.