English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší žačky > Nejmladší družstvo v soutěži si připsalo své první body

Nejmladší družstvo v soutěži si připsalo své první body 12.05.2015 10:23:22 - autor: , přečteno 1489x

Sokol Horka n. Mor. -  ZORA Olomouc 26:12 (14: 7)


Rozhodčí: Nastoupil, Vítková      30 diváků      7 m hody: 0 - 1      vyloučení: 1 - 2

Sestavy a branky:
Horka:
Vykydalová 7, Sebastián 1, Lép, Jenš 1, Zgabaj, Václavík 1, Němec, Dvorský, Smahel 2.

Trenérka: Jan KRACLÍKOVÁ

Olomouc: Kolčavová - Coufalová, Grofková 7, Roupcová 3 , Lešnofová 2 , Maráčková 2, Krejzlíková 2, Hejlová 3, Fišerová 4, Litvínová 1.

Trenérka: Mgr. Michaela JANOTOVÁ

V utkání s větším množstvím tech.chyb jsme měly jasnou převahu, a postupně si zvyšovaly vedení. Všechny hráčky střílely branky, kromě Natky Kolčavové, která celé utkání odchytala.

Anežka Coufalová spíše na křídle, Markéta Grofková 7 (z 10 střel, pěkný výkon), Clauďa Roupcová 3 (ze 4, jedna asistence a 2 tech.chyby) Kika Lešnofová 2 (ze 3, 3 tech.chyby), Miška Maráčková 2 (pěkný výkon, bez chyb v útoku i v obraně), Eliška Krejzlíková 2 (ze 3, 4 tech.chyby) dnes hrála 2 (jedna branka ze sedmičky, kterou si sama vybojovala, 2 vyloučení), Štěpa Hejlová 3 (ze 7 střel, jedna tech.chyba), Deny Fišerová 4 (z 5, jedna asistence - pěkná přihrávka Anežce do pika), Elza Litvínová 1 (ze 3). Natka v brance podržela družstvo, měla 18 chycených střel.

 

DHK Litovel - ZŠ Holečkova Olomouc 18: 8 (7:3)

Rozhodčí: Hlavinka, Kolář          17 diváků                  7 m hody: 0 - 2            vyloučení: 0 - 1

Sestavy a branky:
Litovel:
A. Kubálková - V. Koutná 3, Dostálová 6, N. Koutná 2, K. Kubálková 6, Janků, Podsklanová, Foretová, Lakomá 1.

Trenér: Vlastimil HABERMANN

ZŠ Holečkova: Hůtová - Vláčilová, Györe 2/1, Klabíková, Špačková 1, Šinclová 2/1, Machačová 1, Geržová 1, Begalová, Horáková, Maderová, Ryšánková 1, Selingrová.

Trenér: Miloš HALOUN

 

ZŠ Holečkova Olomouc - SK Velká Bystřice B 15: 9 ( 7: 3)

Rozhodčí: A. Kummerová, Krobothová         20 diváků        7 m hody: 6/3 - 1/0    vyloučení:   0 - 3

Sestavy a branky:
ZŠ Holečkova:
Hůtová - Vláčilová 2, Györe 3/1, Klabíková, Špačková 1, Šinclová 1, Machačová 7/2, Geržová 1, Begalová, Horáková, Maderová, Hlaváčková, Selingrová.

Trenér: Miloš Haloun

Velká Bystřice: Grygar - Soška, Mikisek, Máron, Katinger 4, Horáček 1, Stryk 3, Salašnyj 1, juračka, Nováková.

Trenér: Vladimír SCHNEIDER

(Mladší žačky DHK Zora Holečkova hrály během dvou dnů hned dvě mistrovská utkání. To první v neděli proti DHK Litovel a v pondělí nastoupily před domácími diváky v předehrávce proti klukům SK Velká Bystřice „B". Jednotlivá utkání byla doslova jako noc a den. V litovelské sportovní hale holkám nevycházelo vůbec nic. Velké množství technických chyb, špatná rozehrávka a nedůrazná střelba měly za následek, že olomoucké házenkářky vstřelily za prvních 20 minut pouze tři branky. Trápení pokračovalo i ve druhém poločasu. Ke špatné a nedůrazné obraně se bohužel přidal i nesoustředěný výkon brankařky a litovelské házenkářky střílely branky většinou bez větší námahy. Po poločasovém vedení domácích hráček 7:3 pak skóre postupně narůstalo v jejich prospěch až na konečný výsledek 18:8. Po utkání v šatně samotné hráčky sebekriticky zhodnotily svůj výkon na palubovce celkem výstižně - všechno špatně.


Do pondělního utkání tak nastupovaly s jediným pokynem, rychle zapomenout na nepodařený zápas v Litovli a hrát házenou, kterou se budou bavit. K tomuto zápasu holky nastoupily v nových dresech a na hřišti bylo úplně jiné družstvo, než v nedělním utkání. Velmi dobře fungovala náročná agresivní obrana, na jejímž hrotu odváděly dobrou práci Kamča Špačková a Klára Selingrová. K nim se přidaly též holky na šestce, utkáním žila též celá lavička a kluci rázem viděli, že tento zápas pro ně nebude žádnou procházkou. Dobrá obrana často přinutila soupeře k technickým chybám nebo nepřipravené střelbě po signalizaci pasivní hry a holky takto získaných míčů hned využívaly k přechodu do rychlých útoků, které spolehlivě zakončovala odchovankyně bystřické házené Vendula Vláčilová. První poločas holky zvládly skvěle a bystřickým házenkářům dovolily pouze třikrát skórovat. Velký podíl na malém počtu obdržených branek měla tentokrát i brankařka Adéla Hůtová. Druhý poločas pokračoval též v režii domácího družstva, v sedmé minutě holky vedly 10:4, v sedmnácté 15:7 a teprve v samotném závěru dovolily klukům mírnou korekci na konečných 15:9. Střelecky se v tomto utkání dařilo Monče Machačové, ke které se přidala Timča Györe. Pochvalu však zaslouží všechny hráčky, které si toto utkání dokonale užily, získaly první dva body v kategorii mladšího žactva a na závěr si zasloužily potlesk spokojených diváků.