English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Začíná finále play-off házenkářek

Začíná finále play-off házenkářek 14.05.2015 08:58:11 - autor: , přečteno 1435x

Víkendová 1. utkání finále play-off o mistra ČR a o 3.místo se budou hrát jen na Moravě. V Ostravě se představí proti Sokolu Poruba úřadující český mistr Baník Most a na Hané se střetnou poražení semifinalisté, domácí Zora Olomouc a Slavia Praha. Čtveřice nejlepších českých týmů už má za sebou semifinálovou nadstavbu za dlouhodobou společnou soutěží. Ze souboje olomouckých děvčat a úřadujícího mistra Baníku Most vzešel očekávaný finalista, druhá dvojice byla vyrovnanější, duel se odehrál podle rčení - můj dům můj hrad, oba soupeři - Slavia Praha a Sokol Poruba vyhráli bez problémů utkání ve svých tvrzích, dobýt tu soupeřovou se však nepodařilo ani jednomu z nich.

Na Slovensku si právo k obhajobě vybojovala Iuventa Michalovce, která ve „východňárském" derby týmů ze Šariše a Zemplína vyřadila 3:0 na zápasy Prešov. Ve druhém semifinále mezi Šaľou a Partizánským, se odehrála bitva na pět zápasů, kde opačně než v Česku, obě družstva vyhrála v domácím prostředí vždy jen první utkání, kdežto ve druhém byla úspěšnější hostující družstva. K rozhodujícímu zápasu nastoupily oba celky ve středu v Šaľe a překvapivě vyhrálo hostující družstvo Slávie Partizánske 21:29 a stalo se tak druhým finalistou v boji o titul. O titul tedy nastoupí obhájce titulu Iuventa Michalovce proti Partizánskemu a o 3. místo si zahrají Šaľa s Prešovem.

O český titul se začne bojovat v sobotu v Ostravě, domácí Sokol Poruba vyzve Baník Most a v souboji o bronzové medaile se na Hané střetnou domácí Zora Olomouc se Slavií Praha. Obě česká finálová utkání se hrají ve formátu na dvě vítězná utkání, začíná se tedy na hřištích tabulkově hůře postavených družstev a za týden se musí rozhodnout, buď vyhraje jedno z družstev oba zápasy, nebo po nerozhodném stavu na zápasy rozhodne třetí utkání. Všechna utkání se hrají do rozhodnutí, v případě nerozhodného výsledku po základní hrací době se rozhoduje po střelbě 7 m hodů. Na Slovensku je formát play-off na tři vítězná utkání, tento víkend se hraje na hřištích lépe umístěných celků, tedy o titul v Michalovcích a o 3. místo v Šaľe, za týden se bude hrát naopak v Partizánskem a v Prešově. V případě nerozhodného stavu na zápasy se bude hrát ve středu 27. května páté rozhodující utkání v Michalovcích, resp. v Šaľe.

O víkendu pokročí také zápasy o 5. - 7. místo mezi českými týmy. V jediném víkendovém utkání nejvyšší české soutěže hrané v Čechách, nastoupí v jižních Čechách Sokol Písek proti Zlínu. Moravanky mají už hlavně díky tříbodové bonifikaci jistotu celkově pátého místa, přestože minulý týden doma nestačily na Veselí, které trenér Zerzáň dovedl k překvapivé, ale zasloužené výhře.

 

Sobota 16. 05. 2015 ve 14:00 hod.: Sokol Poruba - DHK Baník Most
Repríza loňského semifinále je očekávána s velkým zájmem, domácí družstvo patřilo v sezoně k nejlepším při utkáních v domácím prostředí, kde v sezoně neprohrálo a ztratilo jediný bod proti Iuventě Michalovce. Dá se tedy očekávat, že svou neporazitelnost budou chtít svěřenkyně trenéra Beňadíka s početnou slovenskou enklávou v sestavě potvrdit i v posledním utkání sezony na domácím hřišti. Vytvořily by si tak výbornou výchozí pozici pro zisk mistrovského titulu. Jejich soupeřky však hrají v pohodě, mají v posledních týdnech výbornou formu. Trenér Ľuboš Hudák bude opět spoléhat na slovenské duo Szarková, Súkenníková, v play-off hraje jako pokropená živou vodou zkušená Petra Vítková, která dokáže zúročit své přebohaté zkušenosti z podobných zápasů. V utkání lze očekávat urputný boj o každý míč, favorizujeme však domácí celek, který jak již bylo řečeno umí doma prodat to, co umí. V dlouhodobé části vyhráli Černí andělé v domácím utkání 28:24, v Ostravě vyhrály Sokolky 24:23.  

Sobota 16. 05. 2015 v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - DHC Slavia Praha.
Utkání o 3. místo má favorita v hostujícím družstvu Slavie. Herní převaha Pražanek v předchozích vzájemných utkáních je staví do role jednoznačného favorita. Play-off je však úplně jinou soutěží a mnohdy dochází k zajímavým a nečekaným výsledkům. Domácí družstvo má v posledních zápasech trochu problém s produktivitou svých střelkyň, naopak do velké pohody se dostala Kristýna Salčáková, která v Mostě řádila jako černá ruka. Hanačky se v přípravě zaměřily především na svou obrannou činnost, zvýšily agresivitu svých herních činností a budou spoléhat zejména na svou bojovnost a nasazení. Přidá-li se k tomu ještě trochu nezbytného štěstí a podpora domácích diváků, nelze vyloučit, úspěšný výsledek, který by byl výbornou tečkou za sezonou. Hostující družstvo spoléhá na své zkušené hráčky Keclíkovou, Jonášovou, Chmelařovou nebo brankařku Satrapovou, k dispozici ale je a na svou šanci čeká skupina mladých rváček v čele s Kamilou Kordovskou, Pokornou, Frankovou, Peškovou a Chlupovou. V zápase půjde již o čtvrté letošní utkání obou soupeřů, když Hanačky prohrály oba zápasy ve WHIL a skalp soupeře nezískaly ani ve čtvrtfinálovém utkání Českého poháru. Slavistky zůstávají favoritkami i tentokrát, i když domácí prahnou po výhře.

Sobota 16. 05. 2015 v 15:00 hod.: Sokol Písek - HC Zlín
Předposlední utkání skupiny o 5. - 7. místo už nic neřeší pro družstvo HC Zlín, které už díky tříbodové bonifikaci, kterou si přineslo do závěrečných bojů, má už jistotu celkově 5. místa mezi českými družstvy. To domácí celek má ještě velkou motivaci. V případě, že by uspěl v obou posledních zápasech (za týden hraje v posledním kole ve Veselí), mohl by jim čtyřbodový zisk zajistit interligu i pro příští ročník, protože by se bodově mohl dostat před družstvo Veselí. Zápas slibuje zajímavý souboj a i když Zlínu už o nic nepůjde bude jistě chtít vymazat z myslí hráček poslední dvě porážky utrpěné v písecké Obloukovce.