English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Poslední letošní čtyřutkání na Zoře

Poslední letošní čtyřutkání na Zoře 14.05.2015 16:56:44 - autor: , přečteno 1432x


O nastávající neděli bude v naší hale sehrána poslední čtyřzápasová série zápasů všech družstev klubu, startujících v ligových soutěžích řízených ČSH. Po sobotním zahájení finále play-off, ve kterém naše družstvo žen sehraje finálové utkání o 3. místo se Slavií Praha, tak příznivci ženské házené budou moci sledovat poslední domácí zápasy našich družstev. Pro B družstvo žen již utkáním proti B týmu Slavie Praha letošní sezona skončí, ostatní ještě budou muset za týden cestovat za svými posledními soupeři, oba prvoligové celky dorostenek pojedou do Prahy na Slavii a B tým mladších dorostenek pojede na Horňácko na úpatí Bílých Karpat. Navíc starší dorosenky ještě čeká v závěru měsíce v naší hale Česko-slovenský pohár starších dorostenek.

Starší dorostenky nastoupí v neděli ke svému utkání proti Sokolu Písek už v pozici staronového mistra ČR. Tohoto ojedinělého úspěchu bylo dosaženo tři kola před koncem, neboť družstvo vyhrálo všech deset zatím sehraných zápasů. Dalším z družstev klubu, které sahá po prvním místě v tabulce je B tým mladších dorostenek, které je v čele 2. ligy s tříbodovým náskokem a k potvrzení výhry chybí získat ve zbývajících dvou zápasech minimálně jeden bod. Jejich kolegyně z A týmu mladších dorostenek tentokrát skončí s největší pravděpodobností na pozici „bramborové" medaile. B družstvo žen v 1. lize je zatím na 6. místě, což by mohlo být jeho letošním maximem, výše se posunout nemůže, naopak v případě, že by proti Pražankám neuspělo, mohlo by být ještě předstiženo některým ze soupeřů pod nimi (Kunovice, Poruba B), ti však hrají těžká utkání v Plzni a Kobylisích.

Všechna čtyři utkání se hrají v hale DHK ZORA Olomouc v neděli 17. května 2015.

V 10:15 hod.: 2.liga mladší dorky: DHK ZORA Olomouc  B - DHK Pardubice
B družstvo mladších dorostenek nastoupí proti poslednímu týmu tabulky, který navíc svých zatím sedm bodů, které má na svém kotě, získal v domácím prostředí, na hřištích soupeřů ještě nezískal ani bod. Na lavičku družstva zasedl v posledních zápasech renomovaný trenér René Kumpán, který má za sebou řadu angažmá v interligových klubech, takže se dá očekávat postupné zvyšování výkonnosti hráček. Naše družstvo má v posledních kolech velké problémy se sestavou, řada hráček si léčí zdravotní problémy, existují však ale i další příčiny toho, proč družstvo soutěž dohrává s minimem děvčat v sestavě. Jen v jediném utkání nastoupilo družstvo v plné sestavě, jednou však bylo k dipozici jen 9 a dvakrát dokonce jen 8 hráček včetně brankařek. Nejlepšími střelkyněmi domácích je odchovankyně Lesany Zubří Katka Pšenicová, dále pak Chiara Concolino a Nikola Glogarová, oporami jsou obě brankařky Hašlarová a Mikulášková. V družstvu hostí se nejvíc střelecky daří Jiráskové, Vaňákové a Šmahelové.

12:00 hod. 1. liga mladší dorky: DHK ZORA Olomouc -TJ Praha Háje
Také soupeřkami našich děvčat v 1. lize bude družstvo které uzavírá tabulku soutěže. Naše děvčata, která své soupeřky porazila také v Praze (20:25), by si měla se soupeřem poradit. Všechna své utkání na hřištích soupeřů Pražanky prohrály, dokonce obě utkání na Moravě, v Ostravě a ve Zlíně rozdílem 21 branek. Domácí družstvo však v současnosti neprochází příliš úspěšným obdobím. Z posledních čtyř zápasů třikrát prohrálo a potřebuje se alespoň v závěru soutěže chytit. Oporami domácího celku jsou brankařky, Ošlejšková s Paškovou, střelbu obstarává především dorostenecká reprezentantka Žáčková - nejlepší střelkyně soutěže, střelecky se dále prosazují zejména křídla Bajerová a Králová, po svém návratu po vleklém zranění se začíná prosazovat znovu také Řezníčková. V družstvu hostí je nejlepší střelkyní Ferencová, která souběžně hrává také v družstvu starších dorostenek Baníku Most a na příklad před týdnem nastřílela našemu družstvu v Mostě 5 branek. Dále se střelecky daří Krausové a Líbalové.

Ve 13:45 hod.: 1. liga ženy: DHK ZORA Olomouc B - DHC Slavia Praha B
Po sobotním utkání interligových družstev obou klubů se v neděli představí oba rezervní týmy. Postavení v tabulce napovídá, že by mohlo jít o vyrovnané utkání, v němž by asi měly hrát prim hráčky z interligového kádru. Podíváme-li se na obvyklé sestavy obou prvoligových celků, oba disonují jen několika základními hráčkami (Kosová, Hochvaldová, Studená, Koppová, D. Růžičková), které však mezi střelkyněmi figurují s výjimkou Kosové jen velmi sporadicky. Totéž lze vidět i u Slavie, její základní jádro tvoří Nechvátalová. Hynečková, T. Jačková, Valentová, ale hlavními střelkyněmi jsou Pokorná, Franková, Chlupová, Kordovská a Pešková, stejně jako u Hanaček Hvostaľová, Sovová, Jansová, Ždánská nebo M. Salčáková. Světlou výjimku tvoří olomoucká Zdena Kosová pařící k nejlepším střelkyním soutěže. Je tedy otázkou, kolik hráček z interligového kádru trenéři pro zápas B týmů uvolní, v tomto případě se dá očekávat, že to bude v družstvu Slavie, protože trenér A týmu Richard Řezáč se v posledních kolech pravidelně objevuje i na lavičce prvoligového celku B. Každopádně však můžeme očekávat, že v zápase uvidíme řadu známých a kvalitních hráček v obou týmech.

V 15:30 hod.: 1.liga starší dorky: DHK ZORA Olomouc - Sokol Písek
Starším dorostenkám přijede hodně silný soupeř z Jižních Čech. Bohužel domácí družstvo nebude moci nastoupit ani zdaleka v nejsilnějším složení, proti jsou některé zdravotní komplikace a také blížící se maturity, kterým dávají některá děvčata přednost. Družstvo doplní některé mladší dorostenky, které budou do sestavy starších dorostenek po sezoně stejně zařazeny. Podobná situace byla před týdnem kdy družstvo nebylo kompletní pro zápas v Mostě, děvčata jej však zvládla. Jihočeský soupeř má v družstvu několik excelentních střelkyň, patřících ke špičce kanonýrek celé soutěže. Především jsou to Sára Kovářová vedoucí dívka tabulky střelkyň a hned za ní je v pořadí Magdalena Svobodová. V popředí střelecké tabulky je i třetí kanonýrka Kristýna Pošustová. Tato trojice nastřílela celkem 209 branek ze 313 celého družstva a to je už pořádná palebná síla. Dorostenky Písku získaly z dosud pěti zápasů na hřištích soupeřů dva body v Mostě a bod za remízu ve Veselí. Zápasy v Plzni, Zlíně a v Praze se Slavií prohrály. Naopak doma prohrály jen s Veselím a s našími děvčaty a remizovaly se Zlínem.