English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Házenkářky Olomouce září, nyní budou dva týdny odpočívat

Házenkářky Olomouce září, nyní budou dva týdny odpočívat 20.11.2007 12:21:05 - autor: dhkzora, zdroj: MF Dnes, přečteno 2429x

Lubomír Krejčíř

Čtrnáct dní bez házené čeká na hráčky Olomouce, které mají za sebou perné měsíce. Interligové zápasy proložené duely Vyzývacího poháru. Všechny zvládly na jedničku a odměnou je toužebně očekávané volno.

„Celý týden bude úplně bez tréninku. V tom následujícím se už pomalu začneme hýbat. Budeme hrát různé hry. Všechny s výjimkou házené. Té bylo v poslední době až moc," plánuje trenér Lubomír Krejčíř. Lákavý program ovšem neplatí pro šestici reprezentantek. Krejčíř však předpokládá, že v rámci srazu českého výběru dostanou hráčky z Olomouce alespoň zpočátku úlevy. „Reprezentační trenéři ví, co mají naše holky za sebou. Určitě na to budou brát ohled."

V absolutní formě se družstvo Zory dokázalo udržet téměř tři měsíce. I kvůli tomu je v interlize třetí s vizitkou nejlepšího českého týmu a postoupilo do osmifinále evropského poháru. „Bylo to však nesmírně náročné. Proto teď musí přijít na řadu volnější období," uvědomuje si Krejčíř.

Nejvyšší soutěž bude pokračovat až 12. ledna. Také proto přesný řád a vysoké tempo začnou mít tréninky až na začátku prosince. Ke slovu přijde opětovné nabírání kondice a ladění formy na pokračování interligy. I na únorové osmifinále Vyzývacího poháru s rumunským celkem Dunarea Braila.

„V lize chceme pokračovat tak, jak jsme skončili. Naším cílem bude udržení pozice nejlepšího českého celku," plánuje Krejčíř, jehož hráčky čeká během přestávky vystoupení v Českém poháru. „S vedením klubu jsem ještě nemluvil o tom, jakou váhu této soutěži přikládají. V každém případě ale do těchto zápasů budeme nastupovat z plné přípravy. Hlavním cílem je úspěch v lize a na tu musíme být připraveni," tvrdí Krejčíř. Nyní bude mít jeho tým na přípravu dostatek času.

Zdroj: MF Dnes