English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Starší žačky - 1 výhra dvě porážky

Starší žačky - 1 výhra dvě porážky 17.05.2015 05:15:50 - autor: , přečteno 1270x


Jiskra Otrokovice - DHK ZORA Olomouc 19:18 (11: 7)

Rozhodčí: Sedláček, Nesrsta        26 diváků        7 hody: 3 - 2                vyloučení: 0

Sestavy a branky:
Otrokovice:
Popelíková, Fuksová - Mozolová 2, Němečková 3, Hřibová 3/2, Šedivá 1, Vyoralová 2, Žůrková 1/1, Stuchlíková 6, Matelová 1.

Trenér: Štefan BORŠICKÝ

Olomouc: Dobrovolná, Kleislová - Vykoukalová 2, Černá 1, Veselá 1, Vondrková, Korbařová 7/2, Štěpánková, Horychová, Očenášková 4, Konečná, Dobrovská 3, Kalaisová, Protivánková.

Trenérka: Monika VYKOUKALOVÁ

Komentář trenérky:

Ve čtvrtek jsme odjely do Otkokovic k dohrávce MU mezi domácí Jiskrou a našim družstvem.


Ve 2. min. jsme otevřeli skóre zápasu brankou Očenáškové. Soupeř do 11. min. stále dotahoval jednobrankové manko, ale od 12.min. se dostal do vedení, které si udržel až do konce 1. poločasu a do šaten odcházel za stavu 11:7. Do druhé půle jsme nastoupily s odhodláním poprat se nejenom s výkonem soupeřek. V 21.min byl stav srovnaný na 17:17. Drama pokračovalo a v 24.min jsme stále držely remízu 18:18. Bohužel po fatální chybě naší brankářky Dobrovolné, která v zápalu boje  rozehrála míč přímo do rukou soupeře, který se tím dostal do protiútoku a rozhodčí potrestal  náš bránící faul na hranici 9m vyloučením na 2min.+ 7m hodem. Jiskra jej proměnila a do konce utkání zbývalo 20 sekund. Nějakým "nedopatřením "v obsluze časomíry bylo z 20 vteřin jen 15, ale i to se vyřešilo. V pěti hráčkách jsme se snažily během těchto posledních vteřin vyrovnat, ale nebylo nám přáno a utkání jsme o 1 branku prohrály.

 Celému týmu včetně střídačky patří pochvala za bojovný výkon. Nevzdaly jsme se ani za nepříznivého stavu, kdy jsme prohrávaly o 4 góly. Vrátily jsme se do hry a tento přístup družstva velice oceňuji. 

V čele bojovníků stály, jako vždy, spojky Očenášková s Dobrovskou. V předešlém utkání se Zlínem "C" se rozstřílela a seběvědomí si zvedla Korbařová, která byla nejproduktivnější hráčkou utkání. Do puntíku splnila roli střelkyně. S  jejími  umístěnými  střelami z dálky si obrana ani brankářky nevěděly rady. Tak má vypadat střelec. Skvěle zachytala brankářka Dobrovolná, která bohužel udělala chybu z nezkušenosti. Ještě stále se hráčky této věkové kategorie učí (ne)sledovat stav na světelné tabuli a situaci na hřišti a podle toho reagovat. Škoda, že rozhodčí až příliž dobře věděli, kdo je domác&i acute; družstvo. Remíza by byla spravedlivou tečkou zápasu.

 

SHK Kunovice- DHK ZORA Olomouc 17:26 (12:12)


Rozhodčí: Kolařík, Videcký         39 diváků                   7 hody: 1 - 1        vyloučení: 2 - 1.

Sestavy a branky:
Kunovice:
Kotačková - Volasová 1 Fleková 6/1, Zálešáková 2, Uhlířová, Tvrdoňová, Měsíčková 1, Černá, Knotová 3, palčíková 4.

Trenérka: Jarmila ŠTĚRBOVÁ

Olomouc: Dobrovolná, Kleislová - Vykoukalová 7, Veselá 4, Vondrková, Korbařová, Štěpánková, Rožková 2, Očenášková 5, Konečná, Dobrovská 5/2, Kalaisová 1, Protivánková 2. Vondrková.

Trenérka: Monika VYKOUKALOVÁ

Kometnář trenérky:

V sobotu jsme odjely k třetímu utkání celého týdne do Kunovic. I když jsme Kunovice na podzim jednoznačně porazily, upozorňovala jsem hráčky, že to nebude jednoduché utkání.  Kunovice jsou nevyzpytatelný soupeř a moje předpoklady se vyplnily. Co jsme vstřelily to jsme obdržely. Do 19. min 1.pol byl stav vyrovnaný 9:9. Ve 21.min. jsme vedly 9:11, ale bojovné soupeřky srovnaly a poločas ukončily 12:12.

Druhý poločas byl ještě ve 4.min 14:14. Od 4. do 11. min. jsme vstřelily šnůru 7 branek,upravily skóre na 14:21 a tento náskok jsme udžovaly po zbytek zápasu.

Toto utkání bylo jednoznačně utkáním křídla Veselé, respektive tandemu Očenášková-Veselá. Díky brilantním přihrávkám Očenáškové do rychlých brejků Veselé, která je bezchybně zpracovala a vzápětí stejně bezchybně zakončila, jsme se dostaly do vedení. Velmi dobře zahrály spojky Očenášková s Dobrovskou, které se prosazovaly střelami z dálky a byly pilíři obrany. Obrana celkově byla v tomto utkání, oproti jiným zápasům, víc než dobrá. Neměla slabé místo. Všechny hráčky, které se na ní vystřídaly-Rožková, Protivánková, Korbařová, Štěpánková zodpovědně bránily. Svým postavením v obraně nutily soupeřky střílet z dálky. V bráně nás opět podržela Dobrovolná s Kleislovou. Pravdou také je, že soupeřky,nucené střílet z dálky, přestřelovaly branku.

 

ZŠ Holečkova Olomouc - SK Velká Bystřice 8:27 ( 4:14)


Vývoj skóre: 0:2, 1:4, 3:5, 3:14, 4:14 - 4:18, 5:23, 7:26, 8:27.

Rozhodčí: A. Kummerová, Staněk       46 diváků      7 m hody: 3/3 - 2/2       vyloučení: 1 - 1

Sestavy a branky:
ZŠ Holečkova:
N. Darnadyová - V. Darnadyová, Žaludová, Kistková 2/2, Bednaříová, Loiutocká 1, Bázdilová,mHavlíčková, Dušková, Molíková 4/1,Ivnánková 1, Paličková, Rášová.

Trenér: Miroslav DUŠEK

Velká Bystřice: Konečná - Vičarová 5, Monetti 6, žáková 2, Černá 1, Mikulášková 11/2, E. Hühnelová 1, A. Hühnelová, Moťková 1.

Trenér: Karel MIKULÁŠEK