English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Víkend rozhodne o mistru mezi ženami i sestupujícím z WHIL

Víkend rozhodne o mistru mezi ženami i sestupujícím z WHIL 20.05.2015 18:07:27 - autor: , přečteno 1042x


Ženská házená má před sebou poslední víkend vyplněný zápasy o mistrovské body, o titul, ale také o sestup. Nejsledovanějším duelem bylo semifinále o mistra, který se odehrál v Ostravě mezi Sokolem Poruba a obhájcem titulu Baníkem Most a splnil všechno to, co se od souboje o titul očekává. Utkání mělo vysokou sportovní úroveň, bylo dramatické od první do poslední minuty a o vítezství domácích Sokolek nakonec po remíze 23:23 v normálním hracím čase, rozhodla střelba ze 7 m hodů ve které byla úspěšnější a snad i šťastnější domácí děvčata.

Také utkání o bronzové medaile v Olomouci bylo dramatické, Hanačky velmi dobře vzdorovaly z utkání play-off zkušenějšímu a také favorizovanému soupeři Slavii Praha. Olomoučanky vedly po většinu prvního poločasu, který také vyhrály dvoubrankovým rozdílem. Oba soupeři se o vedení přetahovali také po změně stran, nejprve si Slavistky vytvořily tříbrankové vedení 22:25 vzápětí ale domácí hráčky strhly vedení na svou stranu 26:25, závěr však vyšel lépe hostujícímu, týmu, který vyhrál nejtěsnějším rozdílem 27:28. Domácí družstvo, ale zejména diváci se hodně zlobili na dvojici rozhodčích Brzósková, Pavelová, která několika chybnými verdikty a zejména odpískáním sedmičky proti domácím v poslední minutě ovlinily výsledek utkání.

Na Slovensku probíhá play-off vcelku jednoznačně. Jak v zápasech o titul mezi Michalovcemi a Partizánským, tak i v soubojích o bronzové medaile mezi Šaľou a Prešovem je po prvních dvou utkáních stav 2:0 na zápasy a dá se tedy předpokládat, že i v odvetách favorizovaná družstva uspějí.

Zajímavě se vyvíjí skupina o udržení v soutěži. Zlín, který vstupoval do souboje o 5. - 7. místo z první pozice, prohrál svá dvě poslední utkání - doma s Veselím a v Písku a udržel své celkově páté místo pouze díky tříbodové bonifikaci. V posledním kole se v sobotu utkají na Slovácku domácí HC Veselí se Sokolem Písek v souboji o všechno. Jihočešky zastihl závěr nadstavby ve výborné formě a dotáhly se na jediný bod na Veselí. V případě výhry domácího družstva, nebo nerozhodného výsledku, zbyde ale Černý Petr právě Jihočeskému týmu. Ten udrží interligovou příslušnost jen v případě svého vítězství ve Veselí.